Skocz do zawartości
slavo

Jaki amplituner ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym prosić o poradę w zakresie wyboru amplitunera do kina domowego.

Tu chcialbym zaznaczyć, że w 99% ma to słuzyć do ogłądania filmów.

Nie słucham muzyki. Traktuję ten zakup wyłącznie pod potrzebę oglądania filmów i zależało by mi na maksymalnych wrażeniach dźwiękowych.

Posiadam blue ray Panasonica DB80 oraz zestaw głośników 5.1 Jamo model E350 (100W fronty+70W satelitki+Centralny 100W+Sub E3SUB).

Posiadam też aplituner Panasonica SC-XR30 ale nie posiada on gniazd analogowych przez co nie mam możliwości delektowania się

dźwiękiem TrueHD czy DTS-MA. Dlatego też potrzeba zmiany. Przyszłościowo chyba powinien amplituner dawać możliwość "przesiadki"

na system 7.1 ale nie jestem pewny czy "świat i ludzie" to pozostanie przy 5.1.

Może wystarczy kupić jakić aplituner z gniazdami analogowymi i podłaczyć go do BR (BD80 ma kodery TrueHD i gniazda analogowe) ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim skromnym zdaniem najlepiej kupić amplituner z dekoderami HD na pokładzie np.-

http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-rt...pokaz,opis.html

http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-rt...pokaz,opis.html

Podłączenie analogowe a zwłaszcza w nowych Panasonicach pozostawia wiele do życzenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARU4 oglądałem Onkyo SR507 i SR607. Wyglądają dobrze. Co o nich sądzisz ? Czytalem jakąś recencje z deklasuje model adekwatny ze stajni Denona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam to się nie wypowiadam

Może ktoś inny Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim sprawdź jaką impedancję mają Twoje głośniki Jamo.

Jamo zazwyczaj są 4 Ohmowe, jeśli Twoje mają taką wartość, to w zasadzie zostają Ci tylko dwa ampli Onkyo i Sony, które jako jedyne pociągną Twoje głośniki.

Dodatkowa korzyść z Onkyo jest taka, że mają najlepszą w swojej klasie wydajność prądową i gdybyś chciał oglądać filmy na głośności 0 dB lub głośniej, to nie będziesz miał kłopotów z zadyszką blaszaka.

W zależności od budżetu, model 607, czy wyższy, IMHO, będzie optymalny.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu Inne ampli nie uciągną 4 Ohmów ?? A co do tej deklasacji to nie wiem gdzie to czytałeś ale jak na razie to w porównaniach jak na razie 607 nie wypada tak cudownie....(test w what HI FI czy nagrody EISA) Osobiście również nie miałem przyjemności z Denonem 1910 więc pewności co do tych testów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu Inne ampli nie uciągną 4 Ohmów ?? A co do tej deklasacji to nie wiem gdzie to czytałeś ale jak na razie to w porównaniach jak na razie 607 nie wypada tak cudownie....(test w what HI FI czy nagrody EISA) Osobiście również nie miałem przyjemności z Denonem 1910 więc pewności co do tych testów nie mam.

czemu ? proste, bo ich instrukcje ostrzegają przed podłączaniem głośników o impedancji mniejszej niż 6 ohm. Nawet jaśnie Yamaha obsługuje tylko fronty 4 ohmy, a na resztę minimum 6.

wiesz, jak będzie słuchał cicho, na poziomie minus 30-40 dB to nic się nie stanie, ale podciągnij do poziomu 0 dB to zrozumiesz o czym mówię. Ja już kiedyś podłączyłem Denona 4306 do swojego zestawu Jamo THX Ultra i możesz wierzyć lub nie, ale wyłączył się po ok. 1 minucie głośnego grania. Na szczęście dla mnie i jego właściciela zadziałało zabezpieczenie i odcięło prąd, bo groziło sfajczeniem sprzętu.

Generalnie głośniki 4 Ohm wymagają bardzo dużego prądu, a najlepiej oddzielnych końcówek mocy. Amplitunery zintegrowane słabo sobie radzą. Kiedyś przez chwilę miałem Sony STR-DA333ES, ciągnął 4 Ohmy, ale wypluwał zaledwie jakieś 7x35 Watt na kanał, brzmiało rachitycznie. Żałośnie było słuchać tego czegoś.

