Skocz do zawartości
KrzyHo

Formatowanie dysku w nbox recorder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie wiem czy to już było, ale wczoraj wszedłem w posiadanie tej tajemnej wiedzy :) po kontakcie z BOK.

Po zdiagnozowaniu problemów z nagrywaniem polecono mi sformatować dysk a robi się to w sposób następujący:

stary czarnuch

na pilocie wciskamy po kolei przyciski [setup]0359157

po tej operacji powinno się pojawić menu serwisowe z którego wybieramy opcję formatowania

(tego nie przećwiczyłem z racji posiadania turbo)

turborecorder

na panelu czołowym wciskać po kolei przyciski trzymając wciśnięte poprzednie

[EPG]+[REC]+[strzałka w górę] trzymać przez 15s

Po tej operacji sprzęcior się zrestartuje ze sformatowanym dyskiem (znikną nagrania+VOD) i ze starym (nieTurbo) systemem ale zachowanymi ustawieniami typu antena, interek. Na pojawienie się propozycji instalacji Turbo aplikacji musiałem poczekać z godzinę. Jest to również metoda dla znerwicowanych użytkowników Turboaplikacji na powrót do starego systemu chociaż co kilka godzin będzie się chyba pojawiała plansza z propozycją instalacji turbosoftu :D

Testujcie na własną odpowiedzialność :rolleyes:

Pzdr

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w przypadku Turbo to nie wiem czy to działa bo z tego co widzę to w turbo te przyciski na panelu przednim wcale nie działają :)

P.S.

U Ciebie w turbaczu zadziałało ?

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset z formatowaniem dysku w Turbo przećwiczyłem wczoraj. Zadziałało w 100% i co więcej usunęło problemy z nagrywaniem.

Teraz działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tej operacji sprzęcior się zrestartuje ze sformatowanym dyskiem (znikną nagrania+VOD) i ze starym (nieTurbo) systemem ale zachowanymi ustawieniami typu antena, interek. Na pojawienie się propozycji instalacji Turbo aplikacji musiałem poczekać z godzinę. Jest to również metoda dla znerwicowanych użytkowników Turboaplikacji na powrót do starego systemu chociaż co kilka godzin będzie się chyba pojawiała plansza z propozycją instalacji turbosoftu ;)

Pytanie zasadnicze: czy masz aktywowaną opcję turbo?

Ja mam odbiornik turbo (stary się zepsuł) ale aktywne tylko 250 GB. Za aktywację turbo życzą sobie podniesienia abonamentu, przedłużenia umowy, itp. Czy po zastosowaniu Twojej instrukcji, będę miał automatycznie propozycję aktywowania turbo oprogramowania bez stosownych deklaracji z mojej strony, CZY też to po prostu instrukcja odtworzenia dla oficjalnych użytkowników oprogramowania turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie zasadnicze: czy masz aktywowaną opcję turbo?

Musi mieć skoro jego dekoder pobiera sygnał aktywacji turbo.

Ja mam odbiornik turbo (stary się zepsuł) ale aktywne tylko 250 GB. Za aktywację turbo życzą sobie podniesienia abonamentu, przedłużenia umowy, itp.

W Twoim wypadku tylko kasy. Przedłużenia umów dotyczą osób z innymi wersjami hardware'u niż seria CLRA.

Czy po zastosowaniu Twojej instrukcji, będę miał automatycznie propozycję aktywowania turbo oprogramowania

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Twoim wypadku tylko kasy. Przedłużenia umów dotyczą osób z innymi wersjami hardware'u niż seria CLRA.

Dobrze wiedzieć. Tylko dlaczego pani w APS pytana jak to zrobić mówiła, że najpierw przedłuży ze mną umowę na 13 miesięcy (albowiem się kończy za miesiąc), a potem za turbo przedłuży ponownie na 12 - razem 25 miesięcy. Wierzyć mi się nie chciało.

Na razie wypowiedziałem pisemnie umowę - w APS, dbając o miesiąc wyprzedzenia. Gdy dotrze do nich pewnie zaproponują coś korzystniejszego. Przed wypowiedzeniem upierali się w serwisie telefonicznym, żebym wziął za 68 zł pakiety tematyczne +HBO + cośtam na 12 miesięcy, a turbo włącza za 99. W APS już tylko 48 zł za tematyczne ale bez turbo (przed złożeniem wypowiedzenia). Widzę, że każdy chce coś ode mnie więcej wyciągnąć ale każdy co innego mówi. Na forum N ludzie wprost piszą, że trzeba wypowiedzieć umowę, żeby być poważniej traktowanym, a wcześniej zliczają ile razy składali ci propozycję, zanim dadzą coś lepszego. Trzeba odmawiać, odmawiać, wypowiedzieć, odmówić chociaż raz, bo pierwsza jest nadal jeszcze nie najlepsza), a w końcu zaczynają gadać po ludzku :) Po co takie zamieszanie, skoro to już niemal gra w otwarte karty?

A najdziwniejsze jest, że przy postępie technologicznym dostajesz dekoder turbo ale "zakneblowany". Ja nie potrzebuję innego oprogramowania (do gier i różnych wodotrysków) ale jedynie więcej miejsca na dysku, za cho ostatecznie i tak żądają 99 zł. Podkreślam dysk mam - płacę za dzierżawę większej ilości :) Tylko N tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedzieć. Tylko dlaczego pani w APS pytana jak to zrobić mówiła, że najpierw przedłuży ze mną umowę na 13 miesięcy (albowiem się kończy za miesiąc), a potem za turbo przedłuży ponownie na 12 - razem 25 miesięcy. Wierzyć mi się nie chciało.

Ona potraktowała cię jak właściciela recordera z innej, niż CLRA, serii. Czy aby na pewno u niej w systemie masz zaktualizowany numer seryjny dekodera? Bo z tego co zrozumiałeś dali ci go w serwisie na podmianę za egzemplarz z innej serii. I w swoim egzemplarzu umowy nie masz wpisanego dekodera CLRA.

Na razie wypowiedziałem pisemnie umowę - w APS, dbając o miesiąc wyprzedzenia. Gdy dotrze do nich pewnie zaproponują coś korzystniejszego.

Różnie z tym bywa. Może się okazać, że i tak najkorzystniej będzie ci podpisać zupełnie nową umowę.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o turbo: na panelu przednim dekodera wciskamy: [EPG] + [RES] + [strzałka w dół] - reset fabryczny z czyszczeniem dysku i wymuszoną aktualizacją oprogramowania, jeśli nie wgrywa się nowy soft dla turbo.

Może również "uturbić" dekodery 250GB z numerem seryjnym CLRA.

Edytowane przez blindead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie formatowanie odznaczy BAD-y na dysku ? Wątpliwe, bo niby jak to zrobić w 10 sekund ?

Jeśli miałeś na dysku "przycinki", to najprawdopodobnie one zostaną i dalej będą kłopoty. Takie niby formatowanie,

to jedynie usunięcie poprzedniego "spisu treści" - warstwa fizyczna pozostaje bez zmian.

Ma ktoś inną wiedzę w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...