Skocz do zawartości
zibi61

Marusys VU+ Duo TWIN LINUX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam opini w temacie Marusys VU+ Duo TWIN LINUX. Jestem zainteresowany tym tunerem. Ktoś go już użytkuje? Proszę o podzielenie sie opiniami na ten temat. Czy zwykły zjadacz chleba da radę z tym Linuxem na pokładzie? Czy bez przeprogramowania będę mógł oglądać nasze rodzimy platformy - oczywiście bez N-ki bo ta jest sparowana z tunerem (Polsat mam z modułem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam szukam opini w temacie Marusys VU+ Duo TWIN LINUX. Jestem zainteresowany tym tunerem. Ktoś go już użytkuje? Proszę o podzielenie sie opiniami na ten temat. Czy zwykły zjadacz chleba da radę z tym Linuxem na pokładzie? Czy bez przeprogramowania będę mógł oglądać nasze rodzimy platformy - oczywiście bez N-ki bo ta jest sparowana z tunerem (Polsat mam z modułem)?

Widze że nikt Ci nie odpowiedział i jak zakupiłeś ten sprzęcik bo ja też się nad nim zastanawiam

Szukałem opini i trafiałem na twój post .

Możesz coś o nim powiedzieć

Edytowane przez humkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Jestem zadowolony. Ale żeby z niego wydusić wszystkie możliwości trzeba się oswoić z Linuksem. Nie chcę się wdawać w polemikę z posiadaczami Dreamboxów 8000, ale za PIP nie warto dokładać 2000zł. A tylko tego mi w nim brakuje w porównaniu do Dreamboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale za PIP nie warto dokładać 2000zł. A tylko tego mi w nim brakuje w porównaniu do Dreamboxa.

Też myślę o kupnie , ale podobno są kłopoty z nagrywaniem na niektóre HDD lub pendrivy.

Nie zawsze prawidłowo działa timeshift.

Możliwości multimedialne w porównaniu z Dreamboxem ograniczone co do akceptowalnych formatów

i kodeków audio-wideo a również napisów z polską czcionką.

Nie wspomnę już o Wi-Fi oraz odbiorze telewizji HDTV 3D . która ma być zaimplementowana

bezpłatnie dla 8000.

Tych różnic uzasadniających wyższą cenę znalazłoby się więcej ...ale mnie interesuje VU+Duo

i bardzo proszę o szersze przedstawienie aktualnych -rzeczywistych-możliwości tego sprzętu

a szczególnie odbioru polskich pakietów cyfrowych , jakości obrazu SD i HD , szybkości przełączania

kanałów kodowanych bez i w HD a przede wszystkim komfortu obsługi i pozytywów , ale i braków

w korzystaniu z tego tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też myślę o kupnie , ale podobno są kłopoty z nagrywaniem na niektóre HDD lub pendrivy.

Nie zawsze prawidłowo działa timeshift.

Możliwości multimedialne w porównaniu z Dreamboxem ograniczone co do akceptowalnych formatów

i kodeków audio-wideo a również napisów z polską czcionką.

Nie wspomnę już o Wi-Fi oraz odbiorze telewizji HDTV 3D . która ma być zaimplementowana

bezpłatnie dla 8000.

Tych różnic uzasadniających wyższą cenę znalazłoby się więcej ...ale mnie interesuje VU+Duo

i bardzo proszę o szersze przedstawienie aktualnych -rzeczywistych-możliwości tego sprzętu

a szczególnie odbioru polskich pakietów cyfrowych , jakości obrazu SD i HD , szybkości przełączania

kanałów kodowanych bez i w HD a przede wszystkim komfortu obsługi i pozytywów , ale i braków

w korzystaniu z tego tunera.

ja tam się nie znam ale znalazłem takie coś

Po zainstalowaniu tzw. Multiboot'a istnieje możliwość zainstalowania oprogramowania z Dreambox'a 8000HD.

to czyli po takim zabiegu nie będzie miał tych samych funkcji.

i jeszcze to :

W trosce o naszych klientów instalujemy specjalnie zmodyfikowane

oprogramowanie pod polskich użytkowników.

