Skocz do zawartości
pablolite

FANTEC MM-FHDL

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, pierwsze doniesienia.

Ten Player czyta POLSKA czcionke. Trzeba tylko przestawic w menu Setup-system na pozycji Text Encoding, CENTRAL European i mamy swoja czcionke w filmach z napisami.

W najnowszym firmware, menu playera ma 5 jezykow, angielski hiszpanski francuski niemiecki i wloski.

Nie mam za wiele czasu na testowanie wiec badzcie wyrozumiali z doniesieniami.

.....Kierujcie pytania na forum, nie na priv

Sprzet kupowalem w niemczech, ale na allegro tez widzialm - http://www.allegro.pl/item799669689_fantec...er_1000_gb.html

23.11.2009

Pozwole sobie napisac wiecej dzis...

Troszke o wyswietlaczu jakim to urzadzenie dysponuje. Maly bo maly ale cieszy oko. Milo mnie zaskoczylo gdy obucilem Player w pozycje pozioma. Ten wyswietlacz rowniez sie dostosowal to tej plaszczyzny!!! . U mnie jednak pozostanie w pionie, szkoda tak slicznej aluminiowej obudowy porysowac. Gdy odtwarzam mp3 jest to rowniez pokazywane na tym wyswietlaczu ( maxymalnie 5 utworow z listy) Malo tego, jesli nazwa jest dluga, nie jest ona obcinana , ale sie przewija do samej jej konca i od nowa zaczyna.

Gdy chcemy sie pobawic, poustawiac jakies inne opcje w odtwarzaczu to muzyka sobie dalej w tle moze leciec, a informacje o tym jaka piosenka leci uzyskamy naciskajac przycisk info na pilocie. Rewelacja.

Urzadzenie posiada wygaszacz ekranu. Podczas odtwarzania muzyki np zalacza sie on a na tv pokazuje sie latajacy hdd, cos jak podstawowy wygaszac w XP na czarnym tle sie przesuwa. Gdy na zapauzowanym filmie on sie zalaczy ten latajacy hdd z zalozenia, nim nie jest, ale jakies krzczki ( do poprawienia ).

Praktycznie mozemy pliki z muzyka, filmami, zdjeciami wzucic bezposrednio na dysk nie zakladajac zadnych folderow. Menu odtwarzacza jest tak skonstruowane ze nie zgubimy sie szukajac muzyki pomieszanej z czyms innym. Mamy zakladki 4 na samej gorze. All, music, photo, movies. Gdy najedziemy na zakladke photo to bedziemy miec wszytko sterylnie odseparowane od reszty.

Nie wiem czy dzis, ale sprobuje zalatwic obraz blu ray iso czy DVD. ( chyba kazdy na to czeka )

24.11.2009

Intuicyjnosc dodawania plikow nie przysparza problemow, nie jest skomplikowana

Przez USB po przez polaczenie playera z komputerem kablem. Wtedy dysk Fanteca widziany jest w Windowsie jako kolejny naped na ktorego mozemy wrzucac sobie do woli co chcemy. W katalogach lub bez. W tym trybie jest na TV wyswietlany napis FANTEC.

Przez lana-a i Wi-Fi. Wtery musimy miec na komputerze ustawione udostepnianie plikow i folderow

USB pendrive

Sluchajac muzyki widzimy wszytkie informacje jakie pokazuje nam winamp, czyli bitrate i ta cala reszta, a w okienku obok jest wyswietlany rownoczesnie ID3

Co prawda nie zobaczymy tam playera na wzor winampa. Jedynym namacalnym dowodem "playera" to te dwa pola informacji. Jedno schludne ,nie na pol ekranu okienko z nazwa pliku i parametrami a drugie zdecydowanie wieksze z ID3.

Aby wam przedstawic jakosc mp3 mam troche utrudnione zadanie, gdyz posiadam glosniki Bose Companion 3 serie 2. A jak znawcom tych glosnikow wiadomo, i recenzji, wysokie i srednie toby sa troche usrednione na nich. Bas w filmach i muzyce mam na pol w subbuferze ustawiony, a juz trzesie plucami.

Reszte spraw musze jeszcze sprawdzic.

25.11.2009

Pliki avi sprawdza sie rowniez po wlaczeniu filmu, naciskajac przycisk INFO na pilocie. Wtedy pokazywane sa informacje odnosnie rozdzielczosci i bitrate filmu rowniez. Nastepne nacisniecie wyswietla info o scieszcze dzwiekowej np ac3 6ch czy innego rodzaju. Informacja ta pojawia sie jako taka " belka" na samej gorze TV. A kolejne nacisniecie powoduje wyswietlanie sily sygnalu przy polaczeniu Wi-Fi, o ile mamy je aktywne. Cos na wzor satelity, taki pelny pasek. Sila ta jest rowniez widoczna gdy jestesmy w menu WI-FI ale to juz sa wtedy takie pionowe kreseczki. Chyba 5 sztuk.

