Skocz do zawartości
HDFAN

ONKYO 905 czy 906?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie, jestem przed ostateczna decyzja i prosze Was o pomoc w wyborze za co z gory dziekuje.

Edytowane przez HDFAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiec czy warto dac 1500 wiecej za 906 ja sie zdecydowalem na 906 i polecem:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja mam 905, ale nie ma to znaczenia,

czytałem kilka recenzji w branżowych pismach, w których pisali, że w 906 poprawili troszeczkę muzykalność amplitunera, ale kosztem dźwięku kinowego...

czyli 905 odrobinkę lepsza do kina, gorsza do muzyki i odwrotnie z 906, ale podejrzewam że nie słychać różnicy.

Co istotne, nie ma drastycznej różnicy między tymi modelami, oba amplitunery grają praktycznie identycznie.

Ja bym dzisiaj wybrał ten, który jest tańszy.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem 906 bo różnica byla bardzo mala jak sie nie myle to jakies 500 a pozatem 905 zostaly tylko srebne<<czytałem kilka recenzji w branżowych pismach, w których pisali, że w 906 poprawili troszeczkę muzykalność amplitunera, ale kosztem dźwięku kinowego...>>raczej odwrotnie w kinie lepiej z tego co pamietam praktycznie te sama ampliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zl roznicy to potezna kwota, ktora mozesz przeznaczyc na jakas dodatkowa koncowke mocy albo kolumny.

Roznica jak dla mnie jest prawie niezauwazalna a na 100% nie warta tak duzej doplaty.

Poza tym 906 ma problem z paleta kolorow RGB o czym mozna poczytac na forach zachodnich

ale jak to mowia wybor ostateczny nalezy do ciebie :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje merkusTHX, tym bardziej ze sam masz tego 906 a jednak tak twierdzisz :-) To mile, ze jestes szczery.

Razem z Autorusem mielismy okazje posluchac Onkyo 906 z zestawem kolumn Teufel, ktore w kinie domowym powalily na kolana, ale w stereo niestety polegly.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<<ale w stereo niestety polegly>>niestety :) To tak jak w zyciu cos zacos :D To jest fak w kinie graja dobrze ale zawsze moglo by byc lepiej maza mi sie 9tki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1500 zl roznicy to potezna kwota, ktora mozesz przeznaczyc na jakas dodatkowa koncowke mocy albo kolumny.

Roznica jak dla mnie jest prawie niezauwazalna a na 100% nie warta tak duzej doplaty.

Poza tym 906 ma problem z paleta kolorow RGB o czym mozna poczytac na forach zachodnich

ale jak to mowia wybor ostateczny nalezy do ciebie :-)

Pozdrawiam

braavoo

Co do tej paltey kolorów to własnie dokładnie na odwrót - 905/875 miały problem z wyborem odpowiedniej przestrzeni kolorów w Renonie. W linii 906/876 to poprawiono....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tej paltey kolorów to własnie dokładnie na odwrót - 905/875 miały problem z wyborem odpowiedniej przestrzeni kolorów w Renonie. W linii 906/876 to poprawiono....

i tez nie do konca prawda -905 na starym sofcie bodajze do 1.06 miala problem z paleta, w sofcie powyzej rozwiazano ten problem.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek nabiera powoli styl opowieści "srali muszki idzie wiosna".

w podpisie

użytkownik ONKYO z tej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, chyba zrobie tak jak poradzil merkusTHX, wezme 905 bo suba jeszcze nie mam, tylko teraz bedzie pytanie off topowe, mam centralny i fronty JBL Northridge E (E90 i EC35), wychodzi na to ,ze trzeba bedzie brac ES250 , czy to bedzie dobrze gralo z 905? Podobno to zestawienie sie gryzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co chcesz i jakos mnie nie pogryzlo :) -krotko gra swietnie ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak na szybko poprosze Was o odpowiedz na pytanie do czego konkretnego moge wykorzystac wersje NR (network receiver)?

Edytowane przez HDFAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze tak na szybko poproszę Was o odpowiedz na pytanie do czego konkretnego moge wykorzystac wersje NR (network receiver)?

Radio w sieci . są wszystkie stacje radiowe z całego świata. Dużo dobrej muzy. Samych rmf fm jest chyba z 50.

Mam model 906 od października. Podłączone JBL Studio L w kombinacji 7.1 Osobiście to bym się nie zdecydował dzisiaj na 905. fakt ze 906 jest droższy i potężniejszy, ale warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...