Główne zmiany względem oryginalnego oprogramowania to:

- nowe zmodyfikowane skórki

- poprawiono polskie czcionki oraz EPG dla polskich platform

- modyfikacje poprawiające wyśiwetlanie znaków na LCD

Dało mi do myślenia 3D bo napewno szybko się zacznie rozwijać i w niedalekij przyszłości bedzie standartem

, a wydać tyle kasy i za rok żałować , chyba trzeba dozbierać do Dreambox'a 8000HD. już sam niewiem

Zamieszałeś mi w głowie Cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zainstalowaniu tzw. Multiboot'a istnieje możliwość zainstalowania oprogramowania z Dreambox'a 8000HD.

to czyli po takim zabiegu nie będzie miał tych samych funkcji.

i jeszcze to :

W trosce o naszych klientów instalujemy specjalnie zmodyfikowane

oprogramowanie pod polskich użytkowników.

Główne zmiany względem oryginalnego oprogramowania to:

- nowe zmodyfikowane skórki

- poprawiono polskie czcionki oraz EPG dla polskich platform

- modyfikacje poprawiające wyśiwetlanie znaków na LCD

Dało mi do myślenia 3D bo napewno szybko się zacznie rozwijać i w niedalekij przyszłości bedzie standartem

, a wydać tyle kasy i za rok żałować , chyba trzeba dozbierać do Dreambox'a 8000HD. już sam niewiem

Zamieszałeś mi w głowie Cacumen

Taka jest prawda...wszyscy naśladują , kopiują , ale efekt końcowy jest najczęściej tylko poprawny

a funkcjonalność zbliżona ...a nie tożsama z oryginałem.

Już od dawna reklamuje się inne modele :Qbox , Azbox , Ariva , IPBox a zawsze jest coś niedopracowane z bugami,

Zmiany softu są częste a efekt końcowy ciągle daleki od ideału.

Sam od roku czekam na przyzwoity tuner Twin z HD i funkcjami multimedialnymi , ale nie pojawił

się taki produkt , który przekonałby mnie swoim działaniem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka jest prawda...wszyscy naśladują , kopiują , ale efekt końcowy jest najczęściej tylko poprawny

a funkcjonalność zbliżona ...a nie tożsama z oryginałem.

Już od dawna reklamuje się inne modele :Qbox , Azbox , Ariva , IPBox a zawsze jest coś niedopracowane z bugami,

Zmiany softu są częste a efekt końcowy ciągle daleki od ideału.

Sam od roku czekam na przyzwoity tuner Twin z HD i funkcjami multimedialnymi , ale nie pojawił

się taki produkt , który przekonałby mnie swoim działaniem !!!

I ja zgadzam sie z przedmowca ze wiekszosc sprzetow jest nieudolnie "inspirowana" dreamboxami, niemniej jednak uwazam prywatnie ze cena urzadzenia sluzacego tylko do ogladania telewizji jest kosmiczna i w dobie playerkow HD po 300 PLN (to mniej wiecej obrazuje koszty chipsetu, pamieci, technologii) zupelnie nieuzasadniona. A i w dobie wiecznych powtorek, kanalow +1 h obecnosc 2 glowic jak dla mnie nie jest krytyczna (zupelnie wystarcza mozliwosc programowania nagran). Jakos sobie nie moge wyobrazic co mozna nagrywac z 8 (bo chyba tyle potrafi DM 8000 przy pelnym oblozeniu wszystkimi mozliwymi glowicami) kanalow rownoczesnie. Ale moze ja jestem jakis dziwny? :D Pamietam jak kupowalem pare lat temu DM7020 za 1800 PLN i tak sobie mysle ze to jest rozsadna cena za przyzwoity dzialajacy tuner HD. VU+ ma szanse spelnic te wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VU+ mażnych odmianach szanse spelnic te wymagania.

Szanse ma ...ale kiedy ??? Śledzę temat od 3 miesięcy a mimo optymistycznych komentarzy ..nadal

sporo niedociągnięć i trochę to denerwujące , gdy nie taki tani sprzęt wymaga przeróbek , które na dodatek

nie zawsze są w pełni udane i wszystko wydłuża się w czasie.

Coś podobnego przeżył mój kuzyn z Azboxem w różnych odmianach cenowych i pozbył się go po 6 miesiącach ...bo stracił cierpliwość !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam od roku czekam na przyzwoity tuner Twin z HD i funkcjami multimedialnymi

I nie wiem czy sie doczekasz bo nawet DM8000 z jego funkcjami multimedialnymi jest w tyle za HD playerami po 400zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takze do idealu juz bardzo blisko.

