Skocz do zawartości
mikas

Wgrywanie nowego softu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w końcu mam czas pobawić się w wgrywanie nowego softu. Przyjrzałem się instrukcji wgrywania softu i za bardzo jej nie rozumiem. Mój angielski jest na poziomie bardzo niskim (podstawowe słowa). Szukałem o tym jakiś wątków na forum, ale znalazłem tylko kilka o problemach ludzi po wgraniu softu, więc troszkę się przestraszyłem. Czy ktoś uprzejmy wytłumaczy mi jak w bezpieczny sposób wgrać ten soft? Wiem tylko, że potrzebuje kabel RS222, z tyłu jest jakiś przycisk reset, który nie wiem jak użyć i czy w ogóle go naciskać, w instrukcji pisało też coś o Cd-rom. Zresztą, co tu pisać, może ktoś mi to wytłumaczy od początku. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w końcu mam czas pobawić się w wgrywanie nowego softu. Przyjrzałem się instrukcji wgrywania softu i za bardzo jej nie rozumiem. Mój angielski jest na poziomie bardzo niskim (podstawowe słowa). Szukałem o tym jakiś wątków na forum, ale znalazłem tylko kilka o problemach ludzi po wgraniu softu, więc troszkę się przestraszyłem. Czy ktoś uprzejmy wytłumaczy mi jak w bezpieczny sposób wgrać ten soft? Wiem tylko, że potrzebuje kabel RS222, z tyłu jest jakiś przycisk reset, który nie wiem jak użyć i czy w ogóle go naciskać, w instrukcji pisało też coś o Cd-rom. Zresztą, co tu pisać, może ktoś mi to wytłumaczy od początku. Z góry dziękuje za pomoc.

Sprawa jest banalnie prosta i bezpieczna (jeżeli w trakcie upgradu nie wyłączysz napięcia). Aplikacja prowadzi krok po kroku, więc jak nie masz kłopotów z np. instalacją oprogramowania na PC to z tym też sobie poradzisz.

Angielski się przydaje ale można się obyć. W końcu to nie chiński.

Z tyłu ampa po obu stronach wejścia RS są otwory w obudowie. Zaopatrz się w wykałaczkę lub ołówek automatyczny (ze schowanym grafitem) i wkładając do środka w jednym jest wyłącznik bistabilny a w drugim astabilny. Najpierw naciskach ten bistabilny aby przełączyć tryb pracy ampa, a później robisz reset tym drugim. Weź do ręki instrukcję amplitunera i poczytaj gdzie co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest banalnie prosta i bezpieczna (jeżeli w trakcie upgradu nie wyłączysz napięcia). Aplikacja prowadzi krok po kroku, więc jak nie masz kłopotów z np. instalacją oprogramowania na PC to z tym też sobie poradzisz.

Angielski się przydaje ale można się obyć. W końcu to nie chiński.

Z tyłu ampa po obu stronach wejścia RS są otwory w obudowie. Zaopatrz się w wykałaczkę lub ołówek automatyczny (ze schowanym grafitem) i wkładając do środka w jednym jest wyłącznik bistabilny a w drugim astabilny. Najpierw naciskach ten bistabilny aby przełączyć tryb pracy ampa, a później robisz reset tym drugim. Weź do ręki instrukcję amplitunera i poczytaj gdzie co jest.

Ale mam pytanie co do tej płyty cd, czy coś nagrywam na płytę i uruchamiam z niej czy wszystko robię z hdd. Bo z tego co czytam nagrywam na cd plik HK_Upgrader.exe a tam jest więcej plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz z dysku odpalić,po dojściu do okna Upgrade musisz wcisnąć przycisk z lewej strony patrząc od przodu amplitunera a następnie prawy(Reset),po tym jak dojdzie do końca wyciskasz lewy przycisk i potem prawy.włączasz amplituner i dalej tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włączasz amplituner i dalej tak samo

Czyli robię to na standby a potem go uruchamiam, wypytuje się bo nie chcę nic uszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli robię to na standby a potem go uruchamiam, wypytuje się bo nie chcę nic uszkodzić

Dokładnie tak,zresztą jak wciśniesz Reset to amplituner sam przejdzie w Standby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem się na tym momencie "# At the next screen, turn the AVR on by pressing the front-panel Standby/On button. Wait 30 seconds for the unit to reach normal operating status and then click "Continue" to proceed.

# The final data transfer is the new video software. Click "Upgrade" to proceed. During this process, you will see a series of messages in the loader window as the old software is erased and the new software is written to the AVRs flash memory. When the message indicates that the update is complete, click "Continue" to proceed. "

I teraz jak naciskam UPATE to wyskakuje

Initializing...

AVR didn't respond properly.

Please check connection between the computer and your AVR.

Video subsystem upgrade failed.

To recover, press the Standby/On switch on the front panel to turn AVR into

Standby mode.

Then press the switch again to turn your AVR back On.

Wait at least 30 seconds and then press upgrade to continue.

Czyli włączam amplituner czekam 30s i naciskam update i to nie działa. Może muszę włączyć z tyłu przycisk download lub nacisnąć reset ?

EDIT: Już sobie poradziłem winny temu był przycisk download z tyłu obudowy który nie zawsze dobrze się wciska/wyciska i do tego nie zawsze jak nacisnąłem RESET to zaskoczyło. Dodatkowo dwa razy program zawiesił się i musiałem wgrywać soft od nowa. Ogólnie mówiąc to wgrywanie jest najbardziej głupie i problemowe jakie kiedykolwiek widziałem i wgrywałem. Sama pomoc w postaci obrazków podczas wgrywanie jest super ale reszta jak dla mnie jest nie dopracowana. Dobrze że nie uszkodziłem amplitunera.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...