Skocz do zawartości
Sakhar

WIELKI problem z rozdzielczością.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Samsunga 40 LE 650 oraz Radeona 5770 i nie mogę ustawić dobrej rozdzielczości.

Na początku spróbowałem HDMI-HDMI, wykryło bardzo ładnie samsunga, 1080@60Hz tyle że obraz był zmniejszony o jakieś 20@ (ok 4cm lewej i prawej i proporcjonalnie trochę mniej z góry), w opcjach TV ani w radeona nic się nie dało robić. Następnie podłączyłem DVI-HDMI, i tu też się nic nie dało zrobić. Potem natomiast podłączyłem Dvi-dsub, i tutaj nie wykrywało poprawnie rozdzielczości, max było 1600x1200. Po pokombinowaniu w powerstrip udało mi się zczytać ECID z TV i wymusić 1080@60Hz tyle że we wszystkich grach dalej roz 1600x1200 jest ustawieniem maksymalny.

Ma ktoś na to rade żeby przy połączeniu cyfrowym z 40cali nie miał 35 :/ ??

PS. Na analogu mam lekki cień po prawej stronie przy dużym kontraście, ale da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sakhar ale podaj jakieś szczegóły, bo nie bardzo wiadomo co znaczy "w opcjach nic sie nie dało zrobić". Ja mam Radeona 4850 przez DVI-HDMI, mój syn ma Radeona 5770 przez HDMI-HDMI, w obu wypadkach podłączane do 40b650 bez żadnego bólu. .

Sprawdź po kolei, czy na pewno wszystko masz ustawione jak niżej (DVI-DSUB oczywiście sobie odpuść bo to paskudne pogorszenie jakości obrazu):

  1. Jeśli masz kabel HDMI-HDMI to podłączasz go do dowolnego gniazda HDMI IN w telewizorze, np. HDMI IN 3 DVI. Jeśli masz kabel DVI-HDMI to podłączasz go wyłącznie do gniazda HDMI IN 3 (DVI) - to dedykowany port dla DVI.
  2. Po podłączeniu ustawiasz w telewizorze nazwę urządzenia - dla kabla HDMI-HDMI będzie to PC, dla kabla DVI-HDMI będzie to DVI PC - to włącza pass through video dla PC czy konsoli, dzięki czemu nie ingerują polepszacze obrazu, redukujesz input lag i masz obraz piksel-w-piksel.
  3. W Catalystach ustawiasz tryb rozszerzony (Extended Desktop Mode) a nie du.plikację - tak by monitor i TV mogły wyświetlać różną rozdzielczość.
  4. W Catalystach wykrywasz urządzenia (Detect Displays), wybierasz Właściwości (Properties) telewizora i akceptujesz dla telewizora (HDTV) jego natywną rozdziałkę czyli 1920x1080@60Hz
  5. W Catalystach przechodzisz do ustawień telewizora - karta Scaling Options - i ustawiasz suwak Overscan na 0 - to eliminuje czarne pasy wokół obrazu na telewizorze, musi być tak jak na fotce poniżej.

fd8ac12e96c94705m.jpg

(wiele osób nie może znaleźć opcji skalowania w Catalystach, w aktualnym wydaniu sterowników klikasz Graphics -> Desktop & Displays -> na dole karty są małe obrazki podłączonych urządzeń -> właśnie tam klikasz małą czarną strzałkę w prawym górnym rogu obrazka przedstawiającego Twój telewizor -> rozwija się małe menu -> wybierasz Configure -> wybierasz kartę Scaling Options )

Po tych ustawieniach nie ma siły by coś nie chodziło, podłączałem to na wielu różnych TV i różnych kartach i zawsze działa prawidłowo.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...