Skocz do zawartości
mbatman

Jaki odtwarzacz sieciowy wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego, uniwersalnego urządzenia do oglądania filmów różnych formatów, oglądania zdjęć, słuchania muzyki z dużym dyskiem najlepiej wbudowanym w urządzenie( minimum 1 tB). Na forum po prezszukaniu wielu postów nie znalazłem obiektywnej opinii więc proszę o sugestie, mogę wydać na ten cel do 2500 zł, do tej pory natknąłem się na Popcorna i Tvixa 6500.

Proszę was o pomoc w dokonaniu wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? Proszę wię o potwierdzenie poniższej opinii jednego ze sprzedawców obu urządzeń "Popcorn jest mniej funkcjonalny np. nie odtwarza zewnętrznych plików srt,(txt nei odtwarza w ogóle) jeśli w pliku mkv są zembedowane napisy. Wtedy trzeba zdemuxować plik filmowy i odłączyć napisy

Jest to w tej chwili 80% przypadków plików mkv dostępnych z sieci. Nie ma takiego problemu z Tvixem, czyta srt i jednocześnie można przełączyć na napisy zembedowane z filmem

Tvix ma duży wyświetlacz- idealny do plików audio bez właczania telewizora. Popcorn nie ma koaksjalnego audio tylko optyczne,

Tvix na oba.

Reasumując jeśli chce sie oszczędizć kilkaset zł ale potem się trochę męczyć – sugeruję kupić Popcorna

A jeśli woli Pan komfort i wygodę obsługi lepszy jest Tvix (ewentualnie opcje tuner DVB-T mpeg4 odbiór programów DVB-T)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę Tvix'a wolał bym poskładać sobie komputer Media Center.

Popcorn jest rozwiązaniem sporo tańszym i bardziej energooszczędnym.

Co do Popcorna i napisów to nie napotkałem do tej pory żadnych problemów.

Jeśli w katalogu z filmem (np. MKV) znajduje się plik SRT o tej samej nazwie ... napisy są zawsze odtwarzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w tej samej sytuacji, ale cenowo troszkę niżej. Znalazłem na sieci taką informację http://www.redpower.net/hdd-media-player,9.html. Właściwie to czyta wszystko, a cena z dyskiem (np. 500GB) nie przekracza 850 PLN. Szczerze mówiąc już od dwóch dni szukam na forach opinii na ten temat. Jedyną jaką znalazłem, to, że przy niektórych filmach kiepsko skaluje. Ale żadnej konkretnej informacji. Czy np kabelek HDMI był za 25 PLN, czy za 299 PLN itp.

Oprócz tego ma możliwość nagrywania.

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jestem w tej samej sytuacji, ale cenowo troszkę niżej. Znalazłem na sieci taką informację http://www.redpower.net/hdd-media-player,9.html. Właściwie to czyta wszystko, a cena z dyskiem (np. 500GB) nie przekracza 850 PLN. Szczerze mówiąc już od dwóch dni szukam na forach opinii na ten temat. Jedyną jaką znalazłem, to, że przy niektórych filmach kiepsko skaluje. Ale żadnej konkretnej informacji. Czy np kabelek HDMI był za 25 PLN, czy za 299 PLN itp.

Oprócz tego ma możliwość nagrywania.

Pozdrawiam

Kuba

Kuba .... nie powtarzaj tej samem wiadomości w kilku miejscach.

Już kiedyś było pisane o tym odtwarzaczu. MKV (1024x768), brak 1080p ..... ogólnie kiepsko.

A to czy kabelek HDMI kosztował 10 zł czy 1000 zł ma dokładnie takie znaczenie jak kolor obudowy. Gdybyś poczytał odpowiednie tematy to byś wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popcorn jest mniej funkcjonalny np. nie odtwarza zewnętrznych plików srt,(txt nei odtwarza w ogóle) jeśli w pliku mkv są zembedowane napisy. Wtedy trzeba zdemuxować plik filmowy i odłączyć napisy

Jest to w tej chwili 80% przypadków plików mkv dostępnych z sieci.

Jakich to pierdół się ludziom nie wciska, żeby sprzedać z większym zarobkiem. Jeśli wg tego Pana 80% mkv z sieci trzeba demuxować to niech się skieruje szybko na badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...