Skocz do zawartości
madoleo

XBMC i 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupilem kadlubek shuttle jako baze do htpc. W srodku byl intel e4500, 2gb ddr2 i ati 4650(z glosnym wentylatorem) z hdmi. Zainstalowalem ubuntu 9.04 + xbmc. Po paru godzinach ustawiania zaczalem testowac sprzet. Zarowno pliki 720p i 1080p nie dzialaly plynnie, co jakis czas bylo widac rwanie ekranu. Przypuszczam ze glowna przyczyna jest brak akceleracji ati pod linuxem/xbmc. W drodze do mnie jest juz nowy procesor E6600, teraz mam tylko dylemat co do grafiki. Musi byc pasywna, wiec albo 9400gt albo ati 4350. Za geforcem przemawia akceleracja pod xbmc (vdpau), za ati, wbudowana karta dzwiekowa. Troche sie obawiam podlaczenia spdif, bo nie sa to typowe bolce jak na przecietnej plycie glownej, tylko taka biala wtyczka z nieco mniejszymi bolcami. Problem w tym, ze sam szybszy procesor moze nadal miec problemy z materialem 1080p.

Szybszego procesora ta plyta nie obsluzy(65nm to max co mozna tam wstawic), wiec jesli to za malo trzeba sie poratowac karta graficzna(pasywna i z 1 slotowym ukladem chlodzenia).

Chetnie przeczytam jakiekolwiek sugestie dot. wybrniecia z tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda inwestować w szybszy procek, który pewnie i tak nie da zadowalających efektów. Skoro już używasz xbmc na Linuxie to pozostaje wymiana karty na coś z serii GF. Sam mam taki zestaw i przy 1080p procek obciążony jest tylko na ok 15%.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, że inwestowanie w CPU nie ma sensu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejście na grafikę NVIDI. Osobiście też używam XBMC na Linuksie i znakomicie działa jedna z tańszych kart - GF 8400GS. Pomimo słabiutkiego procka (Celeron D 2.66) bez problemu da się odtwarzać materiał 1080p.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja też próbuję różnych komibnacji :)

xbmc mam postawiony live z instalacja na pendrivie

teraz mam akurat Pentium D 2.66 + gf7600

Material 1080p już się tnie :), pozatym ten procek to grzałka :)

Zastanawiam się, czy jest sens dawać jakiś wyższy model karty graficznej niż seria 8 NV ?

Nie do tej konfiguracji, ale wogóle jako wsparcie dekodowania materiału HD

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prod

GF7600 nie obsługuje sprzętowego wsparcia dekodowania HD pod Linuxem (tzw. VDPAU). Minimalne wymagania to GF serii 8. Dokładna specyfikacja tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/VDPAU

Osobiście posiadam GF8400gs i nie mam problemu z materiałem 1080p/i, przy słabiutkim Celeronie D 2,66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...