Skocz do zawartości
Plesken

GUI dla MovieJukeBox

Rekomendowane odpowiedzi

tym mapowaniem mam problem bo chcę go zmapować wyskakuje mi okienko:

2dc35a83569a6e5a.jpg

wpisuje

ftpuser/1234

i nic nie przyjmuje hasła, czy ktoś wie dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelka działa :)

serdecznie dzięki.

ale mam taki problem jeszcze, otóż nie chce mi odgrywać filmów z JukeBOxa teraz, czy ktoś wie czemu ?

i może mi ktoś doradzić jak najlepiej by było nazywać filmy by poprawnie je skatalogował ?

i pytanie jeśli zrobię jukeboca dla seriali, to czy jak wrzucę nowy odcinek do katalogu odpowiedniego to pojawi on się od razu z możliwością odtworzenia w jukebox ?

Edytowane przez _kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rewelka działa :)

serdecznie dzięki.

ale mam taki problem jeszcze, otóż nie chce mi odgrywać filmów z JukeBOxa teraz, czy ktoś wie czemu ?

błedna ścieszka prowadząca do filmu

i może mi ktoś doradzić jak najlepiej by było nazywać filmy by poprawnie je skatalogował ?

a w manualu od Jukeboxa niema napisanego :) - no to ściągnij.

i pytanie jeśli zrobię jukeboca dla seriali, to czy jak wrzucę nowy odcinek do katalogu odpowiedniego to pojawi on się od razu z możliwością odtworzenia w jukebox ?

nie , trzeba po kazdym dodanym odcinku zapuscij Jukeboxa by sie zaktualizowal.

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błedna ścieszka prowadząca do filmu

a umiałbyś mi napisać gdzie dokładnie tą ścieżkę trzeba ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37a12963d2297f17.jpg

Z tego rysunku wynika, że próbujesz dobrać się do zewnętrznego dla popcorna dysku, a z opisu że filmy są na dysku wewnętrznym.

Zaznacz pierwszą opcję i popraw ścieżkę tak by zgadzała się ze ścieżką podawaną przez Ciebie w poprzedniej zakładce.

czyli - o ile dobrze patrzę - "aVideo" zamiast "Video".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a umiałbyś mi napisać gdzie dokładnie tą ścieżkę trzeba ustawiać?

6 postów wyżej się pytałem czy ta ścieżka podana przez ciebie jest dobra. Jeżeli ustawiasz SMB to musisz odpowiednio podać ścieżkę gdzie popcorn ma się odwoływać.

Ja osobiście używam streamingu z http i nigdy się smb nie bawiłem (do popcorna oczywiście), a tym samym nie wnikałem jak tą ścieżkę się ustawia.

Odsyłam na stronę moviejukebox TUTAJ, a Twój wpis pewnie powinien być:

file:///opt/sybhttpd/localhost.drives/[sMB] nmt:1234@192.168.0.101//<TWÓJ ZASÓB>/<KATALOG>", albo "file:///opt/sybhttpd/localhost.drives/NETWORK_SHARE/192.168.0.101:<TWÓJ UDZIAŁ>/<KATALOG>" jeżeli masz tą sambę skonfigurowaną w popcornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plesken podejrzewam, a właściwie jestem pewien że 192.168.0.101 to adres Popcorna :).

Nie ma potrzeby łapania za ucho pod lewym kolanem i odwoływać się do wewnętrznego dysku zewnętrznym IP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plesken podejrzewam, a właściwie jestem pewien że 192.168.0.101 to adres Popcorna :).

Nie ma potrzeby łapania za ucho pod lewym kolanem i odwoływać się do wewnętrznego dysku zewnętrznym IP :)

Jeżeli tak to oczywiście zamiast "SMB" trzeba zaznaczyć "local" i nic nie zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :)

w końcu wszystko działa

jesteście wielcy :lol:

a jeszcze mam pytanko do autora programiku, czy w nowszych wersjach masz zamiar umożliwić tworzenie bazy z takich skinów:

http://omertron.com/pch/node/134

próbowałem go dodać do programiku ale nie ładuje niestety tapet z tyłu (tła) a fajny jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie :)

w końcu wszystko działa

jesteście wielcy :lol:

a jeszcze mam pytanko do autora programiku, czy w nowszych wersjach masz zamiar umożliwić tworzenie bazy z takich skinów:

http://omertron.com/pch/node/134

próbowałem go dodać do programiku ale nie ładuje niestety tapet z tyłu (tła) a fajny jest :)

