Skocz do zawartości
janek_pl

The Boxee Box by D-Link

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe, w Boxee zamiast Tegry będzie Intel CE 4100... Podobno Tegra nie wyrabiała się przy plikach H264 z dużym bitrate...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dziś przyjmują preordery na Amazonie.

A składałeś może już zamówienie? Ja próbowałem, ale wyskoczyła mi informacja, że nie mogą wysłać mi na wskazany adres ;)

Dziwne, jak tak będzie to zamówię do Canady a stamtąd do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowanie preferuję "czysty" XBMC i pierwszą rzeczą jaką zrobię to będzie jego instalacja.

jeśli będzie na starcie taka możliwość. jest mowa o możliwości używania alternatywnego softu, ale zero konkretów. do mnie również zdecydowanie bardziej przemawia 'czysty' XBMC więc poczekam do premiery i wysypu informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janek_pl ten sam problem był przy próbie zakupu PopBoxa.

Teoretycznie powinien się pojawić w Polsce w listopadzie więc chyba wstrzymam się z zakupem do tego czasu.

Come this November the Boxee Box will be available in the following countries: the US, Canada, Australia and in Europe ? Albania, Austria, Belgium, Bosnia, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Macedonia, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovenia, Slovakia, Sweden, Switzerland and the UK.

W razie gdyby ktoś się uparł to można zamawiać jeszcze na bestbuy i futureshop.

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxee w wersji soft może kazdy potestowac - testowałem i ja i jest to zamulony niedopracowany syf w straciu z xbmc - ani to wygodne ani szybkie a polska wersja językowa to dziadostwo...niestety nie umywa sie wogóle choc moze dzieki wpływowym firmom łożącym na to kase cos sie poprawi - narazie biiida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@janek_pl ten sam problem był przy próbie zakupu PopBoxa.

Teoretycznie powinien się pojawić w Polsce w listopadzie więc chyba wstrzymam się z zakupem do tego czasu.

Właśnie dostałem maila z informacją o możliwości zakupu w PL w listopadzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Żeby jeszcze tylko nie wyglądał jak rekwizyt z Transformersów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no i jeszcze miejmy nadzieję, że i cena będzie utrzymana....bo przecież znamy nasze realia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi preorderami to troche sliska sprawa bo kupuje sie praktycznie kota w worku z odbiorem w listopadzie. A do tego czasu moze sie cos fajniejszego pojawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupiony przeze mnie player był kupnem kota w worku.... bo jaka jest przyjemność mieć coś co już wszyscy mają, znają itp

Każdy HDmaniak lubi wyzwania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy kupiony przeze mnie player był kupnem kota w worku.... bo jaka jest przyjemność mieć coś co już wszyscy mają, znają itp

Każdy HDmaniak lubi wyzwania :rolleyes:

Hehe i dzieki Tobie i innym HD Maniakom takie zachowawcze patalachy jak ja moga potem dobry sprzet wybrac a nie zawracac sobie glowe szrotami :unsure: Dzieki!

Ja prywatnie bardzo lubie Boxee i mam nadzieje ze nie zapchaja go tresciami reklamowymi (bo potencjal jest niestety) i bedzie dzialal jak do tej pory. Ja go odpalalem na procku E7200, chipsecie nvidii i wszystko smigalo jak zloto bez zadnego mulenia i zwisow. Do tego fajnie ma rozwaiazany dostep do serwisow internetowych - przez WWW konfigurujesz sobie konta, a potem pilotem juz tylko masz do wszystkiego dostep. I ten interfeace naprawde prywatnie mi przypadl do gustu. Nawet bardziej niz gole XBMC - ale jak to mowia nie to ladne co ladne a co sie komu podoba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie zainstalowałem ten cały Boxee, i przypadł mi bardzo do gustu, naprawdę dobra robota z tym.

Lepiej to działa niż w popcornie. Chodź kiedyś w popcornie tez ma być podobny interfejs ale chyba szybko się go nie doczekamy. No i o wspraciu SWF w przypadku popcorna można zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki... czy ktos widział podobny pilot do kupienia? Kurcze, podoba mi sie niezmiernie i chciałbym sobie postawić XBMC sterowane czymś takim.

Ja wiem, że mam pilota od PS3 i mam adapter BT ale... nie potrafie tego skonfigurować pod XBMC live (pod linuxem tym bardziej - przeraza mnie Linux). I tak sobie wymarzyłem tego typu urządzenie sterujące (może byc IR).

Skoro Boxee to zmodyfikowane XBMC to moze jest szansa ze ten pilot bedzie natywnie obsługiwany w XBMC?

