Skocz do zawartości
mwisniewski

Brak obrazu VGA na 32B650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następującą konfigurację sprzętu i połączeń:

- Komputer z kartą Radeon X800GTO z wyjściem DVI podłączony kablem DVI-HDMI z telewizorem LCD Full HD Samsung B650.

Bezpośrednio po uruchomieniu kompa telewizor wyświetla informację, że brak jest sygnału i nie wyświetla żadnego obrazu. Obraz pojawia się dopiero po uruchomieniu się Windows XP (ustawiony na rozdzielczość 1920x1080x60Hz).

Nie wiem jak zrobić aby telewizor wyświetlał mi cały czas obraz z kompa a nie tylko pod Windows.

Takie zachowanie uniemożliwia mi np. wejście do setup'u komputera, bo po prostu nic nie widać.

Czy ktoś z Was spotkał siez czymś takim i gdzie może leżeć przyczyna problemu?

pzdr

mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w samsungu le 32r81b hdmi nr 2 jest pod pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tej chwili mam kompa podpiętego pod HDMI3 dedykowane do PC, podłączałem też pod pozostałe wejścia HDMI i efekt był dokładnie taki sam - brak obrazu VGA.

Może ktoś wie o co chodzi? Może to problem z kartą (ale na normalnym monitorze wszystko widać, to chyba jednak nie karta)?

pzdr

mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tylko ja spotkałem się z takim problemem.

Pomóżcie plsssssssssssss :)

pzdr

mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 32B650 i u mnie obraz wyswietlany jest od samego wlaczenia. Podpinalem na roznych zlaczach i na wszsytkich bylo tak samo... obraz wyswietlany bez problemow. Moze nalezy sie skierowac w strone karty graficznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mwisniewski,

Zobacz to, wsparcie techniczne ATI:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages...playIssues.aspx

Twój problem, jak rozumiem, to brak sygnału przed załadowaniem się Windows. Przyczyn wg tej strony może być wiele.

Może spróbuj z BIOS-em, wyłącz PnP OS w setupie, może trzeba zrobić update BIOS-u komputera.

Mam podobne objawy w moim notebooku (Nvidia) ale nic z tym nie robiłem bo mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo dziekuję za pomoc, niestety proponowane przez ATI zmiany ustawień w BIOS'ie nie pomogły.

Samej karty graficznej nie wymieniałem bo nie chcę ponosić dodatkowych kosztów, poza tym nie mam gwarancji, że będzie działać.

Ale znalazłem rozwiązanie:

Podłączyłem PC dwoma kablami: jednym do złącza HDMI a drugim do złącza VGA i jak potrzebuję wejść do setup'u BIOS'u to po prostu wybieram wejście PC zamiast HDMI3/DVI.

Niemniej dla mnie temat jest otwarty i będzę poszukiwał docelowego, normalnego rozwiązania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...