Skocz do zawartości
doc38

Jaka karta SDHC do Samsunga VP-HMX20C?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Planuję zakup karty SDHC 16GB do kamery HD Samsung VP-HMX20C. Zastanawiam się nad kartami SanDisc: Ultra II lub Video HD. Obie karty pracują w klasie 4. Skłaniałbym się ku tej pierwszej, bo jest tańsza i ma chyba (?) wystarczającą prędkość zapisu (15MB/sek.). Nie wiem jaki bitrate zapisu osiąga SanDisk Video HD (zakładam, że nie jest wolniejsza). Słyszałem także pozytywne opinie na temat karty PQI SDHC class 6, jednak można ją kupić w zaledwie kilku sklepach internetowych. Proszę, poradźcie mi!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda SDHC klasy co najmniej 4.

Gwarantowana jest wtedy prędkość zapisu 4MB/s (megabajty), podczas gdy średnio transfer VP-HMX20C sięga 15 Mb/s (megabitów), czyli poniżej 2MB/s. Dla średniego transferu zapas karty klasy 4 wynosi więc 100%., ponieważ jednak chwilowe transfery mogą sięgać 20 Mb/s (2,5 MB/s) (kodek kamery pracuje ze zmiennym bitrate`m), stąd wymóg klasy 4 jako minimum (a nie np. klasy 2).

Decydować o wyborze powinna więc raczej niezawodność niż ultra(marketingowe) transfery.

Prócz kart zalecanych w instrukcji kamery, bardzo dobrze spisują się karty: takeMS, Transcend, PQI.

Wyboru jednak nie zasugeruję, bo wadliwy egzemplarz może czasem przytrafić się każdej firmie. Po co zły zakup z powodu mojej podpowiedzi. :)

(mnie np. jeden pendrive SanDisk Cruzer 16GB padł po 3 dniach, a dwa inne dzielnie pracują pół roku przy dużych obciążeniach cyklami zapis-odczyt).

Pozdrawiam.

PS. Klasę 6 polecam raczej ze względu na szybkość transferu z karty do komputera (poprzez dobry czytnik USB), celem dalszej obróbki nagranego materiału. Wymienione wyżej karty osiągają przy kopiowaniu plików transfer ponad 20 MB/s.

Edytowane przez trainiart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Trainiart za odpowiedź. W trakcie odtwarzania na PC filmów HD nagranych wspomnianą kamerką (przy ustawieniu najwyższej jakości) średni bitrate oscylował w granicach 13-15Mb/s, jednak chwilami, zgodnie z tym, co napisałeś, był nieco wyższy (nie pamiętam dokładnie, ale chyba ok. 17-18Mb/s). Dlatego właśnie zastanawiałem się, czy nagrywanie na karcie SanDisk Ultra II nie będzie powodowało "przycinania", czy jakichś innych zakłóceń obrazu (z opisów w internecie błędnie wywnioskowałem, że maksymalna prędkość jej zapisu to 15 MEGABITÓW, a nie megabajtów/s). No cóż, jestem zupełnie nowy w tym temacie i pewnie jeszcze nie raz zadam Wam jakieś głupie pytanie. :)

P.S. Przed chwilą dokonałem następnego "odkrycia". Znalazłem w internecie odmiany karty SanDisk SDHC Ultra II (chyba jakaś wcześniejsza odmiana) oznakowane jako klasa 2. Trzeba uważać.

Edytowane przez doc38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...