Skocz do zawartości
darekrocznik71

HDMI, Component, scart itd w n-box a HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='AreckiW' post='13217' date='08.10.2006, 01:39 ']Teoretycznie takie kable cyfrowe są bezstratne, ale już np. różne końcówki kabli optycznych (w zależności od ceny kabla) powodują, że powstają zakłócenia poprzez niewłaściwe przyleganie końcówki, itp.[/quote]

Mógłbyś wyjaśnić na czym dokładnie polegają te zakłócenia? Losowe bity zmieniają wartość?
Drogie kable do przesyłania cyfrowych sygnałów to tylko chęć zarobienia na tych, którzy nie wiedzą nic o sposobie działania danego przewodu (czyli zdecydowanej większości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam ten przewód [url="http://www.hificonnections.co.uk/productinfo.php?product=245&PHPSESSID=53024a9952bb58c68252723436db887d"]HDMI[/url]

do kupienia na allegro, nie jest tani ale obraz żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Panowie a co powiecie na ten artykul [url="http://www.hifi-punkt.pl/articles/000001.html"]http://www.hifi-punkt.pl/articles/000001.html[/url]

Przeczytajcie go dokladnie i dobrze by bylo jakby wypowiedzil sie jakis fachowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mystic to ty chyba sprzedajesz je na allegro?? te kabelki HDMI firmy tech+link z serii WiresCR.
Cos czuje ze masz jakis interes w ich sprzedazy, ze tak zachwalasz.
Pokaz zdjecie na ktorym masz podlaczony tv takim kabelkiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DaN' post='13362' date='09.10.2006, 12:21 ']Mógłbyś wyjaśnić na czym dokładnie polegają te zakłócenia? Losowe bity zmieniają wartość?
Drogie kable do przesyłania cyfrowych sygnałów to tylko chęć zarobienia na tych, którzy nie wiedzą nic o sposobie działania danego przewodu (czyli zdecydowanej większości).[/quote]


Nie potrafię wyjaśnić, ale zadałem sobie po raz kolejny trochę wysiłku, żeby się upewnić co do tematu.
Odwiedziłem Belink za 319 zł, drugi Vivanco za 39,99 zł.
No i różnica w jakości to prawie taka, jak między HD i SD. Nie mogłem uwierzyć.
Sprzedawca ze stoiska tłumaczył, że główną rolę odgrywa wykonanie końcówek.
Ale widziałem i dla Was zanotowałem.
A kto nie wierzy, trudno, ja wiem co wybrać dla siebie. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='swmikołaj' post='14094' date='13.10.2006, 15:56 ']Mystic to ty chyba sprzedajesz je na allegro?? te kabelki HDMI firmy tech+link z serii WiresCR.
Cos czuje ze masz jakis interes w ich sprzedazy, ze tak zachwalasz.
Pokaz zdjecie na ktorym masz podlaczony tv takim kabelkiem![/quote]


Kolego nic Ci nie muszę udowadniać, a sprzedaż kabli to nie moja branża, taki mam i co do jego jakości nie mam pytań :D .

Nie na darmo Tech-link WiresCR /wtyczki beztlenowe/ dostał 5* od Sound&Vision, znanego branżowego pisma w UK. Więc pozwolisz, że będę polegał na opinii własnych oczu a nie twojej teorii spiskowej.

Jeden kabel hdmi, który kupiłem za 39,90 już leży w szufladzie, więc jeśli szukasz taniego "dobrego" kabla, to z chęcią Ci wcisnę za 30 zł. :) Osobiście przekonaj się co to znaczy nieprawidłowe wykonanie wtyczki.

Zresztą przeczytaj jeszcze raz temat wątku i powiedz czyj post jest na temat.

