Skocz do zawartości
Maxavelli

SAT + Terra + Multiswitch 5/8 + 3 odbiorniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje wykonac nastepujaca instalacje w domu :

- Antena satelitarna + antena naziemna.

- Multiswitch EMP-Centauri 5/8.

- Odbiorniki SAT (aktualnie 1, docelowo max. 3) w odleglosci od 3 do 10 metrow od zrodla sygnalu.

Sygnal z anteny satelitarnej i naziemnej ma isc do garazu, tam byl laczony i szedl dalej jednym lub dwoma kablami do wszystkich odbiornikow. Cel - zadnych zaklocen przy wszystkich trzech wlaczonych odbiornikach, zarowno z satki jak i z terry.

Moje pytanie - czy to ma prawo dzialac? Z pudelka do MultiSwitcha wywnioskowalem ze musze miec konwerter Quad, od niego kable do multiswitcha, a od terry jednym kablem do skrzynki. Z multiswitcha wypuszczam po 2 kable (out) do urzadzen odbiorczych. Czy moj tok rozumowania jest sluszny, czy moze sie myle? Moze lepszym rozwiazanie bylyby 3 kable bezposrednio z konwertera do dekoderow (konwerter Quad) a do naziemnej wpiecie potrojnego rozdzielacza i rowniez prowadzenie kabli osobno? Tylko pytanie jak to wplynie w przyszlosci na DVB-T (czy sygnal za rozdzielaczem nie jest juz zbyt "brudny" jak na cyfre). Z gory dzieki za uswiadomienie mnie - nigdy nie robilem instalacji tego typu i jestem szczerze mowiac zielony... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój tok rozumowania wydaje mi się dobry, jedyne co mi przychodzi na myśl to to że będziesz musisiał uzyć wzmacniacza do sygnały naziemnego przed wpięciem go do multiswitcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu rodziców mam Mutliswitch na Astrę, HB i naziemną - cztery odbiorniki. Wszystko działa bez problemu od 8 lat. Domek jednorodzinny, więc kable baaaardzo długie.

ZTCW to większość mutliswitchy ma wbudowany wzmacniacz naziemnej. Z DVB-T raczej też nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam w domu z multiswitcha marki Terra - na 16 odbiornikow, do niego podpiete mam dwa konwertery - HB i Astra oraz naziemna i radio, kable do odbiornikow bardzo dlugie, wszystko dziala OK w tym DVB-T oraz radio - wszystko zalezy od jakosci muliswitcha, jakosci kabli uzytych w intalacji oraz zestrojenia torow sygalowych w multiswitchu - jesli takowy to posiada. Gdyby co, sluze rada :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...