Dopiero Onkyo 905 z poborem prądu 1000 Watt (chwilowym do 2 kW) pokazał co moje głośniki potrafią, a potrafią wiele, koledzy z forum potwierdzą...

dlatego uważam, że kolega powinien w pierwszej kolejności zobaczyć, czego wymaga jego zestaw Jamo, a następnie dobrać ampli.

dźwiękowo o nos Denon 4308 pewnie brzmi lepiej niż Onkyo 905/906, ale mi to lotto, bo tej minimalnej, dla mnie niesłyszalnej różnicy nie zauważam, a dynamika i power zestawu 2-krotnie lepszy w Onkyu.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw głośników 5.1 Jamo serii E350, który posiadam ma impedancję 8 ohm.

W takim układzie co wybrać w 100% do filmów ?

Ciekawie (design) prezentuje się Onkyo 507 i 607 oraz Yamaha 465, ale ten jej pilot to...nieporozumienie jakieś.

Co tu wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś wyczaiłem: ONKYO TX-SR577.

Czy ktoś z Was miał możliwość praktycznego zapoznania się z tym sprzętem ?

Jak oceniacie ten sprzęt w porównaniu z SR507 czy SR607 ?

Pozdrawiam All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A test porównujący Onkyo do Denona znalazłem tutaj: http://techcity.pl/2009/07/onkyo-deklasuje-denona/

Natomiast jak zaznaczyłem nie ufam za bardzo testom przeprowadzanych przez czasopisma.

Wolę opierać się na opinii "z życia wziętej" ;)

Kolego ten test jest napisany przez EIC i znajduje się na ich stronie internetowej. nie jestem jakimś fanatykiem Denona ale w tym teście EIC zeszło na poziom tak wybitnie niski że nie ma sensu tego głębiej komentować. od 2 miesięcy mam w domu pożyczonego od kolegi 1909 (długie wakacje sobie zrobił a ja się z chęcią zaopiekowałem jego sprzętem;)) i u mnie gra z wybitnie 4ohm Cantonem Chrono 509 muzyki słucham często całymi dniami i na pewno nie cicho a nie miałem z nim żadnego problemu. Ba nawet grzeje się mniej niż mój wzmacniacz przygotowany pod 4ohm.

Co do Yamahy z nowej serii to nie polecam a już na pewno nie 465 (za tą cenę załatw sobie 663)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego twierdzę, że testy sprzętu na portalach czy czasopismach branżowych nie zawsze są .... bezstronne. Takie czasy.

Natomiast tak jak pisałem potrzebuje sprzętu w 100% do oglądania filmów. Potrzebuje dokonać wyboru sprzętu,

który oferować będzie super doznania słuchowe niekoniecznie po przekroczeniu poziomu "volume" przyprawiającego o drżenie podłogi czy ścian ;)

20-40% mocy powinno już oddawać każdy szmerek, stukot, szelest każdego listka na drzewie, grzmot błyskawicy czy każdą nutkę :D

Onkyo TX-SR577, Yamaha RX-V663, Denon 1609. Który z tych trzech: najmniej się grzeje, najbardziej realistycznie oddaje każdy efekt dźwiękowy

w.... praktyce a nie na papierze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz z 577 nie miałem styczności. Ale porównując 663 i 1610 i biorąc pod uwagę że to w 99% do kina domowego to polecam yamahę. Grzeją się podobnie i ciężko to określić ale w trybie wielokanałowym robiła lepsze wrażenie bo Denon był trochę za dokładny( ni była to ogromna różnica ale jednak) poza tym yamaha ma jednak tą możliwość 7.1 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego można też posłużyć się takim portalem, który kiedyś mi podpowiedział kolega @Abeta

jest to portal, który zbiera wiele różnych testów i wyciąga średnią notę, jest to trochę bardziej obiektywne i redukuje wpływ skrajnych ocen,

portal ten to www.testberichte.de

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wnikliwie czytam o 577 bo w odróżnieniu od 507 ma 7.1 a nie 5.1 jak model 507.

No i te full dekodery łącznie z Dolby ProLogic IIz :) Cenowo wychodzi jakies 2400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Onkyo jest dokładna specyfikacja tego TX-SR577 (http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR577.html)

tylko....Non-Scaling Configuration

Czy przy Blue Ray to istotne czy też nie ? Co to właściwie jest, potrzebne to czy nie potrzebne ? Za dużo tego :)

Chciałbym mieć ten zakup już za sobą. Za dużo tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra za dużo myślenia szkodzi zdrowiu.

Wybór padł na TX-SR 577 Onkyo. Klepniety (zamówiony).

Za kilka dni będzie wiadomo czy strzał w 10 czy też... nie do końca.

Dziękuje wszystkim za poradę.

Topik można zamknąć.

Pozdrawiam. All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...