Skocz do zawartości
Pawlack

Czy do n faktycznie lepiej Full HD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani !
W związku ze startem nowej platformy, chcę wreszcie kupić porządny telewizor. Do tej pory byłem przekonany, że najlepszy będzie tele z Full HD, wypatrzyłem nawet sobie takiego Sharpa z 1080p. Ale dziś namieszał mi w głowie pan ze sklepu SONY, które jak się okazuje będą również rozprowadzały zestawy n. Twierdzi, że klasyczny telewizor LCD HD Ready o rozdzielczości 1366 x 768 w zupełności pokaże zalety programów HD, bo te i tak będą nadawane w n w jakości 720i. Dopiero za jakiś czas telewizje rozpoczną nadawanie w prawdziwym HD czyli 1920 x 1080. Czy rzeczywiście ? Bo jeśli tak i hd ready będzie wyglądał tak samo jak Full HD, to po co przepłacać ? Jak to jest ? Proszę o radę.

Pozdrawiam,
Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
-o ile wiem system satelitarny hdtv na europe przyjął 1080i a nie 720i. A co do tego czy lepiej będzie to oglądać na full hd to uważam że niekoniecznie. JEŚLI SIĘ MYLĘ TO PROSZĘ FACHOWCÓW O SPROSTOWANIE ale uważam że zwykły hd ready, np. najnowsza toshiba 100hz model 68 w zupełności wystarczy bo jaki sens skalowania do 1080p sygnału 1080i???
Pozdr, serdecznie i również proszę o przyłączenie się do dyskusji na w/w temat. Oczywiście wiem że full hd to przyszłość jeśli mówimy o nowszej generacji odtwarzaczy dvd ale do "n" ki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n jak kazdy kanal HD w europie bedzie nadawala programy w 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ja slyszalem ze te Discovery HD a w tym Discovery HD Polska i Discovery Historia ktore pojawily sie na satelicie Panamsat 12 jako testowe sa nadawane w 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. n bedzie nadawane w 1080i
2. 1080i nie skaluje sie do 1080p - 1080i to po prostu wyswietlanie co drugiej linii, na zmiane... 1080p to wyswietlenie wszystkich linii na raz (LCD z natury wyswietlaja wszystko na raz, dlatego 1080i bedzie wyswietlane z czestotliwoscia bodaj 25fps, gdyz uklad w TV musi dwie klatki polaczyc w jedna)
3. skalowanie w dol z 1080i do 720p to po prostu pomijanie bodajze co 3 linii... od niechcenia sie nie zobaczy roznice, ale porownujac obydwa zrodla, z malej odleglosci, roznice widac.
4. Pan z Sony sie mylil, patrz pkt. 1. (nie ma chyba nawet 720i :))

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pbuda' post='12832' date='04.10.2006, 15:50 ']1. n bedzie nadawane w 1080i
2. 1080i nie skaluje sie do 1080p - 1080i to po prostu wyswietlanie co drugiej linii, na zmiane... 1080p to wyswietlenie wszystkich linii na raz (LCD z natury wyswietlaja wszystko na raz, dlatego 1080i bedzie wyswietlane z czestotliwoscia bodaj 25fps, gdyz uklad w TV musi dwie klatki polaczyc w jedna)
3. skalowanie w dol z 1080i do 720p to po prostu pomijanie bodajze co 3 linii... od niechcenia sie nie zobaczy roznice, ale porownujac obydwa zrodla, z malej odleglosci, roznice widac.
4. Pan z Sony sie mylil, patrz pkt. 1. (nie ma chyba nawet 720i :))[/quote]

Podsumowując bez wchodzenia w szczegóły różnic między 1080 i oraz p: Jak podłączę n i wyświetlę np. Discovery HD na dwóch telewizorach- HD Ready i Full HD to Waszym zdaniem będzie widać różnicę czy nie ? I tak pewnie będę musiał przekonć się empirycznie....

dzięki
Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądał z metra to zauważysz. Z 3m to juz raczej nie, a po tygodniu napewno nie. :)





[quote name='Pawlack' post='12834' date='04.10.2006, 15:10 ']Podsumowując bez wchodzenia w szczegóły różnic między 1080 i oraz p: Jak podłączę n i wyświetlę np. Discovery HD na dwóch telewizorach- HD Ready i Full HD to Waszym zdaniem będzie widać różnicę czy nie ? I tak pewnie będę musiał przekonć się empirycznie....

dzięki
Paweł[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawlack' post='12834' date='04.10.2006, 15:10 ']I tak pewnie będę musiał przekonć się empirycznie...[/quote]

Proponuje pojsc do pana z Sony i poprosic go o pokazanie jednoczesnie tego samego materialu na 40V2000 i 40X2000. Bedziesz mial porownanie (najlepsze dwa TV Sony). Wazne, zeby byly:
1. Tego rozmiaru co chcesz (niestety, X to minimum 40''),
2. Tego samego rozmiaru (bez sensu jest porownywac 32'' z 46'').

Niestety, to jest jedyna metoda, kazdy widzi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...