Skocz do zawartości
Espero

MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem,

Mam przyjemnosc oglosic, iz dzieki koledze deank z forum doom9 i troche tez dzieki mojemu poswieceniu i niezliczonym testom udalo sie okielznac slot SDHC Panasonicow Viera serii "8".

W tej chwili mozliwe jest odtwarzanie:

Filmow full HD z kamer Panasonic, Sony

Filmow full HD i 720p 25fps Matroska MKV (tylko PAL!)

Filmow SD w MPEG2 w roznych rozdzielczosciach od SVCD az do 720x576 (PAL oraz NTSC)

Znajacych jezyk angielski zapraszam na:

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146602&page=12

Jesli bedzie zainteresowanie postaram sie rozwinac temat tutaj i zrobic jakis maly tutorial,

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garsc nowych newsow.

Razem z Deanem (ja jako tester, Dean jako programista) udalo nam sie okielznac odtwarzanie mpeg2 w Vierach. Najnowsza wersja multiAVCHD jego autorstwa wspiera tzw. SD_VIDEO. Wczesniej bylo mozliwe jedynie odtwarzanie filmow HD (przekonwertowanych MKV, MP4 itd)

Jedyne co nalezy zrobic to dodac pliki MPEG2 w multiAVCHD (add video files), a nastepnie wybrac przycisk Start i wybrac Viera (PAL). Program stworzy odpowiednia strukture folderow i plikow. Caly utworzony folder SD_VIDEO nalezy przegrac do glownego (root) folderu karty SD.

Rownoczesnie na karcie mozna miec rowniez folder PRIVATE wraz z cala struktura plikow i podfolderow, w ktorym mozemy trzymac filmy AVCHD.

Viera na poczatku listy wyswietli pliki HD, pozniej SD.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem 2 filmy

1.Cars.BD-Re.1080p.x264.AC3.5.1 niestety dźwięk był natomiast obraz się zacinał i pokazywał tak jakby stop klatki co kilka sekund - pojawiał się też napis PLIK NIE DO ODCZYTU lub coś takiego dokładnie nie pamiętam

2.Madagascar Escape 2 Africa 720p.Bluray.x264 chodzi płynnie niestety na dole jest tzw.firanka o wysokości ok 3-4 cm film dało się przewijać głos ok bez przesunięć

124738510683.JPG

124738669014.JPG

124738373781.JPG

Edytowane przez pionier123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przerobiłem 2 filmy

1.Cars.BD-Re.1080p.x264.AC3.5.1 niestety dźwięk był natomiast obraz się zacinał i pokazywał tak jakby stop klatki co kilka sekund - pojawiał się też napis PLIK NIE DO ODCZYTU lub coś takiego dokładnie nie pamiętam

2.Madagascar Escape 2 Africa 720p.Bluray.x264 chodzi płynnie niestety na dole jest tzw.firanka o wysokości ok 3-4 cm film dało się przewijać głos ok bez przesunięć

124738510683.JPG

124738669014.JPG

124738373781.JPG

jesli chodzi o madagaskar firanka o ktorej mowisz pojawia sie dlatego, ze film jest NTSC lub 24p (TV lub multiAVCHD narazie poprawnie tego nie ogsluguje). Wystarczy wylaczyc overscan (powierzchnia ekranu) i kaszanka zniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.

Kolego Espero czy moge Cie poprosić o większe rozwinięcie tematu czytania MKV przez SDHC.

Chodzi mi o opis co po kolei nalezy zrobić aby to zadziałało. Czy trzeba modyfikować soft telewizorka ? czy jedynie odpowiednio przygotować kartę SD ? Bardzo bym prosił o wyjaśnienie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o madagaskar firanka o ktorej mowisz pojawia sie dlatego, ze film jest NTSC lub 24p (TV lub multiAVCHD narazie poprawnie tego nie ogsluguje). Wystarczy wylaczyc overscan (powierzchnia ekranu) i kaszanka zniknie...

niestety w miom przypadku jeśli wyłączę powierzchnię ekranu pasek robi się jeszcze wyższy

dane filmu

Nazwa pliku: L:\hd\Madagascar.Escape.2.Africa.2009.PLDUBB.720p.Bluray.x264-WPRF.(osloskop.net).mkv

Rozmiar pliku: -2076154623 bajtów

Rozmiar obrazu: 1280x720

FPS: 23,98 fps

Liczba wszystkich strumieni: 2

============= Strumień: 1 ===============

Major type: Video

Sub type: H.264/MPEG-4 AVC

FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)

