Skocz do zawartości
emigrant

Xonar HDAV1.3

Rekomendowane odpowiedzi

Rozsypał się worek Asusa z kartami muzycznymi. Nie tak dawno informowaliśmy o karcie muzycznej Asusa, a już dzisiaj firma zaprezentowała kolejny model oparty na interfejsie PCI - Xonar HDAV1.3 Slim. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie jest niewielkie, jego sercem jest procesor AV200 charakteryzujący się zgodnością ze standardem 192KHz/24bit, wsparciem dla DTS-HD, Dolby TrueHD i Dolby Digital Plus. Nowy Xonar posiada dwa złącza HDMI - jedno z nich to port 1.3a dla systemów 7.1-kanałowych. Karta zapewnia obsługę wideo 1080/24p via HDMI i sprzedawana jest z oprogramowaniem ArcSoft Total Media Theatre. Nie podano jeszcze ceny karty.

1242713786672051.jpg

źródło: frazpc.pl

W końcu coś zaczyna się dziać. Szkoda, że ma tylko same porty hdmi, ale w sumie kto się decyduje na taką kartę ma na pewno amplituner. Fajne, że jest niskoprofilowa i umie puścić także obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe ile będzie kosztować ta karta, i czy płynnie obsłuży Full HD 1080p, po za tym pewnie takie programy jak XBMC, KMPlayer, czy PowerDVD nie wykorzystają puki co tej technologi, no chyba że firma ASUS zatroszczy się o jakiś kodek który umożliwi kożystanie z niej z w/w programów.

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to niestety PCI 2.1 a nie PCI-E, poza tym wymaga spinania kablem HDMI z kartą graficzną, jak dla mnie to chory pomysł. No i to "Arcsoft TMT only". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ta karta to niestety PCI 2.1 a nie PCI-E, poza tym wymaga spinania kablem HDMI z kartą graficzną, jak dla mnie to chory pomysł. No i to "Arcsoft TMT only". :)

To jak to w praktyce wygląda? Między TMT a Xonarem jest tworzony jakiś software'owy tor PAP po którym idzie "bit by bit" strumień HD Audio, z grafy do HDMI IN Xonara idzie wideo, po czym Xonar muxuje strumienie i na wyjściu HDMI 1.3a jest już wideo + nierozkodowane HD audio ? Czy inaczej?

edit:

Hmm, na stronie Asusa jest napisane:

NOTE: Bundled version supports high-definition audio decoding and playback, including DTS-HD, Dolby TrueHD, and Dolby Digtial Plus. Advanced HDMI 1.3 HD audio pass-through feature will be available soon via TMT patch update.

Czyli i tak wychodzi LPCM. Tyle kasy za kartę a bitstreamu i tak nie ma. W bliżej nieokreślone "available soon" to ja nie wierzę...

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza to działa tak jak to opisałeś Ghrom. Z tego co czytałem to wersje PCI-E tych kart już wypuszczają bitstream DTS-HD/DTH w dedykowanej wersji TMT , więc skąd te dopiski "available soon" - nie wiem, podejrzewam że TMT2/3 w przeciwieństwie do wersji dedykowanej na razie tylko dekoduje do LPCM - tematu nie śledzę bo to rozwiązanie nie dla mnie.

Ciekaw jestem tylko czy w przypadku takich kart PCI-E rzeczywiście jest konieczne połączenie kablem HDMI , czy szyna PCI-E nie potrafi skomunikować karty graficznej z dźwiękową zgodnie z torem PAP ? Pewnie za dużo roboty przy stestowaniu wszystkich możliwych konfiguracji i zapewnieniu stosownych zabezpieczeń na poziomie 3-ech urządzeń (mobo, graficzna, dźwiękowa).

Co do LPCM to ma takie dekodowanie zapewnić SlyPlayer na starszych sprzętach, wiem że na razie to tylko puste słowa, ale po co się pakować w kolejne koszty i ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotny news z ze strony tcmagazine.com (http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=26564&catid=2) brzmi troszkę inaczej...:

Still on a Xonar rush, Asus has now unveiled yet another PCI sound card, the Xonar HDAV1.3 Slim. As its name suggests, the card is a low-profile part that is powered by the AV200 processor and features 192KHz/24bit playback, support for DTS-HD, Dolby TrueHD and Dolby Digital Plus, and two HDMI outputs - one being a 1.3a port for 7.1 channel capabilities.

Also providing 1080/24p video via HDMI, the card is bundled with ArcSoft's Total Media Theatre. No word on pricing yet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...