Edytowane przez mystic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos wie jaki uklad obsluguje interfejs HDMI, czy jest sam STI czy ma cos jeszcze dalej za soba ?
Ktos otwieral boxa, moze jakies fotki PCB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od razu zaznaczam, ze jestem lajkonikiem :P w tym temacie...
Czy jest mozliwe podlaczenie dekodera n w jeden z tych sposobow do zwyklego monitora komputerowego (Flatron 775FT).

a) HDMI - DVI - VGA
[url="http://allegro.pl/item134614362_kabel_wtyk_hdmi_19_pin_dvi_high_quality_gold_5m.html"]http://allegro.pl/item134614362_kabel_wtyk...ty_gold_5m.html[/url]
[url="http://allegro.pl/item134197544_przejsciowka_vga_dvi_15_pin_pelna.html"]http://allegro.pl/item134197544_przejsciow..._pin_pelna.html[/url]

:) Component - VGA
[url="http://allegro.pl/item135262188_kabel_component_vga.html"]http://allegro.pl/item135262188_kabel_component_vga.html[/url]

Jesli to wogole bedzie chodzic, to w ktorym przypadku bedzie lepszy obraz... i czy to wogole ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Nie bez posredniczacego konwertera sygnalu cyfrowego (HDMi,DVI) na analogowy (VGA). Ta przejsciowka jest dobra dla gniazda DVI ktore ma wyjscie cyfrowo/analogowe i umozliwa konwersje wtyczek do standardu VGA.

:) tez bym sie obawial czy nie rozjada sie synchronizacje urzadzen, facet pisze ze nie przyjmuje zwrotow kabla, wiec juz pare osob musialo sie na tym przejecac skoro to dopisal do aukcji.

c) przy cyfrowym laczu dalej pozostaje problem niekmpatybilnosci n'boxow z standardem HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy! Jak podłączyć N-ke poprzez złącze YPbPr? Posiadam telewizor Samsung LE27T5 niestety bez HD.
W MM poradzono mi ten sposób i kabel 3xchinch. PO podłączeniu nie ma sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój TV musi mieć wejście component (podobny do chinch ale trzy wejścia zielony, niebieski i czerwony) więc podłącz kable zgodnie z kolorami. Mam nadzieje, że taki masz, jeśli nie zostało Ci euro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanj' post='16686' date='22.10.2006, 15:21 ']Twój TV musi mieć wejście component (podobny do chinch ale trzy wejścia zielony, niebieski i czerwony) więc podłącz kable zgodnie z kolorami. Mam nadzieje, że taki masz, jeśli nie zostało Ci euro :D[/quote]
Dzięki. Właśnie takie kolory posiadam i tak je łączę. I nic. Chyba że trzeba coś zmienić w ustawieniach np. rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak klikaj na przycisk "res" na n-box ie aż pojawi się 576p. Jeżeli wtedy również nie nbędzie sygnału to wybierz w ten sam sposób tryb 576i na pewno pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Posiadam TV LCD LG 27LZ50 bez obsługi HDCP. Poczytałem forum i nie wiem który ze sposobów połączenia wspomnianego telewizora z nboxem jest lepszy:
1. Kabel component (z nboxa) - component (w telewizorze są gniazda opisane jako 576i)
2. Kabel component (z nboxa) - VGA + przejściówka VGA-DVI (w TV jest gniazdo DVI)
Czy któryś ze sposobów jest lepszy? (może oba prezentują tą samą jakość?)

Proszę o wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam tv. Jak dotąd działa mi SCART i Component 576i. Kupiłem specjalnie pod to kabel Component - VGA i na to założyłem przejściówkę VGA-DVI (od karty graficznej) - nic z tego, brak sygnału w TV, może dlatego, że po stronie DVI nie ma wszystkich pinów (jest to pewnie DVI-A albo single link)

