Skocz do zawartości
HubiiDubii

Instalacja do odbioru Cyfry+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem na etapie budowania nowej sieci telewizyjnej w swoim domu bo starą szlak trawił a mnie juz denerowała duża ilość kabli, ale wszytsko po kolei:

1. Za pomocą Serwera ServerRFLink600 z czteroma kartami ClientRFLink600, chcem rozprowadzić sygnał Cyfry+, do czterech telewizorów, każdy podpięty pod dekoder z możliwością nagrywania (wymóg rodziny każdy chce co innego nagrywać:]) oprócz tego chciałbym do każdego z 4 pomieszczeń doprowadzić sygnał z anteny szerokopamsowej w celu oglądania Polsatu i kanałów regionalnych rozumiem że jest to możliwe?

2. Jasnym dla mnie jest to że do czaszy na dachu musze "doczepić" konwenter moje pytanie brzmi jaki? Jesli jest to mozliwe poproszę o linka np do Allegro na wzór - czego mam szukać lub o podanie jaki ma byc to typ.

3. Kolejny aspekt to switch, rozumiem że kabel od anteny szerokopasmowej (czy z niej nie uzyskam przypadkiem tez syganłu dla radia) oraz kabel od konwentera i/lub kabel od anteny radiowej - ta ostatnia jeśli antena szerokopasmowa nieda sygnału dla radia (rozumiem że po jednym od każdej z anten do switcha?) wpinam w switch a z niego rozprowadzam pod dwie wiązki kabli do każdego z dekoderów - jeden do oglądania a drugi do nagrywania mówiąc potocznie - czy tak? Czy model oferowany na tej aukcji się nada 775446288?

4. Przed wpięciem kabli do dekoderów musze je jakoś zakończyć, rozumiem ze jeden może być wpięty bezpośrednio w dekoder a drugi kabel muszę "rozdzielić" w celu podania sygnału do radia czy do tego mogę posłużyć się czymś takim? Aucka nr 788329374. Kable będą schowane w korytkach pod podłogą a nie w ścianie więć nie chcem montowac gniazd abonenckich.

Niestety nie jestem zbyt dobry w te klocki więc prosze o wyrozumialość oraz konkretne odpowiedzi i podpowiedzi, instalację zmuszony jestem robić sam bo w mojej wiosce Panowie "monterzy" wiedzą na ten temat jeszcze mniej niż ja :lol:

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam HubiiDubii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...