Skocz do zawartości
redrum1906

Co myslicie o TV LCD HD Ready zamiast monitora?

Rekomendowane odpowiedzi

Taki upatrzylem sobie TV:

http://www.ceneo.pl/1543587

Czy moglby mi on zastapic monitor?

Narazie siedze na CRT 17" jednakchciialbym w koncu to zmienic...Zastanawialem sie nad monitorem Samsung2333Sw jednak jego ceny poszly w gore i chodzi po 800-900zl.

W sumie ekranu uzywam w 25% no netu/pracy,30% do gier a reszta to filmy 720p i xvid choc od czasu do czasu i 1080p sie znajdzie.

Tv ma lepsza matryce,katy widzenia,kolorki...Czas reakcji matrycy rowniez wystarczajacy. Moj konfig ponizej...Full hD rozdzialki juz raczej w wieksozsci nie ciagnie a 1366 z AA by pociagnal bez problemu...

Co o tym sadzicie? Jak bedzie natomiast ze zwyklym przegladaniem necika?

Konfig:

Dual Core 2140@3050Mhz L2 rev +Pentagram HP 120AICu Karakorum,2gb RAM Goodram 800Mhz@820mhz,MSI Neo2 FR,PowerColor Radeon 4850 512mb ,Seagate 160gb sata 7200obr 8mb cache,Chieftec GPS 400,Chieftec LBX 01bbb+ 5 wentyli Coolermaster & Aquatec & Zalman,Actina CRT 17" (Zbieram na 24-26"),DVD REC LG,Genius 5000 Home Theater+ X-FI Xtreme Music+ CAL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ten monitor tj samsung 2333. Ostatnio był w MM poniżej 600zł. Dla mnie bomba. Ale tv na nim nie oglądałem wiec sie nie wypowiem. Poza tym nie ma wejść hdmi :D Ale ma jedno cyfrowe wiec jako monitor ok. Widziałem w innych samsungach monitorach ze miały po 2xhdmi. I jeszcze jedno zarąbiście ciężko założyć monitor na nóżkę. Normalnie myślałem ze go złamie :lol:

I pamiętaj ze pulpit będziesz miał w rozdziałce full hd, a wiec ikonki beda malutkie i trzeba siedzieć bliziutko. Co mi osobiście nie przeszkadza.

Natomiast tv jako monitor to juz gorsza sprawa bo nie polecam jakiegoś taniego sprzętu :lol:

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam 32" TV HD Ready jako monitora. Rozwiązanie to (jak każde) ma swoje plusy i minusy.

Od strony rozrywkowej są same plusy, głównie ze względu na rozmiar ekranu. Gry i filmy wyglądają świetnie.

Niestety przeglądanie stron internetowych czy jakakolwiek praca na komputerze daje się we znaki. Głównie ze względu na małą rozdzielczość pionową.

Problemem też stają się gabaryty telewizora. Nie bardzo da się siedzieć przy biurku, na którym stoi taki TV :)

Krótko mówiąc TV do gier i filmów, monitor do internetu i pracy.

Przy obecnych cenach można zastanawiać się nad TV FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym czymś z rozdziałą 1366x768? WYSTRZEGAJ SIE TEGO ZŁOMU !!!!!

albo 1280x720(ne istnieje - czasem trupy mediona mjaą takie matryce) albo tylko(i wyłącznie) 1920x1080 (FULLHD) - tylko ta gwarantuje że każdy obraz(nawet 720P) obejżysz w miare przyzwoitej jakości ze skalowaniem najmniej psującym obraz

skalowanie materiałow dvd i divx i tak nie ma sensu bo będzie to zawsze padaka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki upatrzylem sobie TV:

http://www.ceneo.pl/1543587

Czy moglby mi on zastapic monitor?

Narazie siedze na CRT 17" jednakchciialbym w koncu to zmienic...Zastanawialem sie nad monitorem Samsung2333Sw jednak jego ceny poszly w gore i chodzi po 800-900zl..........

Od jakiegoś czasu daje się zaobserwować zjawisko produkowania takich wynalazków. To ani do telewizji się nie nadaje, ani jako monitor. Na monitor bliskiego pola to ma za małą rozdzielczość, a jako telewizor się nie nadaje, bo to matryca TN-owa. I w sumie tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...