Skocz do zawartości
Marcin_drizzt

Konwersja mkv z profilem 5.1 do profilu 4.1?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przekonwertować mkv z profilem 5.1 do profilu 4.1 żeby odtwarzało normalnie na LG bd 370. Jakie programy są potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zmiane profilu można dokonać programem tsmuxer...

mam samsung 37b650 zmiana profilu z 5.1 na 4.1 nie daje skutku dalej nie mogę odtworzyć filmu Full HD (nie znany kodek video - czy coś takiego)

może ktoś coś poradzić :rolleyes:

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tracę po konwersji do niższego profilu? Jakość obrazu/dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie tracisz, szczególnie przy zmianie 5.1 na 4.1, w sumie to nie wiem po co wychodzą realisy 5.1? jak na bluray jest 4.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to nie wiem po co wychodzą realisy 5.1?

Tego chyba nie wie nikt, wszystkie te releasy wg mnie powinny być nukowane, bo w zasadach wydawania filmów dla grup -> SCENE.RELEASE.STANDARDS - high.definition.x264.standards.revision.3.0 w punkcie 6 stoi czarno na białym:

[ Suggested encode settings ]

6.1) First pass:
x264.exe --pass 1 --level 4.1 --stats .stats --bitrate 4000 --threads auto --bframes 3 --me dia --ref 1 --subme 1 --no-dct-decimate --partitions none --progress --no-psnr --no-ssim --output NUL movie.avs

6.2) Second pass:
x264.exe --pass 2 --level 4.1 --stats .stats --bitrate 4000 --threads auto --bframes 3 --b-pyramid --weightb --me umh --ref 5 --mixed-refs --subme 7 --trellis 1 --analyse all --8x8dct --no-fast-pskip --progress --no-psnr --no-ssim --output movie.mkv movie.avs

Wiem, że to jest niby tylko "suggested" ale draft podpisały wszystkie najważniejsze grupy, w tym SEPTiC, SiNNERS czy CULTHD, więc mogliby to opisać jako "must be" a nie "suggested", wtedy skończyłaby się ta wolna amerykanka.

==== EDITED ====

Właśnie sprawdziłem i są nowe reguły: Revision:3.1

[ Change Log ]

3.1:

+ 1.3: Compressed rars are not allowed.
+ 3.9: Level 4.1 must be respected.
* 3.10: --ref must now respect L4.1, not just allow it.

Czyli Level 5.1 znikną albo będą nukowane, dzięki temu zaraz ktoś wyda release z prawidłowym profilem.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak dobrze rozumiem to jeżeli film jest zakodowany zgodnie z profilem 4.1 to nie będzie żadnego problemu z odtworzeniem go na odtwarzaczu (np. TVIX HD M-6500A) który ten profil suportuje? Czy jest może jeszcze jakiś haczyk? Czy profile odpowiadają za jakość obrazu czy/i dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak dobrze rozumiem to jeżeli film jest zakodowany zgodnie z profilem 4.1 to nie będzie żadnego problemu z odtworzeniem go na odtwarzaczu (np. TVIX HD M-6500A) który ten profil suportuje? Czy jest może jeszcze jakiś haczyk? Czy profile odpowiadają za jakość obrazu czy/i dźwięku?

Haczyków jest kilka :

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9350

Profil to tylko flaga która do końca wcale nie definiuje kompatybilności takiego pliku.

@Ghrom

Wymienione przez Ciebie : " najważniejsze grupy, w tym SEPTiC, SiNNERS czy CULTHD " zaliczyłbym do tych gorszych grup enkodujących, zresztą taka jest specyfika całej scenówki - ich hasło przewodnie to szybko wypuścić enkoda przed innymi grupami, nieważne że najczęściej coś spieprzą : słaba jakość obrazu, brak szczegółów w enkodzie, źle przycięty obraz, rozjeżdżający się dźwięk ... To tylko przykład kilku atrakcji na jakie można się naciąć w ich wydaniach.

Scenówka wypuszczała także enkody 720p o profilu 3.1 , które teoretycznie powinny nieźle wyglądać, ale ich sztucznego ograniczania filmu rozmiarem do 4,5 GB ciągle nie mogę zrozumieć.

Z drugiej strony najlepsze grupy enkodujące takie jak : ESiR (THORA), DON, CtrlHD, MCR, iLL ... także już od dłuższego czasu starają się enkodować z profilem 4.1, tyle że zdarzają się wyjątki gdy profil 5.1 jest w stanie zapewnić porównywalną jakość przy pliku wynikowym mniejszym o 700-1000GB, wtedy wybierana jest ta druga opcja.

Ten trend enkodowania z profilem 4.1 rozpowszechnił się dopiero może od roku, gdy rynek zaczęły zalewać kolejne fale urządzeń zdolnych do odtwarzania materiałów x.264 mkv, wcześniej też x.264 nie miał jasno zdefiniowanych profili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ Suggested encode settings ]

6.1) First pass:
x264.exe --pass 1 --level 4.1 --stats .stats --bitrate 4000 --threads auto --bframes 3 --me dia --ref 1 --subme 1 --no-dct-decimate --partitions none --progress --no-psnr --no-ssim --output NUL movie.avs

6.2) Second pass:
x264.exe --pass 2 --level 4.1 --stats .stats --bitrate 4000 --threads auto --bframes 3 --b-pyramid --weightb --me umh --ref 5 --mixed-refs --subme 7 --trellis 1 --analyse all --8x8dct --no-fast-pskip --progress --no-psnr --no-ssim --output movie.mkv movie.avs

Właśnie przekodowałem film który był z profilem 5.1 na 4.1 wg. opisu i działa bez problemu. Niestety na moim sprzęcie zajeło to sporo czasu...

ale co tam najważniejsze że działa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja chciałem zapytać jakim programem mozna przekonvertowac mkv z dzwiekiem 5.1 do formatu DVD żeby nie stracić dzwięku 5.1 żeby móc odtwarzać dzwiek 5.1 po konwersji na stacjonanych odtwarzaczach pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...