Znam to z innych tunerów jak wspomniane wcześniej IPBoxy , Azboxy czy QBoxy...piękne deklaracje

nowe patche , alternatywne oprogramowania a po roku ....tempo spada a sprzęt nadal z bugami

i najgorsze "wielki potencjał"...tylko ,że NIEWYKORZYSTANY !!!

Za to pojawiają się nowe tunery o fenomenalnych możliwościach...i historia zaczyna się od nowa.

Wielka szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cacumen

Mozesz wymienic kilka bugow VU+DUO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam to z innych tunerów jak wspomniane wcześniej IPBoxy , Azboxy czy QBoxy...piękne deklaracje

nowe patche , alternatywne oprogramowania...

Ale to nie jest alternatywne oprogramowanie!

To taka sama Enigma jak ta dla dreambox-a ! W wersji specjalnie dedykowanej dla Vu+ Duo !

Do tej pory szlo tylko dla dream-ow, dlatego ten tuner to juz zupelnie cos nowego.

Czytam fora nederlandzkie i opinie o tunerze sa naprawde bardzo, bardzo dobre.

A i cena tego tunerka w nl nizsza od polskiej o dobre 300 zloty - takze ja biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie jest alternatywne oprogramowanie!

To taka sama Enigma jak ta dla dreambox-a ! W wersji specjalnie dedykowanej dla Vu+ Duo !

Czytam fora nederlandzkie i opinie o tunerze sa naprawde bardzo, bardzo dobre.

I co z tego wystarczy poczytać na innych forach-szczególnie niemieckich początkowy entuzjazm gaśnie.

A i u nas użytkownicy nadal są nieusatysfakcjonowani-szczególnie w sprawie nagrywania na różne

nośniki i nadal mało rozbudowane funkcje multimedialne.

Obawiam się , że nie prędko funkcjonalność tego tunera spełni potrzeby wymagającego użytkownika

przy cenie nie należącej do najniższych.

Oczekuję na ciąg dalszy a może tym razem....będzie lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczekuję na ciąg dalszy a może tym razem....będzie lepiej ??

Ja nie czekajac na rozwoj wydarzen, nabylem Arive-200 i mam wiekszosc funkcjonalnosci tunerow linuxowych w ulamku ich ceny ;) Dziala stabilnie wszystko co ma dzialac, nagrywam rozkodowane HD na dysk USB i jest git. Dreamboxa 7020 wylaczylem, bo cos sie ostatnio zaczal zawieszac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i u nas użytkownicy nadal są nieusatysfakcjonowani-szczególnie w sprawie nagrywania na różne

nośniki

Nie wiem o co Ci tu chodzi? Może ze nie działa ze wszystkimi dyskami?

nadal mało rozbudowane funkcje multimedialne

Tak zgadza sie. To samo można powiedzieć o dm8000.

Obawiam się , że nie prędko funkcjonalność tego tunera spełni potrzeby wymagającego użytkownika

przy cenie nie należącej do najniższych.

Żaden tuner satelitarny nie ma takiej funkcjonalności. A co powiesz o cenie dm8000?

Porównując do dm800(podobna cena) wydaje sie korzystniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co Ci tu chodzi? Może ze nie działa ze wszystkimi dyskami?

Tak zgadza sie. To samo można powiedzieć o dm8000.

Żaden tuner satelitarny nie ma takiej funkcjonalności. A co powiesz o cenie dm8000?

Porównując do dm800(podobna cena) wydaje sie korzystniejszym wyborem.

Nie obsługuje niektórych pendrivów i czytników kart pamięci z kartą wewnątrz nawet czasami 6 klasy

Szybkość przełączania zakodowanych kanałów HD z różnych platform nadal zbyt wolna.

Nie wiem jak na dzisiaj działa timeshift...szczególnie buforowanie , bardzo zmienne w zależności

od używanego nośnika.

Dla mnie przy swojej cenie powinien być już teraz bardziej dopracowany a funkcje multimedialne

ma lepsze Azbox , aczkolwiek i tutaj od roku trwa walka z niedoróbkami w Hard- i sotfwarze.

Liczę , że pojawi się taka opcja , która pozwoli mi na podjęcie decyzji o zakupie konkretnego

tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy tuner satelitarny jesli chodzi o funkcje multimedialne jest do tylu za playerem HD który kosztuje 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety każdy tuner satelitarny jesli chodzi o funkcje multimedialne jest do tylu za playerem HD który kosztuje 400zl.

