Skocz do zawartości
Dutch

Onkyo 705+ JBL ES - jak to ustawić aby dobrze gralo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż niedawno stałem się posiadaczem takiej konfiguracji:

- amp: onkyo 707

- glosniki -kolumny JBL: ES80,30,25C, sub: 250P

do tego popięta n'ka i tosia 52'.

po podlączeniu zestawu i odpaleniu audyssey mam tak:

Subwoofer:yes

Front: Fullband

Center: fullband,

Surround: fullband

Lpf of Lfe: 80 Hz THX

Double bass: On

i tu moje pytanie - czy ta sa optymalne ustawienia (zgranie amplitunera z subem) czy popelnilem jakis blad ? No i jeszcze pytanko: wcześniej jak miałem onkyo 606 i wyłączałem tv pilotem to mi się także wyłączał amp, natomiast teraz po wyłączeniu tv, amp chodzi dalej i słyszę z głośników dany program- jak zrobic by po wyłączeniu tv gasł/wyłączał się także amplituner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia robisz po wczesniejszej autokalibracji.

Audyssey pozostaw wlaczony

Subwoofer yes

Fronty odciecie 60Hz

Center -------- 60Hz

Surround ----- 60Hz

Lpf of Lfe ----- 120Hz

Double bass analogicznie bedzie wylaczony.

teraz ustawienie samego subwoofera:

crossownica max czyli 150Hz, moc suba jakies 50%

i nie ma bata zobaczysz jak teraz pieknie gra.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę! Wszystko poustawiałem tak jak kolega zasugerował i jest suuper!

Teraz tylko kwestia tego jak ustawić ampa aby wyłączał się w momencie wyłączenia tv? Wcześniej jak miałem onkyo 606 to jak wyłączyłem tv (pilotem) to automatycznie gasł/wyłączał się amp. Teraz amp 705 i jak wyłączę tv to amp gra dalej i z głośników leci dźwięk ostatnio oglądanego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem radę już ustawić wszystko z pilotem jednak pojawił się problem z podłączeniem dvd. Otóż mam dość starego soniaka dvp-s725d i chciałem go podłączyć do ampa za pomocą kabla 3xRCA component - takiego jak ten:

http://allegro.pl/item738957053_przewod_3x...wires_1_5m.html

Podłączyłem - w opcjach Onkyo 705- Component Video Input - ustawiłem IN1 (tam jest podpięty kabel) i zonk - nie ma obrazu. Podpiąłem do kolejnych wejść i to samo. W celu sprawdzenia kabla - podpiąłem biały dekoder n'ki i także nic się nie wyświetla. Sądziłem że to wina kabla ale poszedłem do sklepu i w sklepie sprzedawca podpiął kabel i wszystko działało. Co robię nie tak i gdzie może być przyczyna braku sygnału? (Próbowałem podłączać dvd kablem bezpośrednio do tv i także nic się nie wyświetla). Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...