Skocz do zawartości
janek_pl

The Boxee Box by D-Link

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie mam ta zabawke w lapkach

pierwsze co sie nasuwa to

cichy dobrze wykonany

i juz wyszly dwa update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem w future shop canada

co do testow moze byc problemik to moj pierwszy odtwarzacz tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z D-Linka powiedział, ze mogę się spodziewać Boxee w styczniu... mało optymistyczne wieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Boxee ma być dostępny na początku stycznia, z tego co jeszcze słyszałem od ludzi z ON/ OFF (emailuję z jednym człowiekiem, z D-Link) ponoć ma nie długo być jakaś konferencja prasowa nt. polskiej premiery Boxee Boxa. Obiło mi się o uszy wsparcie polskich serwisów video Ipla i wiele więcej, kto wie może i jakieś VOD w przyszłości

Z tego co wiem radzi sobie z napisami TXT (choć specyfikacja o tym nie mówi) .

Karta produktowa Boxee Box ftp://ftp.dlink.eu/datasheets/DSM-380.pdf

Teraz pojawia się pytanie czy technicznie będą jakieś różnice pomiędzy Boxee Box z Stanów, Kanady a wersją z Polski ? Bo szczerze to ja już zdecydowany jestem tylko czekam na pierwsze testy, Janek jak przetestujesz to muszę się do Ciebie odezwać bo może bym się dołączył do większego zamówienia :)

Nie wiem czy widzieliście, Komputronik obniżył cenę do 999 zł.

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...wczoraj 2 szt. boxee-boxa zostały wysłane do Polski. W Warszawie będą w niedziele. Pewnie tydzień będą poniewierać się po magazynach w Polsce i do Andrzejek dotrą do mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś kolego czytał post od początku, to byś wiedział, że żaden tego nie robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany bez dysku?za 1000 pln?wygląd ciekawy super pilot ale minimalnie drożej mam asrocka z pilotem i dyskiem(i dvd a jak dopłacę to i bd) a do tego zwykły komputer energooszczędny....i xbmc bijace boxee obsługa na łeb.....

i powoli mogą się chować wszlkie popcorny - zostana tylko playerki do 500 pln....

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, to zawsze będzie komputer, dlatego takie urządzenia nigdy nie przebiją dedykowanych do multimediów urządzeń (mówiąc o wygodzie i prostocie)... jestem pewien, że Popcorny, Duny i inne Xtreamery cieszą się większą popularnością właśnie przez to, że to nie jest komputer, którego za każdym razem nie musiałbym bootować z całym systemem (bo jeżeli go nie wyłączać to nie ważne jak jest energo-oszczędny i tak nie ekonomiczny). Na rynku widać już więcej takich UMPC, które już sobie poradzą z nawet z kontentem 1080p, są oparte na najszybszych Atomach i Nvidia Ion 2. Moim zdaniem rynek szuka czegoś nie komputerowatego, czegoś co nie ma dodatkowego systemu, który od czasu do czasu może sprawić jakiś problem(bez powodu zwolni, przymuli czy się zawiesi), wydaje mi się że ludzie chcą czegoś typu plug and play ale by zarazem miało mnóstwo możliwości i ogromną wydajność ze świetnym interface'm. Więc możemy fakt możemy dostać super wypasiony mini komputer ( typu Shuttle czy Asrocki) albo coraz lepsze i bardziej rozbudowane dedykowane playery, które podłączamy do tv i odpalamy...

