Skocz do zawartości
STAMINA

pasy,kreski na plazmie V10

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witam

Zastanawiam sie czy tylko ja to mam ...

Na kanałach bez HD mam przerywane kreski u góry ekranu (od legego rogu do połowy szerokosci ekranu)

Efekt wyst.tylko na kanałach SD telewizor w trybie AUTO. Łatwo to zmienić np.przez zmiane na ROZSZERZONY ,ZOOM 1,2,3 tylko czy na AUTO nie powinno być O.K

Sygnał z turbodek. N przez HDMI

Ktoś z Was się z tym spotkał ? ? ?

Edytowane przez STAMINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Overscan wyłączony? A te pasy to taki jeden pojedynczy cieniutki pasek na zmiane odcinki bialy czarny bialy czarny ? Jeśli tak, to w 42x10y też to jest i nic z tym chyba nie da się zrobic, ja włączyłem overscan i mam spokój

Edytowane przez eternality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To są śmieci w materiale, które normalnie są poza widzialną krawędzią obrazu. Po to właśnie stosuje się overscan, żeby te śmieci nie były widoczne.

Przy czym każdy kij ma dwa końce, overscan z kolei psuje nieco efekt 1:1 piksel w piksel, podczas wyświetlania materiału wysokiej jakości materiału 1080i/p na matrycy Full HD. Stąd też często się go wyłącza w telewizorze, co z kolei skutkuje takimi "atrakcjami", jak opisane w poście pierwotnym. Coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te paski to po prostu niezbyt dobrze obrobiony film SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Tak się zastanawiam czy oby napewno to są smieci z materiału video...

Bo np.na kanela HBO2 mam te pasy cały czas i takie same,niezaleznie co jest nadawane.

Zresztą na Cnn to samo i np. na TV5MONDE itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po zmianie proporcji, czyli dowolnej opcji zoom, śmieci wychodzą poza ekran i znikają, to jasno wskazuje to na fakt, że są one nieodłączną cechą samego sygnału. Nie pamiętam, czy ten telewizor ma opcję obrazu 1:1. Jeśli tak, to ją wyłącz i będzie po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...