Skocz do zawartości
raffal

Wybór odtwarzacza Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Powiem tak:

Naocznie miałem okazję widzieć w/w Denona i jak wyżej napisałem "bez wodotrysków" co prawda wyświetlacz był ten sam, materiały natomiast były różne ze względu na przesunięcie czasowe w testach (jeżeli tak to można nazwać).

porownanie na dwoch innych filmach? toz ci dopiero porownanie

Wtedy najniżej co można było dostać tego Denona to przekraczał dwukrotnie wartość PS3 i za tą cenę niestety oczekiwałbym chyba czegoś więcej.

loda jeszcze powinien robic?

polecam blade'a do porownania, oczywiscie wydanie dvd9

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD na PS3 wygląda na 46" jak przeciętny VHS ...

Z przebiegu dyskusji wynika, że większość z wypowiadających się akceptuje "złotą" myśl mobora.

Przypomnę, że tamat to prośba o porównanie PS3 z LG jako DVD playerów.

Wtręty o innych producentach są nieporozumieniem.

Wniosek jest tylko jeden:

Panowie dyskutańci nie widzieli PS3 z prawidłowymi nastawami pod odtwarzanie DVD.

A są one niezwykle rozbudowane po kolejnych zmianach fw.

Albo macie NIESAMOWITE & PRZECIĘTNE VHS-y.

Do pytającego:

PS3 to znakomity DVD player !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominikjestem każdy ma prawo do swojej opinii, a to czy się zgodzi ktoś z moborem to inna sprawa, z drugiej strony mam 40 calowy telewizor, ale porównywanie jakości do VHS to jakieś duże nieporozumienie. No i temat jest dość jasno określony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie mobor zaczal dyskusje o wyzszosci ps3 w skalowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wniosek jest tylko jeden:

Panowie dyskutańci nie widzieli PS3 z prawidłowymi nastawami pod odtwarzanie DVD.

Czy mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Albo jeszcze lepiej : podał - według Ciebie - idealne nastawy poszczególnych elementów ustawień PS3 mających wpływ na jakość odtwarzania DVD?

Sam dopiero kupiłem PS3 w miniony weekend i chętnie poznam Twoje zdanie .... co nie zmusi mnie do eksperymentowania... i (potencjalnej) frustracji....

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to nie mobor zaczal dyskusje o wyzszosci ps3 w skalowaniu...

Ha no to bardzo ciekawe, chyba nie czytałeś tematu od początku lub czytałeś bez zrozumienia.

ps3 ma conajwyzej przecietny skaler

Mam denona DVD2930 /ciągle/ oraz kilka playerów BD w tym PS3 - w odtwarzaniu DVD denon deklasuje wszystko w przedbiegach

Taki sam skaler - jesli chodzi o bluray - wbudowany jest do Denona 3800 i blizniaczego modelu firmy Marantz

Szkoda, że nie wtrącicie jakiegoś odtwarzacza BR za np 8000zł tylko po to żeby stwierdzić:

ps3 ma conajwyzej przecietny skaler

Kpiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek od początku, post nr3: "...PS3 ;-). Dodatkowo dostajesz z nim najlepszy scaler SD na rynku...". :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to nie mobor zaczal dyskusje o wyzszosci ps3 w skalowaniu...

Hehe dlatego ja zawsze unikam używania tego typu określeń (czyli max i minimum), z drugiej strony porównywania jakości do VHS to chyba też niezłe przegięcie? Dobra już się tutaj nie udzielam bo robi się niezły flame'a, ja stoję pośrodku nie mówię, że jest najlepszy, ale pamiętajcie, że PS3 kosztuje 1200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha no to bardzo ciekawe, chyba nie czytałeś tematu od początku lub czytałeś bez zrozumienia.

ja nie czytalem od poczatku?

tak jak juz napisano, zerknij na post nr3

Szkoda, że nie wtrącicie jakiegoś odtwarzacza BR za np 8000zł tylko po to żeby stwierdzić:

nie ma potrzeby, wymieniony denon jest wystarczajacy...

Kpiny

twoim zdaniem, a zdaniem kogos innego jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie wtrącicie jakiegoś odtwarzacza BR za np 8000zł tylko po to żeby stwierdzić:

Kpiny

Jak dorobisz sie czegoś wiecej niż PS3 - mam nadzieje ze wtedy podyskutujemy bardziej merytorycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - przyznaje, moze i PS3 nie ma najlepszego sklaera na rynku. Jak ktos sie upiera przy jakims tam Denonie to OK, tyle ze to nie ten pulap cenowy - wystarczy sprawdzic ceny sprzetow wymienionych w pierwszym poscie by miec obraz zadanych "widelek" cenowych. A w tej cenie PS nie ma sobie rownych ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dorobisz sie czegoś wiecej niż PS3 - mam nadzieje ze wtedy podyskutujemy bardziej merytorycznie

Tą wypowiedzią pokazałeś właśnie, że nie chodziło Ci o Faktyczne porównanie modeli tylko o pochwalenie się na co Cię stać lub nie.

