Skocz do zawartości
koval44

Podłączenie nowego dysku oraz konfiguracja NMT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W dniu wczorajszym podłączyłem nowy dysk Samsung SpinPoint F2EG 1,5 TB HD154UI (SATA II, 32MB cache), sformatowałem i zainstalowałem aplikacje MNT. PO fromacie na dysku są foldery, które utworzył sam Popcorn:

- lost+found

- Music

- Photo

- Video

Moje pytanie jest następujące, czy te foldery można kasować, zmieniać nazwy itp. Zapewne tak, ale nie chciałbym czegoś namieszać.

Drugie pytanie: przez jaki serwer łączycie się z komputera do Popcorna? Obecnie mam włączony serwer Samaba. Prędkości jakie osiągam przy kopiowaniu do Popcorna to około 11MB/s, ale mam stary już router D-Link DI-524 (54Mb/s), czy szybszy router pozwoli na osiągnięcie wyższych prędkości?

Dodam tylko, że dysku praktycznie nie słuchać, lekkie odgłosy są słyszalne, jeśli włączam Popcorna - ale tylko jak jest "kompletnie" wyłączony.

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam ale co wiem to podpowiem.

Ad1 Nazwy raczej musza być sztywne bo jak zaczniesz instalowac aplikacje które sie odwołuja to nie zatrybią.

Ad2 Zamontowalem popcorna po sambie i wydaje mi sie to wygodne jednak po FTP szybciej leci.

Co do routera to nie wiem ale zawsze na próbe mozesz połączyc skrętką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się jeszcze folder Download gdy uruchomisz klienta torrent, będą tam pliki które ściągnął lub ściąga.

Jest jeszcze ukryty folder .transmission gdzie między innymi jest cała lista, historia ściągniętych plików.

W system plików ext2 i ext3 uszkodzone pliki zapisywane są w katalogu lost+found

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisów katalogów nie ruszaj, różnie się może zdarzyć

Teoretycznie Ethernet 100 zapewnia 12.5MB/s i więcej nie będzie ( no chyba ze masz router z Gigabitowym LANem ), u mnie bez znaczenia czy Samba czy FTP zawsze leci 8 - 11 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp.

A czy przechowywanie filmów na dysku Popcorna w folderze innym niż "Video", muzyki w "Music" itd. ma jakieś znaczenie, czy nie ma żadnego?

Pozdrawiam:)

Edytowane przez koval44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że można to wszystko kasować, zmieniać nazwy, dodawać swoje foldery.

Mam tak i wszystko działa jak należy.

Nie można tylko zmienić nazwy dysków: SATA.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zainstalowałem dzisiaj dysk 3,5" seagate 1Tb, ale nie mogę zainstalować aplikacji NMT przez internet. Najpierw pisze, że ładuje obraz a później pokazuje złą ścieżkę i prosi o restart. Jest jeszcze opcja instalacji przez USB ale nie wiem skąd pobrać te aplikacje i jak ma być przygotowany pen? Wie ktoś co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy fw wraz z nowymi App można pobrać tutaj .

Co do komunikatu przy instalacji App też tak miałem niestety nie obyło się bez formatu dysku , więc jeśli masz na dysku jakieś dane to je przeżuć na inny dysk i zresetuj odtwarzacz do ustawień fabrycznych ( w menu) ponownie zainstaluj nowy fw (obojętnie czy z USB czy przez NET ) i po restarcie zainstaluj nowe App z opcją formatu dysku !

U mnie to zadziałało .

Powodzenia.

Edytowane przez m12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy fw wraz z nowymi App można pobrać tutaj .

......

Tam niestety jest starsza wersja (przez internet też jest starsza wersja)

Nową wersję pobierz stąd: http://files.syabas.com/popcornhour/firmwa...-19-POP-408.zip

Wsadź USB z przodu C-200 i instaluj (jeszcze ani razu nie formatowałem USB przed wgrywaniem nowej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do czasu próby zainstalowania ostatniej oficjalnej wersji fw nie musiałem formatować HDD ale tak się właśnie u mnie objawiło przy próbie instalacji ostatniego fw i nic nie dawało wracanie do poprzednich wersji fw cały czas był komunikat " błędna ścieżka ...." i jedynym rozwiązaniem było w moim przypadku było formatowanie przy instalacji App . Z tym , że ja mam od 02-2008 PCH-A100 i dodam , że systematycznie instalowałem nowe fw ( także bety ) i nigdy takiego problemu nie było.

Edytowane przez m12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, w życiu bym nie wpadł że aplikacja NMT jest razem z fw. A może dlatego że najpierw zainstalowałem najnowszy fw, a później dysk i zgłupiałem. Doinstalowałem aplikację i jest ok. Nie było potrzeby formatowania dysku po raz drugi. Jeszcze raz wielkie dzięki. B)

Edytowane przez bodi2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...