Popatrzę na to. Właściwie po przekopiowaniu tego skinu do katalogu "skins" powinno już wszystko działać. Sama aplikacja moviejukebox działa na zasadzie tworzenia odpowiednich xml-i dla każdego filmu a później na podstawie plików xsl zawartych w skinach klasa HTMLWriter (chyba tak się bazywa) tworzy indexy html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn po przekopiowaniu do katalogu "skins" można użyc tego skina tylko nie pobiera on z internetu tych dużych taper na tło, tylko ciągle jest czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn po przekopiowaniu do katalogu "skins" można użyc tego skina tylko nie pobiera on z internetu tych dużych taper na tło, tylko ciągle jest czarne

Te duże tapety to się "fanart" nazywają. Nie wszystkie filmy mają takie fanarty. W przyszłej wersji guimoviejukebox będzie edytor, który po utworzeniu menu będzie umożliwiał robienie poprawek (wrzucanie obrazków, poprawa parametrów itd) dla każdego filmu/serialu osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie umiem się doczekać :)

pozdrawiam

jeszcze mam pytanko czy ktoś wie jak się robi dwie okładki w jednym polu ?

na niektórych skórkach widać że np jest film pod tytułem.

"Jakiś film" czesc 1

"Jakis film" czesc 2

ale okładki w MovieJukeboxie zajmuje tylko jedne pole, są tak stopniowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie teraz mam takie pytanie,

jak można przeskanować dysk podłączony po USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

\\\192.168.0.101\USB_DRIVE_A-1\

lub

\\\192.168.0.101\USB_DRIVE_B-1\

w zależności do którego USB jest podpięte urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie chodzi link do nowego GUI 0.4.0 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie chodzi link do nowego GUI 0.4.0 :(

Bo się pośpieszyłem z wystawieniem. Po wystawieniu znalazłem babzola, którego muszę poprawić.

Powininem jutro wystawić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytor świetnie działa :)

kawał dobre roboty.

// mam takie pytanie troche z innej beczki, otóż wszystko ładnie mi zeskanowało, zrobiły się miniaturki itp, potem odpaliłem BOxCOver żeby okładki pudełek dodać, i od tego momentu dziwne zjawiska się dzieją :lol: otóż gdy wejdę do folderu JukeBox to wszystkie pliki są poprawnie zedytowane tak jak wybrałem w powyższym programie, ale jak uruchomię JukeBox na popcornie to dalej są stare grafiki bez okładek, czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ? Jest może jakaś opcja F5 (odśwież) ?

Dzięki i pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edytor świetnie działa :)

kawał dobre roboty.

// mam takie pytanie troche z innej beczki, otóż wszystko ładnie mi zeskanowało, zrobiły się miniaturki itp, potem odpaliłem BOxCOver żeby okładki pudełek dodać, i od tego momentu dziwne zjawiska się dzieją :lol: otóż gdy wejdę do folderu JukeBox to wszystkie pliki są poprawnie zedytowane tak jak wybrałem w powyższym programie, ale jak uruchomię JukeBox na popcornie to dalej są stare grafiki bez okładek, czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ? Jest może jakaś opcja F5 (odśwież) ?

Dzięki i pozdrawia

Ściągnij sobie wersje 0.4.2 z tąd gdzie dodałem już pełnego xml-a z uwzględnieniem sets, trailers i kilku rzeczy w files.

Odnośnie Twojego pytania to nie wiem. Nie mam przy "sobie" popcorna teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plesken, a pliki nfo nie działają z pluginem filmweb ?

bo podaję w nim ścieżkę żeby z odpowiedniego miejsca sciągnął opis filmu (oczywiscie ze strony filmwebu) i nie akceptuje tego.

Edytowane przez _kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@plesken, a pliki nfo nie działają z pluginem filmweb ?

bo podaję w nim ścieżkę żeby z odpowiedniego miejsca sciągnął opis filmu (oczywiscie ze strony filmwebu) i nie akceptuje tego.

Teoretycznie i praktycznie powinny działać. Aaaa po wpisaniu adresu html daj spacje, tak kiedyś Szmyko pisał. Chyba tego nie poprawił :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie i praktycznie powinny działać. Aaaa po wpisaniu adresu html daj spacje, tak kiedyś Szmyko pisał. Chyba tego nie poprawił :-).

Poprawiłem..., więc powinno działać. Jeżeli jednak nie działa, to proszę o podanie zawartości pliku .nfo, to zobaczymy, co jest przyczyną problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...