Dorabiać się innego sprzętu tylko do testów nie muszę bo sprzęt miewamam różny na bieżąco, prowadzę własną firmę więc mam często to i owo do zabawy zanim dotrze do klienta :(

A to, że ktoś w 3 poście stwierdził, że PS3 ma najlepszy skaler to pewnie miał na myśli właśnie odtwarzacze do 1500zł. Na pewno ja tak to odebrałem.

Widząc po postach 90% użytkowników tego forum właśnie takie sprzęty posiada i nie bardzo ich stać na wydanie kasy tylko po to by wywyższać się nad innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przeciez cena 2930 oscyluje dzis w okolicy 2k zł

Nie jest to duzo wziawszy pod uwage cechy tego klocka ze szczegolnym uwzglednieniem jego budowy i torów AV jakimi dysponuje. PS3 - przy całym szacynku dla jej mozliwosci - jest i pozostanie TYLKO napędem.

Oczywiscie w erze bluray taki zakup /denon/ wydaje sie byc dyskusyjny - ja sam mam ten sprzet 2 lata. Jednak wciaz najwiecej filmow ktore ogladam to poczciwe dvd - dlatego denon wciaz pozostaje u mnie najczesciej odpalanym klockiem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

>>Maxavelli

Myślę że też błąd. ;) Jeśli rozpatrujemy tylko odtwarzanie DVD.

Denon 1940 i Oppo 981, z tym że Oppo jest (było) sporo tańsze (kosztowało jakieś 260 USD jak pamiętam). O Oppo 983 (które kosztuje tyle co plejka) już nie wspominając. O jakości toru analogowego i odczycie DVD-Audio i SACD także nie wspomnę, bo to "poboczność" (ale raczej istotna dla odtwarzacza?), PS3 też ma "poboczne" przewagi, tylko inne... ;)

Ten przecudowny CELL to sam z siebie może się jedynie usmażyć. Cała sztuka zawarta jest w algorytmie jaki ma wykonać, a tu jednak liczy się doświadczenie - ABT i Silicon Optix mają je w dziedzinie skalowania i deinterlacingu nieco większe niż Sony, z całym szacunkiem dla inżynierów tej ostatniej.

Nie zmienia to faktu iż PS3 jest (b.) dobrym odtwarzaczem DVD/BD, choć w tym drugim przypadku nowe serie już depczą po piętach - oczywiście mowa tu o funkcjonalności, czyli czasie włączenia i odczytu płyty. Bo różnic w obrazie i dźwięku z HDMI to bym się raczej nie spodziewał... ;)

Osobiście nic nie mam do PS3, ale lekko irytują mnie fanbojowskie posty w stylu PS3 jest debest. To było prawdą jakiś czas temu, plejka była rzeczywiście najlepszym odtwarzaczem BD, ale te czasy już minęły. Jak ktoś przywoła przyzwoity odtwarzacz BD za 800 PLN, to oburzenie że przecież PS3 jest najlepsza, i dlatego kosztuje 1300 PLN. A jeśli ktoś przywoła w takim samym procencie droższy DVD/BD, to znów oburzenie że porównujemy różne półki cenowe... No albo rybka albo pipka... ;)

A dokładnie, to mam coś do PS3 - żre od groma prądu jak na odtwarzacz, i nie pasuje do "wieży"... :( ... plus hałas, ale to zależy od egzemplarza (co też świadczy o jakości produktu).

Tak nawiasem pisząc i BTW, zawsze mnie rozbraja zachwalanie możliwości streamowania kontentu z PC połączonego siecią z PS3. Plejka to chyba 130W, do tego ponad stówa za PieCa... Niemal 300W poboru mocy przy odtwarzaniu np jednej mp3-jki, to moim skromnym zdaniem ciężka perwersja... :D;)

Jeszcze zrozumiem jakąś kukurydzę z 30W plus ponad 100W za PieC, chociaż to też dla mnie (już lżejsza) perwersja... ;)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz tak na szybko znalazłem WYPRZEDAŻ EKSPOZYCJI 2195zł i to jest w dobie BR mimo wszystko cena zaporowa jak na Odtwarzacz DVD.

Wybacz ale takie jest moje zdanie i nie zamierzam nikogo przeciągać na swoją stronę tylko staram się być w miarę obiektywny, wiem jaki sprzęt u mnie schodzi najwięcej.

Edit: Co do poboru prądu to się zgodzę zbiera się tego trochę.

:( ostatni rachunek 428zł to nie mało.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym delikatnie zauwazyc, ze ktos napisal :

PS3 ;-). Dodatkowo dostajesz z nim najlepszy scaler SD na rynku (jak sie CELL za DVD wezmie to nie ma bata :-))

najzwazniejsze pogrubilem i podkreslilem...nie bylo mowy o cenie

a jesli juz schodzimy do ceny to za 500zl tez mocna kupic cos co lepiej skaluje dvd...tylko nie odtwarza BD, co to za sprzet juz tutaj padlo, a osoby bedace choc troche w temacie wiedza o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne BTW i ciekawe, ile z tej MOCY Cell'a jest przy odtwarzaniu DVD/BD efektywnie wykorzystane, a ile tylko śmiga w komin? :( Bo wątpię aby wszystkie rdzenie miały przy tym zajęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A Ty @windmill to tak faktycznie z ciekawości czy raczej interesuje Cię głównie "Bicie Piany" i zamieszanie na forum?