Bit planes: 24

Dimensions: 1280x720

AvgTimePerFrame: 417083

FPS: 23,98

============= Strumień: 2 ===============

Major type: Audio

Sub type: DOLBY_AC3

Channels: 6

Audio tag: 0x0000 (Microsoft Unknown Wave Format)

Frequence: 48000 Hz

Edytowane przez pionier123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy możecie wrzucić instrukcję jak dodac napisy do plików odtwarzanego w kartach SD? czy wogóle Viera odczyta z napisami?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie ... jesli ktos moglby rozpisac od poczatku cala procedure konwertowania a nastepnie wrzucania na sdhc ... bo poki co lipa :( niby tv zgodny z patentem ... wszystko zrobione wg eng. opisu a i tak tv nie widzi plikow :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie, czy kazdy tv viera z serii 8.. da rade odczytac pliki video z sd? w mojej instrukcji do th 42 pv 80 nic nie pisza na temat video z karty tylko o zdjeciach,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie ... jesli ktos moglby rozpisac od poczatku cala procedure konwertowania a nastepnie wrzucania na sdhc ... bo poki co lipa :) niby tv zgodny z patentem ... wszystko zrobione wg eng. opisu a i tak tv nie widzi plikow :|

Instrukcja dla S10, G10.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18522&hl

W G15 i V10 prawdopodobnie można pominąć etap wgrywania na obraz napisów, ponieważ G15, V10 obsługują czytanie napisów (microDVD, Subrip, TMPlayer) z oddzielnego pliku (szczegóły w podręczniku obsługi g15,v10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Garsc nowych newsow.

Razem z Deanem (ja jako tester, Dean jako programista) udalo nam sie okielznac odtwarzanie mpeg2 w Vierach. Najnowsza wersja multiAVCHD jego autorstwa wspiera tzw. SD_VIDEO. Wczesniej bylo mozliwe jedynie odtwarzanie filmow HD (przekonwertowanych MKV, MP4 itd)

Jedyne co nalezy zrobic to dodac pliki MPEG2 w multiAVCHD (add video files), a nastepnie wybrac przycisk Start i wybrac Viera (PAL). Program stworzy odpowiednia strukture folderow i plikow. Caly utworzony folder SD_VIDEO nalezy przegrac do glownego (root) folderu karty SD.

Rownoczesnie na karcie mozna miec rowniez folder PRIVATE wraz z cala struktura plikow i podfolderow, w ktorym mozemy trzymac filmy AVCHD.

Viera na poczatku listy wyswietli pliki HD, pozniej SD.

Powodzenia!

Espero, masz w 100% rację i wszystko jest tak jak piszesz mam jednak jeden problem z którym od jakiegoś czasu się męczę, i nie mogę znaleźć informacji na temat z którym się borykam, otóż:

MPEG2 wszystko ładnie, dzięki multiAVCHD wszystko chodzi pięknie na moim Panasonic-u, jedyny problem to ten że nie wyświetla nazwy filmów no i że podczas przewijania po wciśnięciu "PLAY" restartuje film od początku a nie od momentu w którym zatrzymałem przewijanie (ale da się to przeżyć).

Schody zaczynają się z formatem *.mkv, widzi film, wyświetla nazwę niby wszystko OK lecz nie odtwarza podając komunikat "PLIK NIE DO ODCZYTU", próbowałem konwersji do *.mkv z różnymi formatami i w różnych programach i problem wciąż ten sam. Na jednym z forum jakaś cudowna osoba umieściła gotowy przykładowy pliczek *.zip czy tez *.rar z gotowym przykładowym filmem (bodajże coś ze Startrek-a) i działa mi to bez zarzutu. Podejrzewam że problem jaki mam to problem z konwersją do formatu *.mkv. Czy byłby w stanie mi ktoś pomóc i powiedzieć jakie parametry powinny być spełnione podczas kowersji? Lub jakiego programu najlepiej użyć? Chodzi mi o informacje (jeżeli ktoś wie) dlaczego mój Panasonic nie potrafi odczytać filmu (widząc go) podając informację "PLIK NIE DO ODCZYTU".

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym plikiem mkv, może ten jest nietypowy lub lekko uszkodzony.

Wklej na forum log z multiAVCHD, może ktoś coś wypatrzy.

U mnie multiAVCHD od wersji 717+ do 720 zawiesza się. Dopiero wersja 720+ działa, ale przestała automatycznie „pilnować” rozdzielczości i ilości klatek. Jeżeli używasz nowych wersji prawdopodobnie musisz ręcznie ustawić 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.

