Skocz do zawartości
braavoo

Vivitek H1085FD

Rekomendowane odpowiedzi

te same projektory ? ale ceny różne... :blink:

BenQ W1000 = 3900,-

H1085 = 5000,-

Z tego co ja wyczytałem BenQ w ogóle nie radzi sobie z 1080/24.

Efekt tęczy najsłabiej widoczny w H1085 (są nawet podejrzenia o koło 4x zamiast 3x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to do kompletu jeszcze porównanie z Optomą HD20 i najniższa półka Full HD DLP byłaby kompletnie oceniona.

Mnie ciekawi tylko jedno - który z tych czterech zajmuje pierwsze miejsce w ocenie JAKOŚĆ OBRAZU - czytałem już róźne rzeczy i ciekawi

mnie Twoja opinia.

No tak - obsługa 24p wymagałaby jednoznacznej opinii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zrobić zdjęcia i choć jestem absolutnym przeciwnikiem tzw. fototestów pokazać wam różnicę przy bezpośrednim porównaniu tych projektorów. W tym celu zaopatrzyliśmy się w dobry spliter HDMI Aten z 8 wyjściami. Niestety nie potrafię chyba wykonać tych zdjęć jak należy, bo wyglądają nieciekawie, choć pewne różnice widać.

Z obserwacji wyłaniają się następujące wnioski. Spośród testowanej 3-ki BenQ jest projektorem najlepszym. Z 1080/24 radzi sobie bez najmniejszych problemów, być może problem dotyczył starszych egzemplarzy. Pomimo najniższej ceny ma najlepszą czerń, kontrast. Jasność minimalnie niższa niż Viviteków, ale są to różnice naprawdę marginalne, które z nawiązką rekompensuje wyższy kontrast (co w praktyce oznacza, że pomimo wyższej jasności Vivitek wcele nie będzie prezentował lepszego obrazu np. w jaśniejszym pomieszczeniu). Druga sprawa, że żaden z tych projektorów nie ma na tyle wysokiej jasności aby nawet przy niewielkim świetle gwarantować dobrą jakość obrazu.

BenQ jest najlepiej ustawiony fabrycznie (co dla osób nie mających dostępu do kolorymetru/wiedzy/odpowiedniego softu, itp) będzie miało znaczenie. Ma najwięcej funkcji pozwalających optymalnie dostroić obraz.

Viviteki - absolutnie nie ma sensu kupować modelu H1085. Nie ma on żadnych przewag w stosunku do H1080. Przynajmniej dotyczy to testowanych przez nas egzemplarzy. Powiem więcej nasz H1080 ma minimalnie lepszą czerń i jest generalnie minimalnie lepiej ustawiony fabrycznie w trybie kinowym.

Cechy wspólne - bo to bardzo zbliżone produkty. Mają dobre obiektywy! To ciekawostka, jak zostało powiedziane w tym wątku optyka jest malutka i w porównaniu do tej z Mitsubishi HC3800 wygląda skromnie. W praktyce jednak ostrość jest wzorowa, wcale nie gorsza niż w Mitsu (też go teraz mamy w testach więc można to sprawdzić bez problemu). Zoom co prawda symboliczny ale ostrość zaskakująco dobra. Optoma ma ostrość słabszą, nie tak równomierną na całej powierzchni obrazu. Ma za to nieco lepszą czerń i lepszą plastyczność obrazu.

Powalczę ze zdjęciami może coś z tego wyjdzie - Vivitek H1085F vs BenQ W1000

Podsumowująć - moje typy Optoma, minimalnie słabiej BenQ, potem tańszy Vivitek i na koncu model najdroższy. Mitsubishi HC3800 jest od nich wszystkich lepszy (głównie kontrast, czerń, żywotność lampy, większy zoom), ale też i droższy - ok 5200-5300 zł.

Edytowane przez juliuszk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powalczę ze zdjęciami może coś z tego wyjdzie - Vivitek H1085F vs BenQ W1000

Podsumowująć - moje typy : Optoma, minimalnie słabiej BenQ, potem tańszy Vivitek i na koncu model najdroższy.

Mitsubishi HC3800 jest od nich wszystkich lepszy (głównie kontrast, czerń, żywotność lampy, większy zoom), ale też i droższy - ok 5200-5300 zł.

"Wzorowa" prezentacja nieciekawych fotek, choć kto chce, to ... coś dla siebie w tym znajdzie ... :)

Opracowanie metody porównawczej przy pomocy fotografii to jednak nie lada sztuka i wiara w słowo pisane jest jedynym drogowskazem.

Pojedynek HC3800 vs. OPTOMA mógłby wnieść wiedzę w temacie mostów na kolejne poziomy jakościowo/cenowe i odpowiedzieć na pytanie,

czy różnica w cenie warta jest wydawanych pieniążków - ale i tak każdy podchodzi do tego indywidualnie i "własne oczy" są niezbędne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB -> PDP , więc nie jest AŻ tak źle . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy Panowie dzieki za szerokie opisy i wiele szczegółow technicznych ja własnie w tym temacie mam zasadnicze pytanie bowiem nie chciałbym wykonac złego zakupu intersuje mnie projektor do celow domowych ogladanie filmów zdjec plus to samo ale na wyjezdzie np wieczory po nartach czy letnie urlopy,W domu bowiem mam telewizor plazmowy Panasonic TH-50PY800. i teraz jaki z tych tu omawianych kupować Optomę HD 20,Vivietek 1080Fd,BenQ W1000 > z lektury wiem ze sa to projektory DLP oraz to ze wiele osób pisze ze do celów domowych lepszy jest projektor LCD, Zaznaczam tez ze jestem w trakcie wyboru rowniez kamery FullHD /Sony HDR-XR500Ve lub Panasonic HDC-HS300/ i własnie filmy z tej kamery chciałbym rowniez pokazywac tym projektorem wiec na pewno chciałbym by ten projektor był juz HD i miał wejscie HDMI a moze i tez USB-pokaz z zewnętrznego Twardziela.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.Przepraszam jezeli moj problem umiesciłem w nieodpowiednim temacie.

Pozdrawiam

Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o model Vivitek 1085 to zauwazylem, ze w zaleznosci od numeru seryjnego ma inaczej ustawione podstawowe dane RGBCMY.

Mialem u siebie w domu 3 sztuki i kazdy mial inne ustawienia. Tak wiec ustawienia standardowe Kino itd w porownaniu z inna firma jest nie do konca prawdziwe.

Przed testami projektorow nalezy dokonac wstepnej kalibracji kazdego z nich i dopiero przystapic do testow.

Wg mnie kazdy projektor wymaga kalibracji chociazby podstawoweji wtedy zaczyna pokazywac pazurki.

Ja zostalem narazie przy Vivitek 1085. Po skalibrowaniu kolory, przestrzen barwowa i czern jest o wiele lepsza. Nie zauwazylem tez problemu z filmami 24p

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że z konkretną kalibracją trzeba się wstrzymać, aż lampa wyświeci najmniej 100 godzin; szczególnie jeśli jest to usługa płatna. Jeśli ma się kolorymetr i wiedzę to oczywiście można od razu, ale po tym czasie trzeba procedurę powtórzyć. Przez owe 100h lampa podlega procesowi "formowania" i stabilizacji parametrów; później oczywiście w miarę jej starzenia kalibracja także jest przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...