Skocz do zawartości
kalafi

Sony KDL 46W5500 czy KDL 46Z4500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wiem, że oba modele były już opisywane na różnych forach ale pokusiłem się o założenie tego. Chcę przeznaczyć 5000PLN na zakup LCD. Interesuje mnie w tej cenie model Sony KDL 46W5500 oraz KDL 46Z4500. Myślę, że gdybym napisał 46Z5500 to nie byłoby tematu ale to dodatkowo 1500PLN. Zależy mi na oglądaniu filmów i ogólnie TV. Sygnał mam z NTV, dvd i planuję Blue Ray. Który lcd mam wybrać bądź jaki model konkurencji w granicach 5000PLN będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony KDL 46W5500 czy KDL 46Z4500 ?

Podłączam się do wątku . U mnie mkv i hdtv.

Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ma lepszy dźwięk, niższego input laga, podświetlenie WCG-CCFL, 10-bitowy panel (trudno odróżnić), 200 Hz (w grach i transmisjach sportowych zauważalna różnica do 100 Hz), IMHO ciekawszy design (kto co lubi), lepszy dźwięk i minimalnie lepsze kąty widzenia dzięki innej, bardziej matowej powłoce matrycy (sprawdziłem, to prawda), natomiast W ma wg wielu recenzji nieco lepsze wartości czerni/kontrastu oraz podobno (ja nie zauważyłem póki co) lepiej radzi sobie z sygnałem SD dzięki Bravia Engine 3. No i jest tańszy. Trzeba rozważyć za i przeciw, ustalić priorytety i podjąć decyzję. Ja wybrałbym Z4500, ale sporo osób twierdzi, że różnicę BE2->BE3 dużo bardziej widać niż 100->200Hz.

Edytowane przez Darius77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darius za dobre podsumowanie obu produktów - pod kątem obrazu nie gadżetów !

Bardzo sugestywnie działa na demo Sony 200 Hz wahadełko z napisami - faktycznie można przeczytać poruszające się szybko napisy.

Na 100 Hz faktycznie jest aż tak rozmyte?

Jak to się ma do płynności odtwarzania dobrego mkv.

Wreszcie czy 200 Hz należy zawsze używać - dla wszystkich trybów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym użytkowaniu aż tak wielkiej różnicy w przypadku 200hz nie widać, przy słabszym sygnale zazwyczaj nie powinno się ustawiać na maksymalną wartość, ale o tym wszystkim pisał Gmeru w swoim dość rozbudowanym teście polecam lekturę jest sporo przydatnych informacji. Dobry model dla gracza co zawsze podkreślam, tutaj nie da się zwalić porażek na karb opóźnienia- input lag. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Darius za dobre podsumowanie obu produktów - pod kątem obrazu nie gadżetów !

Bardzo sugestywnie działa na demo Sony 200 Hz wahadełko z napisami - faktycznie można przeczytać poruszające się szybko napisy.

Na 100 Hz faktycznie jest aż tak rozmyte?

Jak to się ma do płynności odtwarzania dobrego mkv.

Wreszcie czy 200 Hz należy zawsze używać - dla wszystkich trybów ?

Gadżety typu DLNA czy AppliCast to dla mnie "n-ty priotytet" przy wyborze TV. Mamy na ogół w domach komputery z dostępem do netu, laptopy, kamery, konsole, komórki i inne pierdoły więc funkcjonalności sieciowe uznaję jedynie za miły dodatek i zupełnie nie tym kieruję się przy wyborze telewizora :lol:

Różnica 50-100 Hz jest dramatyczna. Różnica 100-200 subtelna. W realnych zastosowaniach nie powinna być bardzo widoczna, ale jeżeli ktoś ogląda dużo sportu i gra, to 200 Hz ma sens, ponieważ drobne szczegóły zachowują zauważalnie wyższą ostrość w ruchu. Trybu full ze względu na "efekt opery mydlanej" i artefakty nie warto IMO używać w żadnych innych zastosowaniach oprócz właśnie gier i ew. sportu, i to też niekoniecznie. Sęk jednak w tym, że tryb "standard" na 200 Hz TV działa lepiej niż jakikolwiek na 100 Hz, więc nie jest prawdą, że "można odpuścić zupełnie 200 Hz, bo na takim TV ustawimy i tak tryb standard, czyli 100 Hz". Otóż uważam, że "standard" na TV 200 Hz to nie to samo co "full" na 100 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to, że nigdzie nie jest powiedziane przez producenta, że standard w przypadku 200hz = 100hz... Ale ciekawostka jest taka, że 200hz w przypadku z4500 można włączyć podczas grania i nie podbije input laga do jakichś kosmicznych wartości utrudniających grę. Także jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i tym jakie będzie jego główne przeznaczenie, bo sam nie zaryzykuje stwierdzenia, że z4500 jest lepszy od w5500 albo na odwrót.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne jest to, że nigdzie nie jest powiedziane przez producenta, że standard w przypadku 200hz = 100hz...

No właśnie - tak naprawdę nie wiadomo (przynajmniej ja nie znalazłem żadnego źródła) co oznaczają ustawienia typu "standard", "full", itp. W przypadku 200 Hz na pewno tryb standard nie może być 100 Hz, ponieważ w testach rozdzielczości ruchomych linii Z4500 uzyskał jako pierwszy LCD maxa (1080), co nie udało się modelom 100 Hz, nawet ustawionym na tryb full.

Ale ciekawostka jest taka, że 200hz w przypadku z4500 można włączyć podczas grania i nie podbije input laga do jakichś kosmicznych wartości utrudniających grę.

I o to chodzi, to właśnie m.in. czyni Z4500 rewelacyjnym TV dla graczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko już było w teście który dokonał Gmeru, z4500 na dzień dzisiejszy to jeden z najlepszych telewizorów dla zapalonych graczy input lag max 10ms to jest jednak coś, taki sam wynik miał bodajże w4500, ale ten model już nie jest produkowany. Ale wiadomo, zależy od upodobań ja się bardzo przyzwyczaiłem do DLNA z obsługa filmów, a niestety Z4500 tego nie ma, PS nie dla każdego to jest gadżet ;)

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...