A dlaczego tak jest ...w czym problem jeśli to kwestia 400zł więcej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

a jak ten VU+ spisuje sie ze strumieniowaniem danych?

jak zona sie czasmi doriwe to ogladania domo a akurat mecz na calanl+ leci to awantrura gotowa..

a tak bym sobie na lapciaku obejrzal

testowal ktos jaka to jakosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje od ok 1.5 tygodnia.

Pare spostrzezen (uzywam softu DEDYKOWANEGO od DreamElite 1.33F + karta Cyfra HD + niderlandzki Canal po Ccam shar.):

* nie spotakalem sie z nie dzialajacym pendrivem, probowalem rozne lacznie z klasa 6

* szybkosc przelaczania kanalow HD mniej niz 1 s - wiec opowiesci o wolnym przelaczniu miedzy bajki

* timeshift dziala wysmienicie zarowno na dysk (Samsunga 1.5T silent) jaki i przez USB (pendrive, karta z czytnika)

* w sypialni odpalam laptopa i w lozku ogladam tv-sat przed zasieciem (po wifi smiga az milo) - w salonie szwagier oglada sobie cos innego - zero problemu

* z YouTube smiga 1080p bez zajakniecia - na moim KDL-46Z5500 wyglada perfekcyjnie

* upscaling programow SD powierzam mojemu Sony - obraz naprawde b.dobry - kanaly HD zyleta

* obsluguje tuner DVB-T przez USB! - dziala to naprawde pieknie i nie mam juz potrzeby angazowac tunera telewizora

* stabilny jak skala - udalo mi sie wywolac jeden zwis - ale to juz tylko moja zasluga

Nie wiem co pisac dalej, bawilem sie kiedys u znajomego dm8000 i jak dla mnie to roznicy nie dostrzegam zadnej.

Moim zdaniem tuner na 5+

Jak zlapie wolna niedziele moze pokusze sie o maly test urzadzeni i wrzuce na forum (choc pogoda wygania z domu ;) )

O co wszystkim chodzi z tymi funkcjami multimedialnymi ?????

Edytowane przez pawelNL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co wszystkim chodzi z tymi funkcjami multimedialnymi ?????

Przede wszystkim odtwarzanie filmów w różnych formatach z polską czcionką w napisach.

Występowały znaczące trudności z plikami o dużym bitracie 1080p i plikami tekstowymi jako

napisy do MKV Video występującymi oddzielnie.

Problemy to brak synchronizacji i "zacięcia" w niektórych filmach.

Niektóre formaty wideo w odróżnieniu od cytowanego Dreamboxa nie są w ogóle odtwarzane

przez tuner !!

Proszę o odniesienie się do tych uwag i jeżeli to nie sprawi kłopotu -trochę więcej o regulacji

pracy wentylatora przy nagrywaniu nocą oraz możliwości zmiany formatu i standardu nagrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre formaty wideo w odróżnieniu od cytowanego Dreamboxa nie są w ogóle odtwarzane

przez tuner !!

Prosze napisz, o jakie konkretnie formaty nie sa obslugiwane w odroznieniu o dm8000 - sprawdze i napisze na lamach forum jak sprawy sie maja.

Proszę o odniesienie się do tych uwag i jeżeli to nie sprawi kłopotu -trochę więcej o regulacji

pracy wentylatora przy nagrywaniu nocą oraz możliwości zmiany formatu i standardu nagrania.

Regulowac wentylator :) ? Po co ?

Noca (najczesciej ogladam, przy minimalnej glosnosci) z odleglosci 2,7 m nie ma mozliwosci uslyszec nawet szmeru.

Co do zaciania sie 1080p w wysokich bitrate - opisze powiedzmy jutro wieczorem - mam akurat Planete Ziemie 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja DM800 czy VU+ mam tylko do ogladania TV sat bo w tym sprawdzaja sie b.dobrze.

Filmy mkv i inne ogladam juz na czym innym. Dalem sobie spokoj z funkcjami multimedialnymi DM800 ktora juz mam ponad 2 lata.

Co do VU+ Duo to odkad mam ten tuner to nawet nie ogladnalem ani jednego filmu w .mkv, moze to zniechecenie po DM800. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze napisz, o jakie konkretnie formaty nie sa obslugiwane w odroznieniu o dm8000 - sprawdze i napisze na lamach forum jak sprawy sie maja.

Podaję tylko podstawowe formaty : RM ,RMVB , DAT.M2TS,MOV ,ASF CZY MJPG.

Z nimi kompletnie sobie nie radził !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...