Wniosek: z HD na tym TV na 99 % możemy się pożegnać, bo na to, że HDMI-DVI pójdzie jeśli nie mamy HDCP to bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam doradzcie mi jaki najlepszy kabel hdmi można kupić do 60zł?I powiedzcie czym różni się ten za 30zł od tego za 300zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jakoscia, drozsze kable napewna sa lepiej wykonane w sensie lepszej czystosci miedz , zapewnie lepiej ekranowane zyly , koncowki czesto pozlacane, w tanszych zapewne sa omijane jakies procesy technologiczne przez co jest tanszy, ale w praktyce kabel za 300zeta to wydaje mi sie przerost tresci nad forma , nie warto swojej ceny, dobrej jakosci i optymalna cena to w granicach 100-150pln za hdmi i na koniec jakosc koncowa jeszcze nie tylko od samego kabla zalezy tylko od sprzetu wysylajacego sygnal czyli np. HD-DVD player 1080p , sprzetu wyswietlajacego czyli np. LCD Full HD 1080p i nosnika z jakims materialem np. film w 1080p ( to tylko przyklad ktorych moze byc wiele innych :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emigrant : nie wychylaj mi sie z marketingowymi chwytami producentow, bo co mozna stracic na 1,5m kabla w cyfrowce ? [ja Cie juz pozloce na IRC'u <_<]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Ciekawe dlaczego kable komputerowe nie występują z pozłacanymi końcówkami i platynowymi wtyczkami? Nie zastanawialiście się?? Otóż odpowiedź jest prosta. Część religii analogowego A/V to kable i tu nie ma dyskusji. Droższy kabel, lepsza miedź, lepsze końcówki i w wyniku zauważalnie lepsze parametry dźwięku/obrazu. Producenci tych kabli nie mogą się pogodzić z tym, że produkty cyfrowe zadowolą się dowolnym poprawnie wykonanym kablem i dorabiają marketingowy bełkot dla naiwnych.
I jeszcze pytanie. Czy zwolennicy wypasionych kabli HDMI używają do przesyłu danych po sieci jakiejś specjalnej skrętki i wtyczek z bursztynu? Czy w związku z tym, że ja stosuję najtańszą skrętkę i własnoręcznie oprawiane wtyczki RJ-45 oraz tanie switche, to jakoś strasznie zwiększa mi się ilość błędnych pakietów w sieci? Odpowiedź brzmi: NIE. Przekaz cyfrowy albo jest albo go nie ma. Tak to już jest, że w cyfrowym świecie jest albo 1, albo 0 i tylko to się liczy. Nie może być 0,5

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam was! mam prośbę o pomoc: posiadam LCD SAMSUNGA LE32R72B podlączylam n-boxa przez kabel HDMI , wszystko jest ok. na programach HD obraz piękny, ale niestety pozostale są jakby za malutką mgielką, czy można ewentualnie poprawić obraz jezeli kupię droższy kabel HDMI? niestety magicy którzy montowali mi n-kę sprzedali mi kabel za 49,90 a ja sie nie znam na jakości kabli i proszę odpowiedzcie mi czy mam spróbować odbierać n-kę na droższym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kasiaka1' post='17156' date='24.10.2006, 11:53 ']witam was! mam prośbę o pomoc: posiadam LCD SAMSUNGA LE32R72B podlączylam n-boxa przez kabel HDMI , wszystko jest ok. na programach HD obraz piękny, ale niestety pozostale są jakby za malutką mgielką, czy można ewentualnie poprawić obraz jezeli kupię droższy kabel HDMI? niestety magicy którzy montowali mi n-kę sprzedali mi kabel za 49,90 a ja sie nie znam na jakości kabli i proszę odpowiedzcie mi czy mam spróbować odbierać n-kę na droższym kablu?[/quote]

Witam

Post wyżej masz to opisane - zmiana na kabel platynowy nic nie zmieni :(
HDMI=Sygnał cyfrowy
Komponent = sygnał analogowy - tu jakość kabla jest decydująca o tym co zobaczysz na ekranie

Ja mam LE32R32B i tylko na DISCOVERY HD jest obraz naprawdę zarąbisty a na pozostałych SD (po godzinie oglądania HD) beznadziejny :)

