Skocz do zawartości
dartman

Preamp / Procesor HD z kompletem dekoderów audio i wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do mojego systemu stereo chcę dokupić przedwzmacniacz / procesor AV z kompletem dekoderów na pokładzie. Mam tu na myśli oczywiście HD audio i wideo ale również odtwarzane plików typu flac. Ma posiadać bardzo dobre wyjścia analogowe. Będzie sterował monoblokami.

Zacząłem się powoli interesować multimedialnym centrum, tv już jest i w pełni mnie zadowala.

Niestety nie mogę tego powiedzieć o odtwarzaczu BD-P3600 Samsunga, mam tu na myśli dźwięk, który wypuszcza po analogu. Jest jednym słowem tragiczny. Dużo lepiej jest po toslinku przez DAC'a stereo ale wtedy oczywiście nie mogę się cieszyć HDAudio.

Wpadłem więc na pomysł zakupu bardzo dobrego pre i proszę forumowiczów o porady.

dzięki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie... Czy można go pożyczyć w Warszawie i przetestować w moim systemie stereo?

Zamierzam zostać przy dwóch kolumnach, zastanawiam się więc czy to ma sens...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam zostać przy dwóch kolumnach, zastanawiam się więc czy to ma sens...?

Chciałabym, ale się obawiam .... ;) Jak cnotka-niewydymka ! :_bezradny:

Jak to "czy to ma sens" ? Prawie na każdej płycie z muzą jest oprócz wielokanałowej, także

ścieżka stereo zakodowana bezstratnym kodekiem, więc jeśli dążysz do ideału, to innego kierunku nie ma .

Jeśli żaden sklep Ci nie wypożyczy, to pozostaje zakup przez internet (10 dni na zwrot - zapłacisz jedynie za transport )

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym, ale się obawiam .... :P Jak cnotka-niewydymka ! :)

Coś w tym jest ... ;-)

Jest szansa, że uda mi się pożyczyć i przetestować w moim zestawie.

Można mieć hiper mega bezstratną kompresję a koniec końców część analogowa toru decyduje co tak naprawdę słyszymy.

Mój stary dobry DAC waży 20kg, oddzielne zasilacze do cyfry, analogu ... Super nowoczesny Samsung BD-P3600 transport i DAC w jednym waży ca 2kg co słychać u mnie w nwet w łazience na piętrze. Jak odpaliłem na nim koncert AC/DC to syn zszedł na dół i zapytał czy się głośniki nie uszkodziły :)

Dlatego coś z tą "cnotką co chciałaby ale ..." jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omiń więc DAC w playerku (chociaż poprzez Coax - 1.5Mbit - ścieżka LPCM Stereo ) i oceń czy jest "lepiej" niż z CD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omiń więc DAC w playerku (chociaż poprzez Coax - 1.5Mbit - ścieżka LPCM Stereo ) i oceń czy jest "lepiej" niż z CD .

Podpiąłem póki co odtwarzacz BD-P3600 po toslinku do mojego DAC'a. Muszę przyznać, że gra dużo, dużo lepiej niż DVD Panasonic S-97.

Puściłem parę koncertów ....

Tak przy okazji okazało się, że DAC Technicsa z 1991 roku ciągnie 48kHz przy 20Bitach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...