Skocz do zawartości
czarekurb

Popcorn Hour VS XBMC na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem odtarzacza Popcorn Hour B110. Ostatnio zainteresowalem sie XBMC na PC. Bawiłem sie troche w wersje Live. Sprzęt na którym odpalalem XBMC to Core 2 Duo e8400, GF 8800GT, 4GB Ram. Telewizor to Samsung 40B651. Jesli chodzi o samo oprogramowanie jest naprawde super i soft B110 jest o niebo skromniejsze. Nie udało mi sie odpalic na XBMC muzyki w formacie dts, audio podlaczone kablem z amplitunerem przez Coaxial. Audo zaczęło grac po ustawieniu ze ma isc w stereo ale traci sie to co daje dts. W filmach scieżka DTS audio idzie prawidlowo i amplituner widzi DTS i odtwarza na wszystkie glośniki. Pokaz zdjec duzo szybciej i przyjemniej niz Popcorn. Filmy w kontenerze MKV ida na XBMC fajnie ale... W rozdzielczości 1080p filmy maja lekkie zacięcia, jakość tych filmow nie dorównuje jakości z Popcorna. Na Popcornie filmy wygladaja faktycznie na wysoka rozdzielczosc (są czyste "cyfrowe"), na XBMC przez przejciówke z DVI na HDMI na obrazie widac kompresje, obraz nie jest tak ostry, lekko rozmyty jakby szedl kablem analogowym. widac brzydkie plamy i ruchy kompresji. Obraz mnie na tyle ostudził że mam watpliwości czy warto sie dalej w to bawić. Może jednak problem jakosci obrazu i rwania 1080p leży w czyms innym ? Obciążenie procesora szczątkowe, nie ma klatek droped, wiec w czym moze byc problem ? W jakości karty graficznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem te dropy i nie mam pojęcia co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego co pokazuje sam system to dropow za duzo nie ma ale rwanie obrazu widac, moze to wina sterownikow, bede testowal dalej, ale sama jakos obrazu w porownaiu do B110 to porazka, dziwne bo widoczne jest to glownie w 1080p, byc moze to wina samej karty i jej toru video, ale to karta dobrej firmy i idzie to jednak torem cyfrowym, chociaz teoria teoria a praktyka czasami mowi cos innego, czekam na inne opinnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Źle napisałem. To właśnie są rwania bo klatek nie gubi. A co do obrazu to jak dla mnie jest ok, no ale nie mam PH dla porównania.

Czy zmiana opcji w ustawienia -> wideo -> High Quality software upscaling wpływa na jakość obrazu?

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną konfigurację i nie ma problemu z cięciem obrazu a dts działa bez problemu w najnowszym XBMC. Nie używam wersji live tylko wersję pod windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najnowszą oficjalną wersję LIVE i powiem, że DTS OK 1080p też OK. Dla porównania powiem, że miałem PH100 i kilka innych playerów więc mam porównanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na dniach bede mial drugi kabel HDMI i bede mial porownanie na zywo miedzy popcorn a xbmc live. Co do DTS to dziala ale w filmach, przy odtwarzaniu plikow .dts jest cisza chyba ze przestawie ze ma isc przez dwa kanaly wtedy gra ale przesylany sygnal jest tylko PCM w dwoch kanalach. Jesli komus gra to prawidlowo czyli pliki audio dts odtwarza strumieniem DTS do amplitunera to prosze o info na jakiej karcie muzycznej. Nastepne pytanie dotyczy obudowy z wyswietlaczem i pilotem. Czy ktos uzywa z powodzeniem takiej obudowy ? jesli tak to jakiej ? Nie chce eksperymentowac bo takie obudowy sa dosc drogie. Chodzi mi czy na wyswietlaczu bedzie wyswietlane nazwa pliku jaka jest odtwarzana, czas trwania itp. Nie interesuje mnie zeby na wyswietlaczy podczas ogladania filmu czy sluchania muzyki wyswietlaly mi sie nieznaczace informacje. Jak tylko przyjdzie kabel HDMI napisze jakie beda wrazenia gdy puszcze ten sam film z obu zrodel jednoczesnie a bede przelanczal tylko zrodlo. Bardzo przypadla mi do gustu obudowa Antec Fusion Remote Silver czy ktos to ma ?

Edytowane przez czarekurb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach, obraz z xbmc nie jest duzo gorszy od popcorna, w sumie nie jest latwo zauwazyc roznice. Jednak plynnosc przy wiekszym bitrate popcorn oferuje wieksza. Moze to wina mojej karty Geinward 8800GT, moze nowsze chipsety graficzne oferuja lepsze wsparcie bo nawet na filmie 720p ale z duzym bitrate obraz przy duzym ruchu na ekranie, szczegolnie jesli ten ruch byl w poziomie lekko sie rwal miejscami. Sama nawigacja, szybkosc sieci, uniwersalnosc, to w przypadku XBMC to przyjemnosc. Ciekawy jestem czy to wina mojego sprzetu chociaz nie jest on slaby czy to przez to ze wsparcie HD na PC nie jest zbyt dobre jeszcze. Moze ktos napisze jak to jest w przypadku nowszych kart nvidia lub intel, czy jednak mozna zbudowac HTPC ktore by plynnie odtwarzalo obraz ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...