Pozdrawiam
Greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

[quote name='Greeg2' post='17190' date='24.10.2006, 13:02 ']...
HDMI=Sygnał cyfrowy
Komponent = sygnał analogowy - tu jakość kabla jest decydująca o tym co zobaczysz na ekranie
...[/quote]
Nie do końca. Niezależnie od sposobu transmisji jakośc kabla ma podobne znaczenie. Wydawaćby się mogło, że transmisja cyfrowa, to: "albo jest sygnał albo go nie ma". Tymczasem tak nie jest. Sygnał jest kodowany jednym z wielu możliwych kodów liniowych. Układy wejściowe to najogólniej rzecz ujmując przerzutniki. Od ich charakterystyki zależy faza sygnałów w kodzie liniowym. Tłumienie kabla lub niedopasowanie a co za tym idzie odbicia (zarówno w miedzi jak i światłowodach) powoduje zmiany fazowe w kodzie liniowym. W następstwie tego zjawiska zwiększa się stopa błędów. Dalej w zależności od sposobu kodowania wyższej warstwy zależy jaki będzie efekt negatywny. Słychać to np. bardzo dobrze na kolejnych kopiach CD-Audio, tworzonych z dużą wielokrotnością prędkości podstawowej.
Tak naprawdę to w omawianych przypadkach mamy do czynienia nie z czystym kodem liniowym a zmodulowanym, więc sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, bo zmodulowany sygnał ma właściwości sygnału analogowego. Stąd istotne jest tłumienie kabli (i nie tylko tłumienie) w HDMI/DVI i stąd biorą się drastyczne ograniczenia ich długości...
Warcając do tematu. Jeśli posiadamy dobry "ekran" [b]kineskopowy[/b] starszej generacji z wejściami komponentowymi, to najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wyjścia komponentowego z box-a/dekodera itp. Komponent nie jest już w "analogowym" ekranie obrabiany, tylko wzmacniany w driverach i podawany na katody kineskopu jako sygnały składowe RGB.
Wszelkie przejściówki DVI/HDMI/RGB/komponent, mogą tylko pogorszyć jakość sygnału (w szczególności pasmo, a co za tym idzie najistotniejszą w "analogowym" ekranie rozdzielczość poziomą).
Powodzenia!

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Joki' post='17325' date='24.10.2006, 22:33 ']Witam serdecznie.
Nie do końca. Niezależnie od sposobu transmisji jakośc kabla ma podobne znaczenie. Wydawaćby się mogło, że transmisja cyfrowa, to: "albo jest sygnał albo go nie ma". Tymczasem tak nie jest. Sygnał jest kodowany jednym z wielu możliwych kodów liniowych. Układy wejściowe to najogólniej rzecz ujmując przerzutniki. Od ich charakterystyki zależy faza sygnałów w kodzie liniowym. Tłumienie kabla lub niedopasowanie a co za tym idzie odbicia (zarówno w miedzi jak i światłowodach) powoduje zmiany fazowe w kodzie liniowym. W następstwie tego zjawiska zwiększa się stopa błędów. Dalej w zależności od sposobu kodowania wyższej warstwy zależy jaki będzie efekt negatywny. Słychać to np. bardzo dobrze na kolejnych kopiach CD-Audio, tworzonych z dużą wielokrotnością prędkości podstawowej.
Tak naprawdę to w omawianych przypadkach mamy do czynienia nie z czystym kodem liniowym a zmodulowanym, więc sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, bo zmodulowany sygnał ma właściwości sygnału analogowego. Stąd istotne jest tłumienie kabli (i nie tylko tłumienie) w HDMI/DVI i stąd biorą się drastyczne ograniczenia ich długości...
Warcając do tematu. Jeśli posiadamy dobry "ekran" [b]kineskopowy[/b] starszej generacji z wejściami komponentowymi, to najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wyjścia komponentowego z box-a/dekodera itp. Komponent nie jest już w "analogowym" ekranie obrabiany, tylko wzmacniany w driverach i podawany na katody kineskopu jako sygnały składowe RGB.
Wszelkie przejściówki DVI/HDMI/RGB/komponent, mogą tylko pogorszyć jakość sygnału (w szczególności pasmo, a co za tym idzie najistotniejszą w "analogowym" ekranie rozdzielczość poziomą).
Powodzenia!

Sebastian[/quote]
miałem kiedyś problemy z sygnałm RGB przez kabel EURO - zmieniały się kolory składowe, po kupnie taniego kabla euro ( 30zł ,thomson pozłacane końcówki ) koniec kłopotów . Polecam kable ze złoconymi końcówkami gdyż złoto się nie utlenia i wtyczka zawsze będzie dobrze przewodzić sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Joki' post='17325' date='24.10.2006, 22:33 ']... Stąd istotne jest tłumienie kabli (i nie tylko tłumienie) w HDMI/DVI i stąd biorą się drastyczne ograniczenia ich długości...[/quote]

Czyli jakość kabla HDMI/DVI ma jedynie wpływ na odległość na jaką możemy przesłać dany sygnał? Nie mogą natomiast powstać efekty znane z transmisji analogowej, np. przebarwienia całego obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...