Skocz do zawartości
pmmazz

Valkyrie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj obejrzałem STAR TREK najnowsze wydanie i jak nie przepada za tą serią to ostatni film to naprawde dobra produkcja. Ogladałem go na świeżo po Terminatorze bo uważałem że jak zapełnienie późnego wieczoru to będzie ok i jak mnie zmęczy ogladanie to spokojnie sobie obejrze na drugi dzień. Jednak film mnie wciagnoł i to bardzo. Obraz, kolory, efektu, widoki są świetne. Jak dla mnie super relizacja. Żadnych przycięć , ziarna czy sztuczynych kolorów. Naprawde obraz super. Co do muzyki, dla mnie dużo lepsza niż w terminatorze. Podkład muzyczny tworzy cała orkiestra i czuć jej wielkość i siłe i świetnie wprowadza w klimat filmu. Fabuła, jak to w stratreku, żeczy niemożliwe stają sie możliwe i zawsze jest hapy end ale fajnie się oglada. Szczerze polecam. Ja mam taki zwyczaj ż ekazdy film po obejrzeiu albo trafia na sprzedaż albo na półke jesli jest tego warty. Start trek wyladowął na półce bo za jakiś czas chętnie go obejrzę jeszcze raz.

Jakie sa wasze opinie na temat tego filmu ?

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...kazdy film po obejrzeiu albo trafia na sprzedaż albo na półke jesli jest tego warty.

No to pochwal się zawartością tej półki .... :)

A jeśli chodzi o STAR TREK, to w pełni podzielam Twoje zdanie - udana produkcja, chyba trzeba zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pochwal się zawartością tej półki .... :)

A jeśli chodzi o STAR TREK, to w pełni podzielam Twoje zdanie - udana produkcja, chyba trzeba zakupić.

na półce to 85% to klasyka :) 10% bajki :) a 5% to coś z nowych tytułów. Kurde teraz te filmy to jakies takie bez "jaj" robią, normalnie wszystkie jak jeden. Ani się łezka w oku nie zakręci, ani człowiek sobie nie wzdychnie ani się nie przerazi, ani o nim nie pamięta za dwa dni jak by chciał opowiedzieć znajomemu. Albo coś ze mna nie tak albo współczesne kino zmieniło się w fabrykę filmów :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie rowniez ze to udana produkcja. Mimo ze nie jestem fanem star trek (a moze wlasnie dlatego?) ogladalem ten film z przyjemnoscia i dlatego zagoscil u mnie na polce w postaci blu-raya. Ogladalem go w kinie, a na BR lezy i czeka az bedzie troszke czasu go obejrzec. Co do wrazen wizualnych to z kina pamietam, ze przeszkadzaly mi wszechobecne "flary i przebarwienia" taki efekt postprodukcyjny, ktory ostatnio jest bardzo modny. Nie wiem czy ma swoja profesjonalna nazwe, ale w Star Treku bylo tego pelno, jak dla mnie az za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "flary i przebarwienia" to efekt używania kamery anamorficznej. Takie refleksy dodają naturalności w obrazie. Mi się to bardzo podoba :) Ale zgadzam się, w Star Treku jest tego wyjątkowo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być specjalistą, żeby się nie zorientować, że te 'refleksy zostały dodane w posprodukcji, a nie jest to żaden efekt używania kamer anomorficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy to jest zagubiony watek o Star Treku, ktory sie kiedys "skasowal" adminowi a tak na prawde przeniosl do tematu o Walkirii ??

Tak czy inaczej, wracajac do tematu flar, to na pewno nie jest to efekt naturalny powstaly w optyce, tylko postprodukcyjny, bo pojawiaja sie w zupelnie nielogicznych miejscach, wlasciwie przez caly film, niezaleznie czy zrodlo swiatla jest za kamera, czy przed nia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Walkirie na Allegro za 54zł z dostawą, wszystko gra. Co ciekawe - Walkiria ma nowy rodzaj dźwięku - DTS HD Maestro:) Może już o tym pisaliście, ale ja przy oglądaniu pudełka dostrzegłem tę literówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...