Skocz do zawartości
leoncio

Koralina

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2 tygodnie wychodzi w UK wersja 3D i przymierzam się do zakupu. Ktoś z Was oglądał już HD w 3D? Jakie to robi wrażenie? Widzieliście może "Journey To The Center Of The Earth"? Jakby ktoś był zainteresowany to rzucam link http://www.dvd.co.uk/DVD/Coraline-2D-and-3...225/product.htm

Edytowane przez leoncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pociągnąłem Coralinę 3D w HD 720p. Oj bardzo sie rozczarowałem. Tylko 50% scen jest w 3D co widać jak zdejmiesz okulary - raz obraz jest normalny i krawędzie nie rozłażą się w 2 kolory a gdy scena ma potencjalną głębię to wtedy jest w 3D czyli kolory na brzegach sie rozjeżdżają. Niestety technologia 3D z dwukolorowymi filtrami jest dobra tylko w teorii .... te filtry maja ukrywać to co jest dokładnie w ich barwie i powodować że jedno oko widzi niby co innego niż drugie.

Ale w praktyce tak nie jest bo jeśli sie przyjrzysz różnym okularom 3D to każde mają inną barwę filtrów. Są jaśniejsze, ciemniejsze, lewe bardziej w czerwień, burak albo róż a prawe są ciemnobłękitne, seledynowe albo niebieskie. Druga sprawą jest to że każdy telewizor wyświetla barwy po swojemu czyli cieplej albo zimniej. Tak więc jak skalibrować ekran z okularami aby to co było w zamyśle twórców do ukrycia zostało przez filtr okularów ukryte?

W praktyce nigdy efektu 3D w domowym zaciszu nie uświadczyłem. Zawsze tylko podwójne postacie - ręka jasna obok ręki ciemniejszej, które z założenia miały byc ręką 3D ale nigdy okulary nie działały jak trzeba. Obraz raczej wygląda jak wyprany z kolorów bo wszystko jest czerwono-niebieską papką. Daleko tej technologii do tego co oferuje kino I-Max z ich okularami polaryzacyjnymi. Tamte przede wszystkim nie zakłamują kolorów i nie powodują ściemnienia obrazu.

Tak więc chyba sobie to podaruj i kasę wydaj na dobry film 2D …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vasco za odpowiedź:) Na szczęście jest tam też wersja 2D więc pewnie zakupię. W każdym razie wyjaśniłeś mi kwestię 3D i rozumiem, że póki co można to sobie odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...