Skocz do zawartości
_kamil

A110 a odtwarzacz DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam takie pytanie czy jeżeli zakupię zewnętrzny napęd DVD np ten http://www.allegro.pl/item573049015_dvd_rw...ana_na_usb.html

to czy będzie on poprawnie współpracował z NMT ?

tzn jeśli na niego nagram film w mkv (+ napisy) to poprawnie pójdzie odczytać zawartość z płyty i płynnie oglądać filmy na tv ?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie bedzie z filmem mkv problemu, jesli z dysku bedzie sie odtwarzał ok , to z DVD podlaczonego do USB tez.

Jeśli ta nagrywarka nie ma zewnetrznego zasilacza ( bierze zasilanie z USB) to mogą ( prawie na pewno) wystapic problemy z zasileniem ( mala wydajnosc zlacza USB w popcornie). Nie znalazlem nigdzie opisu tej nagrywarki , czy ma zewn. zasilacz ,czy nie.

Edytowane przez mig25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to świetnie ;)

najbardziej się balem czy nie będzie za słaby transfer odtwarzacz - nmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecne NMT mają dość mizerny transfer rzędu 5MBps ,czy to z wewnetrznego dysku ,czy z jakichkolwiek innych peryferi typu LAN czy USB. Wiec ograniczeniem niee jest naped DVD ,a sam popcorn. No chyba ,ze plyta juz jest az tak zniszczona ;)

Edytowane przez mig25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mig25, a jesteś pewien te 5Mbps nie dotyczy tylko Lanu, bo przecież niektóre filmy które odtwarzałem miały bitrate większy niż te 5Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@mig25, a jesteś pewien te 5Mbps nie dotyczy tylko Lanu, bo przecież niektóre filmy które odtwarzałem miały bitrate większy niż te 5Mbps

Mylisz megabity z megabajtami.

Bitrate filmu podaje się w megabitach - Mb, Mbit, Mbps

Odczyt podajemy w megabajtach - MB

Popcorn ma ograniczenie transferu na około 5 MB/sek czyli 40Mbit/sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś w ustawieniach odtwarzacza trzeba przestawić by widział zewnętrzny odtwarzacz DVD?

Podpinam zwyczajny odtwarzacz DVD wymontowany z kompa przez przejściówkę bezpośrednio pod usb.

Odtwarzacz DVD ma swoje źródło napięcia.

W DVD nie ma żadnych zworek.

Odtwarzacz NMT nie widzi DVD.... może ktoś zna przyczynę?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzi... pod żadnym z ustawień zworka... właśnie to sprawdziłem

czego to może być przyczyna?

przy normalnym podłączeniu przez magistrale wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym krokiem jest podpięcie jakiegoś HDD pod przejściówkę, może ona jest felerna? Zasilanie na napęd masz osobne, czy z USB? Zarówno napęd optyczny jak i HDD powinny być zasilane z osobnego zasilacza...

Tego typu przejściówki wymagają ustawienia zworki na MASTER. Przynajmniej te, o których czytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie na napęd jest osobne - idzie z osobnego zasilacza.

Hmm sprawdzę jeszcze tą przejściówkę faktycznie na jakimś HDD może to po jej stronie leży problem..

Dzięki za sugestie!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. posiadam PH a110, podpiolem do niego zewnwtrzna nagrywrke. Pliki mkv, iso, mp3, jpg -pieknie dziala. Ale jest problem. po wlozeniu oryginalnej plyty z filmem dvd wyskakuje komunikat ze film jest z poza rejonu USA i filmy nie dzialaja zy jest jakies rozwiazanie poza zrzuceniem np. dvd decrypterem na dysk ?? Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak mam rip całej płytki (ok 40GB) to z dysku będzie działać czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie zrozumielismy. Moje plyty zabezpieczone oryginalne czyta, ale te co mam z USA, TE CO KUPILEM W uk NIE DZIALAJ, NIE CHODZI O ZABEZPIECZENIE TYLKO REJON POCHODZENIA. Polska chyba jest w sztrefie razem z Japonia, ale odtwarzacze sa produkowane na rynek USA wiec europejskie nie dzialaj na moim A110, MOZE KTOS WIE jak ominac rejonizacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś testował może napęd dvd na usb z zasilaczem zewnętrznym do A-110? szukam czegoś normalnego w dobrej cenie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...