Skocz do zawartości
lipa_ml

Król zasilaczy AZO do HTPC made in Poland !!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu pojawił się super zasilacz pasywny idealny do HTPC . Nie dość że pasywny to do tego sprawność powyżej 90% . A najlepsze jest to że to Polska produkcja :unsure: Nasi górą . Czekam aż się pojawi wersja 300-350w i zasysam :lol: Cena za wersję 600w 365 zł wydaje się być mega atrakcyjna i bezkonkurencyjna !

PASYWNY ZASILACZ ATX 600W

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej, opatentowanej technologii Self Synchronous Rectifier sprawność zasilacza SP-600-R10 przekracza 90%. Umożliwiło to wyeliminowanie głośnych i kłopotliwych wentylatorów chłodzących i uzyskanie całkowicie bezgłośnej pracy urządzenia. Jednocześnie duża moc i wysoka stabilność wytwarzanych napięć, jest w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych systemów komputerowych.

Podstawowe cechy produktu:

- Aktywny układ PFC o współczynniku mocy 0,99

- Poczwórna szyna 12V

- Zgodny ze standardami ATX12V v2.2 i EPS12V 2.91

- Szyna +5V SB o obciążalności do 2A

- Automatyczne układy przełączające umożliwiają zasilanie napięciem AC 90..260V

- Wbudowane zabezpieczenia: przeciążeniowe, termiczne i zwarciowe

- Wymiary obudowy: 150mm x 86mm x 160mm

- Deklarowany czas bezawaryjnej pracy: 100 000 godzin

df0769c6280b9e4c83a369b.jpg

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bosko

ciekawe jaki z jakością wykonania.

Jaki to rozmiar?

rozmiar standardowy , co do jakości nie miałem jeszcze w rękach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś testy gdzieś tego zasilacza? Jak dla mnie bomba, 600W chłodzone pasywnie za 360 zł? Jeżeli to faktycznie działa i daje dobry prąd to biorę 3 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest produkowany przez polską firmę AZO DIGITAL, jego symbol to Azo Digital SP-600-R10 .

Na PurePC w dyskusji na temat tego zasilacza odezwał się producent i przedstawił szczegóły konstrukcji. Dla mnie "przetwornica rezonansowa LLC typu HALF BRIDGE" to czarna magia, ale Wam pewno coś to mówi więc po szczegóły zajrzyjcie tu -> http://forum.purepc.pl/Nowosci-f10/Polski-...10-t313433.html

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zasilacz u jednego z dystrybutorów jakiś czas temu, ale jakoś nie mogłem się przemóc żeby go kupić. Niestety nigdzie nie ma wiarygodnego testu, a wątki po forach dyskusyjnych wyglądają na inicjowane i "dokarmiane" przez producenta. Poza tym zero niezależnych i konkretnych opinii. Sprzęt widać jest na dziś mocno niszowy i mało dostępny. Ot ciekawostka. Faktem jest że, przynajmniej czysto teoretycznie, do tego aby móc zasilacz o tej mocy zrobić w wersji pasywnej, to musi być to konstrukcja o dużej sprawności, inaczej by się ugotował.

Kwestią pozostaje jego zachowanie pod małym obciążeniem. Chciałbym zobaczyć wykres sprawności w funkcji obciążenia, bo zastosowania HTPC wymuszają pracę takiego zasilacza na poziomie 5-10% obciążenia znamionowego. Ciekawe jak wtedy wygląda jego sprawność. Może się okazać, że nie wygląda to już tak różowo, jak to producent maluje. Obym się mylił. Jak na razie zastanawia mnie brak jakiegokolwiek testu, czy nawet opinii użytkownika. Sprawdziłem przed momentem, zasilacz jest na magazynie u dystrybutora, ale jakoś nie mam ochoty być królikiem doświadczalnym. Może jakiś chętny? :).

Są jakieś testy gdzieś tego zasilacza? Jak dla mnie bomba, 600W chłodzone pasywnie za 360 zł? Jeżeli to faktycznie działa i daje dobry prąd to biorę 3 :)

Mogę ściągnąć do testów, później odsprzedam po kosztach, jeśli się zadeklarujesz że bierzesz, ale niezależnie od wyników :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilacz jest produkowany przez polską firmę AZO DIGITAL, jego symbol to Azo Digital SP-600-R10 .

Na PurePC w dyskusji na temat tego zasilacza odezwał się producent i przedstawił szczegóły konstrukcji. Dla mnie "przetwornica rezonansowa LLC typu HALF BRIDGE" to czarna magia, ale Wam pewno coś to mówi więc po szczegóły zajrzyjcie tu -> http://forum.purepc.pl/Nowosci-f10/Polski-...10-t313433.html

No i nie wytrzymałem, zamówiłem. Jutro powinien przyjść. Na razie podchodzę do niego jak pies do jeża, bo to wszystko zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Co do wyjaśnień producenta na podlinkownanym forum, to wszystko wydaje się mieć ręce i nogi. To takie trochę Pico PSU ( przetwornica DC/DC) i zasilacz do niego w jednym, do tego układ korekcji współczynnika mocy. Teoretycznie ma to szansę mieć sporą sprawność, a jak jest w rzeczywistości to się niebawem dowiem. Trochę się obawiam zachowania zasilacza przy małym obciążeniu.

Wnioskami podzielę się na forum, aczkolwiek rasowi gracze będą zawiedzeni, bo mam nieco inne podejście. SLI i praca na granicy obciążenia maksymalnego, raczej mnie nie interesują :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano miałem go przez 2 dni... i wystarczy. Ujmijmy to tak, może on i ma sprawność przeszło 90%, ale pewnie akurat przy takim obciążeniu, na które nie udało mi się trafić. Może i on jest cichy, pod warunkiem wszakże, że akurat elektronika nie wygrywa serenady pod obciążeniem linii 12V. A tak poza tym to wszystko ok.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak dla mnie tam jest tylko 126 sekund, więc trudno wyczuć :). A tak poważnie, to po prostu ćwierka, jak trafi na ćwierkającą na zasilaniu kartę graficzną, to potrafi jej całkiem nieźle towarzyszyć.

Z BeQuietem tradycyjnym nie miałem takiego dziwnego zjawiska. Może po prostu źle trafiłem i moja karta Asusa GF9800 Hybrid Power tak reaguje na ten zasilacz, ale trochę mnie to wkurzało. Do tego sprawność, w zakresach jakie mnie interesują, czyli 30-200W, nie była taka jak bym sobie tego życzył. Porównywałem z Z BeQuietem L7 300W z certyfikatem 80+ Bronze i z jakimś OCZetem 600W 80+ z Cable Managementem, modelu nie pamiętam. W obu przypadkach, w zakresie 30-200W obciążenia, sprawność była wyższa. W przypadku OCZta nieznacznie, w przypadku BeQuieta zauważalnie, no ale on ogólnie jest mniejszej mocy i te obciążenia stanowią dla niego optymalne warunki pracy.

Możliwe, że z inną grafiką i przy innym zakresie obciążeń, byłoby inaczej. No ale to jest poza zakresem moich zainteresowań, więc ten zasilacz dla mnie osobiście odpada. Wolę BeQuieta L7 300W, bo jest dość cicho i to pomimo wentylatora, zakres obciążeń dla mnie w sam raz, do tego rozsądnie cenowo.

Ale może dla kogoś innego ten zasilacz AZO będzie optymalnym wyborem, nie przeczę.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...