Kolego @demek może czasem warto wysilić trochę bardziej szare komórki niż łapać za tzw słówka i robić dym :(

Temat jest jasny Wybór odtwarzacza Blu-ray..... nie tylko odtwarzacza DVD

Wyedytowałem, żeby znów i mnie za słówka nie łapano.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z ciekawości. Oprócz tego jaki jest efekt działania, to lubię też wiedzieć jak się trybiki w mechanizmie kręcą... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty @windmill to tak faktycznie z ciekawości czy raczej interesuje Cię głównie "Bicie Piany" i zamieszanie na forum?

jakie bicie piany? pytanie dosc wazne...a dlaczego tak jest to odpowiedz juz padla

Kolego @demek może czasem warto wysilić trochę bardziej szare komórki niż łapać za tzw słówka i robić dym :(

drogi kolego, gdybym nie znal w realu, od paru ladnych lat, osoby, ktora to napisala to to moze i bym sie zastanowil dwa razy. poza tym, piszac najlepszy na rynku znaczy to tylko jedno, bo gdyby ktos mial na mysli cene to pewnie by napisal "w swojej klasie", "w podobnej cenie" etc

PS

nie atakuj nikogo bo sie moze to zle skonczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
PS

nie atakuj nikogo bo sie moze to zle skonczyc...

Kto tu kogo atakuje?

Na razie sam to robisz, w dodatku próbujesz grozić a to już nie jest w porządku i źle tylko o Tobie świadczy.

...a osoby bedace choc troche w temacie wiedza o co chodzi

Ta sugestia niby nic nie znaczy?

Wygodniej jest się wywyższać i zrzucać winę na innych.

Zresztą zamknijmy tę dyskusję bo i tak nic nie wnosi do tematu.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto tu kogo atakuje?

Kolego @demek może czasem warto wysilić trochę bardziej szare komórki niż łapać za tzw słówka i robić dym :(

ty, mnie

Na razie sam to robisz,

gdzie?

w dodatku próbujesz grozić a to już nie jest w porządku i źle tylko o Tobie świadczy.

alez ja nie groze, bardziej pasuje uzyc slowa ostrzegam i bynajmniej nie chodzi o cokolwiek wychodzace od mojej osoby, od tego sa moderatorzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega raffal chciał tylko porady, PS3 czy LG370... ;):(

Pytanie jeszcze, czy dobre odtwarzanie CD to po analogu, czy cyfrowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak się koledze udało bo wiele podobnych tematów bywało bez odzewu :( a tu taka zażarta dyskusja się wdała hihihi.

Tak, że nie ma tego złego.

Co do odtwarzania CD to przy PS3 niestety mnie brakuje wyświetlacza, a o pilocie już nie wspominam bo jakoś padem nie jest poręcznie szczególnie dla mało wprawionego gracza.

Sam do CD używam starego DVD lub jeszcze starczego odtwarzacza CD Technicsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten przecudowny CELL to sam z siebie może się jedynie usmażyć. Cała sztuka zawarta jest w algorytmie jaki ma wykonać, a tu jednak liczy się doświadczenie - ABT i Silicon Optix mają je w dziedzinie skalowania i deinterlacingu nieco większe niż Sony, z całym szacunkiem dla inżynierów tej ostatniej.

Nie zmienia to faktu iż PS3 jest (b.) dobrym odtwarzaczem DVD/BD, choć w tym drugim przypadku nowe serie już depczą po piętach - oczywiście mowa tu o funkcjonalności, czyli czasie włączenia i odczytu płyty. Bo różnic w obrazie i dźwięku z HDMI to bym się raczej nie spodziewał... :(

Osobiście nic nie mam do PS3, ale lekko irytują mnie fanbojowskie posty w stylu PS3 jest debest. To było prawdą jakiś czas temu, plejka była rzeczywiście najlepszym odtwarzaczem BD, ale te czasy już minęły. Jak ktoś przywoła przyzwoity odtwarzacz BD za 800 PLN, to oburzenie że przecież PS3 jest najlepsza, i dlatego kosztuje 1300 PLN. A jeśli ktoś przywoła w takim samym procencie droższy DVD/BD, to znów oburzenie że porównujemy różne półki cenowe... No albo rybka albo pipka... ;)

Nie mam na celu z kimoklwiek sie klocic - w tym pulapie cenowym dostajeym odtwarzacz BD, naprawde DOBRY skaler DVD, dekoder DTS i - co dla mnie najwzniejsze - NIESAMOWITA MASZYNE DO GRANIA!

Tak jak dla Was granie to dodatek - dla mnie filmy w HD to dodatek do PS3. Jestem graczem i nic tego nie zmieni. A film lubie obejrzec DOBRY, nieistotne jest dla mnie czy zgrywany z VHS czy nowiutki BD prosto ze sklepu. Byleby nie byl odmozdzajaca papka ;-P...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...