Pozdrawiam

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość na targach ON OFF w Wawie (dziś do 18 jeszcze) na stoisku D-Linka Można przetestować prawdopodobnie wersję już produkcyjną Boxee Box, powiem tyle urządzenie robi super wrażenie do tego super świetny interface oparty na XBMC o nazwie Boxee, niestety na stoisku wczoraj nie mieli żadnych materiałów HD a połączenie z netem mieli za wolne by coś streamować. Dziś nie dam rady przyjechać ze swoim contentem, jeżeli ktoś ma blisko to jechać i sprawdzać bo moim zdaniem warto. Dowiedziałem się, że oficjalna premiera Boxee Box w Polsce jest planowana na początek roku, ponoć D-Link rozmawia z polskimi telewizjami w celu udostępnienia ich kontentu pod Boxee Box (szczegółów brak, może być to plotka)

ps. Pilot jest radiowy i świetnie wykonany, bardzo dobrze piszę się na tej klawiaturze.

Do tego można tam zobaczyć kilka ciekawych innych urządzeń AV : Referencyjny LCD LED Samsunga 9000, całą serię jubileuszową elektroniki marki Denon, M$ Kinect, projekcje i telewizję w 3D, wiele rozwiązań sieciowych

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał być dostępny od listopada :angry:

Pytałeś może o cenę bo nie wiem czy warto czekać czy kupić prosto z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle okazało się, że Polska do bogaty kraj....

D-Link Boxee Box (DSM380) w Komputronik 1 199 zł - oczywiście jeszcze nie jest dostępny.

Nie czekam w takim razie na premierę w Komputroniku i zamawiam w Canadzie.

Będę brał 2-3 sztuki, więc jak kolega @martig ma ochotę to 1 szt odstąpię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie koniecznie znać tutaj na forum jak do Was sprzęt dojdzie i napiszcie choć kilka słów jak się maszyna sprawuje!:)

POZDRAWIAM SERDECZNIE i dalej obgryzam paznokcie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z D-Linka twierdza ze tylko w przedpremierze bedzie tak wysoka cena a pozniej sie ja obnizy aczkolwiek rynek w Polsce zawsze mnie zaskakuje:(

troche mnie smuci czemu boxee box nie moze rmvb odtwarzac?

pozdr

malony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 11 a 15 listopad 2 sztuki będą szły do mnie.

Chciałem wziąć więcej jednak jest problem, bo nie można zamawiać na adres Kanadyjski, a płacić polską kartą :( Gdyby nie ten problem mógłbym chętnym, którzy do mnie pisali zamówić większą ilość.

Niech sprzęt przyjdzie, zobaczymy co jest wart. Jeśli się okaże, że sprzęt jest OK, a cena w Polsce kosmos to obiecuję, że kilku osobą z forum ściągnę po kosztach beeboxa :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na szybko pozostaje zakup w Amazon. Zawsze to taniej o jakieś 200zł niz w Komputroniku.

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

za http://www.mediaplay...hp?topic=3137.0

We did have some DIGGING About the Boxee box, Based on our interaction, the pros and cons of the Boxee Box as it stands now are as below:

Pros:

1. Bitstreams HD audio from MKV, M2TS and ISO containers

2. uPnP support (DLNA certification will be a technicality)

3. DVD and Blu-Ray ISO support without menus

4. 3D playback of content which can be transferred through HDMI 1.3

5. Multichannel FLAC supported

6. Gapless audio playback supported

7. PGS and forced subtitles in MKV supported

8. Support for SSA / ASS subtitles (first for a dedicated media streamer as far as we know

Cons:

1. Premium content partners not announced yet

2. Only SMB and AFS (HFS+) supported for network storage as of now (No NFS / FTP etc.)

3. No menu support for DVD and Blu-Ray ISOs as of now.

4. HDMI 1.4a support not possible..Not a problem in our eyes.

5. No support for MKV chapters as of now,,this is being fixed as i type..

6. No support for playback of DRM content from external Blu-Ray or DVD drives as of now.

Some aspects on which we are awaiting further clarification:

1. Support for native resolution / frame rate

2. Support for 23.976 Hz refresh rate..we think it Does support this.

3. Extent of hackability of firmware for open source developers

4. Nature of the 802.11n support

5. Power consumption profile

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrócona instrukcja obsługi

Pierwsze "real" fotki

5139929199_798f225151_b.jpg

dlink-boxee-box3.jpg

dlink-boxee-box2.jpg

W Komputroniku została zmieniona cena z 1199zł na 999zł. Zdecydowanie lepiej to wygląda. Tylko w dalszym ciągu nie ma potwierdzonej daty dostawy.

A tak wygląda w środku.

z4d45izlzfv51wauhuge.jpg

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...