11) [uruchom] -> [TV viera i kamery] (program między innymi automatycznie ustawia 25k/s i odpowiednią rozdzielczość (1920 na XXXX), dzięki czemu nie ma problemów z "firankami"). Jeżeli jednak mimo to dany tytuł wyświetla się na czerwono, należy kliknąć na niego i przy użyciu [uncrop] zmienić rozdzielczość i fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj z innym plikiem mkv, może ten jest nietypowy lub lekko uszkodzony.

Wklej na forum log z multiAVCHD, może ktoś coś wypatrzy.

U mnie multiAVCHD od wersji 717+ do 720 zawiesza się. Dopiero wersja 720+ działa, ale przestała automatycznie ?pilnować? rozdzielczości i ilości klatek. Jeżeli używasz nowych wersji prawdopodobnie musisz ręcznie ustawić 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.

Dzięki za info i szybką odpowiedź, jak tylko będę przy swoim desktopie to zarzucę log z multiAVCHD, wydaje mi się jednak że to nie problem multiAVCHD tylko pliku *.mkv, dokonuje konwersji do tego formatu z *.avi lub *.wmv i moim skromnym zdaniem to problem leży tu w konwersji. Wykonywałem ją dwoma programami jeden to bodajże Total Converter a drugi... nie pamiętam teraz nazwy a nie mam wglądu do swojego komputera. Coś mi intuicja podpowiada że coś nie tak ustawiam w trakcie zmiany formatu (konwersji) z *.avi lub *.wmv na *.mkv być może trzeba użyć albo właściwego kodeka (ja mam domyślnie H264) lub inne parametry. Ustawiałem już na sztywno klatki na 25fps itd.. Dużo się tu pisze o tym jak wrzucić plik filmowy w formacie czy to MPEG2 czy *.mkv dzięki wspaniałemu multiAVCHD ale nie mogę znaleźć informacji jak dokonać konwersji prawidłowo z dowolnego formatu na format *.mkv który będzie czytany przez plazmę Panasonic-a. Czy ktoś w tej właśnie sprawie mógłby napisać coś więcej? Jak już wspomniałem nie mam problemu z filmem (w formacie *.mkv) jaki zaciągnąłem z chyba tegoż to forum przygotowanym przez kogoś innego (sorki ale nie pamiętam nick-u). Widać z tego że u mnie problem tkwi raczej właśnie w tym formacie :blink:.

Edytowane przez TAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przerabiać avi na mkv.

MultiAVCHD poradzi sobie z avi, ale jak mimo wszystko sobie nie radzi to spróbuj go przerobić na mkv RipBot264.exe.

MultiAVCHD teoretycznie obsługuje:

MPEG2, Quicktime MOV, MKV/AVC, AVI/AVC, M2TS/MTS, TS, TRP, M2V, VC1, 264, MP4, MPLS, IFO, etc. or AVCHD / Blu-ray / DVD / VIDEO_TS folders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co przerabiać avi na mkv.

MultiAVCHD poradzi sobie z avi, ale jak mimo wszystko sobie nie radzi to spróbuj go przerobić na mkv RipBot264.exe.

MultiAVCHD teoretycznie obsługuje:

MPEG2, Quicktime MOV, MKV/AVC, AVI/AVC, M2TS/MTS, TS, TRP, M2V, VC1, 264, MP4, MPLS, IFO, etc. or AVCHD / Blu-ray / DVD / VIDEO_TS folders

Ah tak??

No cóż widać zatem moją niewiedzę :blink:, OK dzięki za radę. Spróbuje i dam znać jak to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Oczywiście slimak miał w 100% rację i dziękuję mu serdecznie za pomoc. Wygląda na to że czegoś nie zrozumiałem do końca wcześniej. Byłem przekonany że multiAVCHD przetwarza odpowiednio wraz ze strukturą katalogów gotowy już plik *.mkv. Robi jednak jak widać znacznie więcej i to w miarę szybko i bezboleśnie. Zauważyłem jednakże że bardzo ważną rzeczą jest ustawienie BitRate na 25, inaczej albo nie czyta (Panasoinc) albo obraz ma zakłucenia "firana" :).

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba co zmienić w tv /menu serwisowe / by tv widział plik sd video na karcie? Zrobiłem próbę na małym pliku mpg i tv nie widzi go na karcie sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Rodzice posiadają model TXP42S20E. chciałem pokazać ipiłem do tego celu kartę Adata SDHC32GB class10, ale telewizor jej nie widzi.

Stądmoje pytanie czy ktoś z Was ma wiedzę czy i do jakiej pojemności TV panasonica czytają w swoich slotach karty SDHC? Jak włożyłem kartę 4GB Sandiska nie było problemu i TV ją wykrył, a przy tej 32GB podaje komunikat w mediaplayerze, że nie wożono karty SD.

POzdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...