I tu właśnie pojawia się Boxee Box, który na rynku może być pewnym powiewem świeżości i jakości, fakt może Boxee nie jest idealną wersją nakładki funkcjonującej w oparciu o XBMC (wiem o AEON albo dużo lepszej Dharmie itp) jednak znając szarą strefę pełnoprawne skórki z XBMC pojawią się nie oficjalnie na Boxee Box w niedalekiej przyszłości z drugiej strony taka nakładka (Boxee) swoim rozbudowaniem i wykonaniem graficznym zapewne przeskakuje wszelkie osiągnięcia w tej dziedzinie wiele obecnych playerów (nakładka na DUNE, nadchodząca na kukurydzę A i C- 200, jak i inne playery oparte o układ REALTEKA).Co do dysku w środku to zdania mogą być podzielone... ja na chwilę obecną używam prostego playera (Woxter i-Cube 750) z 1,5tb dyskiem w środku wszystko fajnie do chwili kiedy doszedłem do granicy pojemności takiego dysku, czyli w takiej systuacji albo trzeba podłączyć kolejny przez USB albo zrobić mały serwer (nie chcę pomniejszać mojej biblioteki)... Myśląc o Boxee Box mam zamiar przesiąść się na mały domowy serwer typu NAS (dwu dyskowy) oparty o RAID0 lub JBOD, w moim odczuciu to jest bardziej przyszłościowe rozwiązanie do takiego playera choć dalej nie widzę problemu z podłączeniem dysku USB (dla osób mniej wymagających o mniejszych bibliotekach).

ps. Recenzja Engadget Boxee Box http://www.engadget.com/2010/11/16/boxee-box-by-d-link-review/

Cytat z recenzji : "We'll just say it: this is the best nerdy streamer box we've ever used" :). Co do recenzji to głównie narzekają na słabą obsługę amerykańskich portali Video czyli Netflix i Hulu. Jako player i streamer nie mają zastrzeżeń :)

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiepski ten test, skoro pierwsi użytkownicy [beeep]ełka mają diametralnie inne spostrzeżenia: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1286552

Jako odtwarzacz treści z netu ok, jako odtwarzacz mediów lokalnych be. I trudno póki co powiedzieć czy i kiedy aktualizacja softu to poprawi, z uwagi na brak określenia czy większy udział w tych błędach ma SDK Intela czy soft odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba poczekać na pierwsze testy Naszych :) Fakt bo Engadgecie nie ma co się spodziewać super profesjonalnych recenzji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli mogą się chować wszlkie popcorny - zostana tylko playerki do 500 pln....

Chyba nie wiesz kolego o czym piszesz :)

Wypuść z tego swojego "wypasa" dzwiek HD - oczywiscie przez HDMI, odtwórz bez problemu BD-ISO, BDMV i wszytskie popularne kontenery z kazdym mozliwym kodekiem video i strumieniem audio, no i także w 3D

I zmieść sie w 1000zł ze wszystkim

Wtedy zobaczymy kto się "schowa" :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor ma racje. Wystarczy spojrzeć np ranking magazynu CHIP. Robią testy, rankingi playerów HD, a nawet nikt nie bierze pod uwagę argumentów, które podał powyżej kolega. Ważniejsze dla nich jest czy player ma tuner DVB-T niż to, że odpali gęste audio.Pytam więc co to za playery HD,haha HD to nie tylko MKV :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym smutnym jak 3,14-zda kraju HD to znaczy 1080. Jesli coś ma na którejkolwiek nalepce te magiczną cyferkę to znaczy, że jest hade. Do tego znaczek MKV i mamy hit sprzedaży.

Pojęcie dźwięku HD, bitrate i tym podobne, które stanowią tak naprawdę o jakości tego typu rozwiązania są skutecznie pomijane, żeby tylko "kowalskiemu" wcisnąć playerek za 350pln lub mniej.

Z drugiej strony co się dziwić... 3/4 kin to monitory komputera i głośniki 2.1 lub 2.0 (Nic nie zarzucam, moje kino to też NIBY HD)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Boxee z Amazon UK. Orentujecie się ile idzie od nich przesyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłki z Amazona idą na ogół do tygodnia. Ewentualne obsuwki wynikają tylko z pracy polskiej poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty JAnek chyba zamawiałeś Kanady jeżeli dobrze pamiętam? Bo z UK to celnej nie będzie ... UE ...

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak elektronika, ale płyty CD z Amazon.uk dostarcza Deutsche Post, czyli DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stad bierze sie ingerencja celnej, sam mieszkam w DE i potrafia niektore rzeczy nawet tydzien potrzymac...

Edytowane przez Chris__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...