Napisow w formacie TXT ten player nie lapie. Ale rozumie te SRT, SMI, SSA, ASS, IDX/SUB, SUB. Ale z tym nie klopot. mozna przekonwertowac je na obslugiwane np tym programem Subtitle Workshop. Napisy w formacie SRT przedstawiane sa tak : 00:02:11,640 00:02:13,720

Niestety radia internetowego i servera FTP nie sprawdzalem. Caly sprzet mam u swojej kobiety, a co dziennie tam nie jestem i na dodatek nie ma ona podlaczonego tam internetu

06.12.2009

Czas uruchomienia urzadzenia wynosi 21,2 Sekundy

Same pliki mkv chodza bez problemu 1080 p ( jednak nie wszytkie, mam jakas animacje 4,35 GB. Plik widzi, ale gdy przychodzi do odczytu to sie urzadzenie nie wiem, to nie reset urzadzenia. W tym monencie pisze mi na tv ze nie ma sygnalu po czym wraca to glownego menu urzadzenia.

Ciekawostka tez jest mozliwosc ustawienia fanteca w roznych trybach wysylania sygnalu do TV np 1080p 50 czy 60 Hz , Pal, Ntsc, 480p, 576p, 720p 50hz i 60hz i 1080i w 50 i 60hz. Sam sie przyznam ze nie wiem o co w tym chodzi Dopowiedziec jedynie moge ze przy ogladaniu filmu gdy w trybie np 720 na 50 hz czy 60 bylo dobrze w innym jakby skakalo. Nie wiem to chyba wina TV ze sobie nie dawal rady, tak sobie to tlumacze.

Pliki Flac sie uruchamiaja. Mam je w 845 w zwyz, jednak Player w info pokazuje 0. W plikach mp3 w bit rate 320 ta infotmacja sie pojawia ( do poprawienia )

Skrzynka dziala chyba na systemie SAMBA. Znalezlem to w extension info. Jak bede miec wiecej czasu to wstawie foto.

Iso blu-ray iso nie mam. Musze zalatwic wtedy napisze co i jak.

07.12.2009

Dzis sie rozwniez przygladnolem wi-fi, dokladniej nadajnikowi usb wifi. Z rozczarowaniem doczytalem sie na naklejce ze ten nadajnik jest w standarcie G, szkoda ze nie N gdyz i tak Fantec moze nadawac.

Menu Fanteca

12.12.2009

Dzis sprawdzilem jak sie sprawdza material z DVD ( Nie wiem czy to Iso bo to nie jeden plik (ogolnie 4.3 gb) jak w grach np, ale wiele plikow... ) Film dzialal, bylo menu, wszystko jak na stacjonarnym DVD dzialao. Brawo. Dobra, sprawdzilem tez ISO, czyli jeden plik 4,3 gb okolo. FIlm jak w opisie powyzej tez bez problemow sie zalaczyl z menu i ta cala reszta.

W divixach, xvidach itd gdy mamy film z napisami mozna ustawic sobie recznie wielkosc czcionki, pozycjie na TV i kolory czcionki. Dostepnych jest kilka. Bialy ( szary ) , czarny w obwodka biala ( nie polecam ) , czerwony, zielony, niebieski, zolty.

Ostatno bylem w media markt i mialem "szczescie" gdyz byl podlaczony inny player verbarim hd czy jakos tak z tunerem tv. Ale nie to chcialem podkreslic. Ten odtwarzacz mial niemal kopie z Fanteca, minimalnie sie zawartosc menu roznila. Bylo tam brak informacji odnosnie systemu jaki jest w nim, wersji oprogramowania itd. Ikony, menu, niemal Fantec. Bym powiedzial okrojony

Gdy chcemy sobie muzyki posluchac jest mozliwosc zaznaczenia pojedynczych plikow. A gdy chcemy aby cala muzyka np z folderu nam grala, po prostu naciskamy play na pierwszej mp-trojce czy ze srodka listy. Wtedy od tego momentu w dol bedzie grac po koleji. Mozna tez ustawic inne warianty.

Dzwiek z fanteka moze leciec bezposrednio z obrazem do TV po kablu hdmi. Zalety zlacza hdmi od wersji 1.3. Gdy chcemy aby dzwiek nam wychodzil do inego urzadzenia wzmacniacz czy inna wariacja, nie ma problemu z tym tez.

09.02.2010

Kolega pytal o dlna....

On sie nie zglasza jako server multimedialny w moim TV sony kdl 5800. hmm nie wiem moze zle cos robie.. ale cholera to nie powinno byc takie trudne skonfigurowac. Ja go proboje podlaczyc kablem lan z TV i nic.. Na pc wykrywa mi jakies ip, ale gdy po lanie chce cos przegrac na fanteca to tez jakos nie widzi zsobow z mojego komputera, mimio udostepnionych folderow. Hmm najprosciej mi kopiowanie szlo przez kabel usb, tylko ze to dlugo trwa. Hmm ciekawe gdzie pies pogrzebany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...