Skocz do zawartości
redrum1906

TV LCD 32"-37" Low end dla rodzicow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Moj pierwszy temacik na tymze forum.

Sytuacja wyglada tak. Poszukuje TV dla rodzicow gdyz ich stary Curtis niedlugo wyzionie ducha...W stara ,kineskopowa technologie inwestowac juz nie chca(nie wiem czy warto...). Do czego narazie jesst podpiety TV? Niestety do siatkowki(moze byc rowneiz od biedy do tunera cyfrowego SD) i DVD. Za jakis czas moze Polsat Cyfrowy lub N-ka. Jezeli stanieja Blue Ray-e to zastnowie rowniez nad odtwarzaczem.

Do zadnych firm (no moze poza Medionem itp) uprzedzony nei jestem takze wszelakie Samsungi/LG moga byc. Co do standardu to z tego co sie orientuje wystarczy na 32" na ten moment HD READY/720p? Czy sa jakies godne propozycje na ktore warto wyrzucic ~1500zl...Dodam,ze rodzice wymagajacy pod wzgledem jakosci nie sa ale nie chcialbym zeby zakupili totalny "shit". I jak bedzie na poczatku wygladal na takim TV obraz z "siatkowki" i dvd? Da sie przezyc?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak low end i może być korea to np. Samsung 32A330 lub 37" za ciut więcej.

Warty tych pieniedzy? Czy bedzie to kasa wywalona w bloto i lepiej sie rozejrzec za czyms innym? Nie mam za bardzo mozliwosci sprawdzenia takich TV podlaczonych do DVD i siatkowki takze musze sie opierac na opiniach ludzi.

Z tego co czytam to rzeczywiscie za ta cene jest to najlepsze wyjscie.

Edytowane przez redrum1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jest tani (32" poniżej 1200 zł) i ma gwarancje - to z zalet :)

A z lepszych rozwiązań proponuje 32PG6000 czyli malutką plazmę od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, jest tani (32" poniżej 1200 zł) i ma gwarancje - to z zalet

No to nie za wiele tych zalet;)

Chybamasz racje i warto dolozyc do troszke drozszej plazmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak low end i może być korea to np. Samsung 32A330 lub 37" za ciut więcej.

Ja uzywam 32A330, jako drugi TV w domu, stoi w sypialni, kupowalem go kompletnie w ciemno, kilka miesiecy temu w MM - tv bez VAT'u, nie bylem zbyt optymistycznie nastawiony co do niego, bo myslalem za za te pieniadze to bedzie kompletny "shit", ale milo sie rozczarowalem, bo jak dla mnie, to w sypialni sprawdza sie znakomicie, obraz jest OK, co prawda katy oraz czern, nie sa najwyzszysz lotow, ale w tej cenie, nie mozna zbyt wiele wymagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko odnosnie plazmy....Jak wygladalby na niej TV HD?Rozumiem,ze w Polsce na ten moment nadaja tylko w 720p? Czy plazma obsluguje ten standard i jak bedzie z ostroscia obrazu na tanim lcd vs taneij plazmie tu podanej? Siatkowka ,DVD ? Wiem,ze napewno kolory beda bardziej zblizone do naturalnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, stacje HD nadaja w 1080i, natomiast jesli myslisz o 32', to i tak nie zobaczysz roznicy w jakosci obrazu, czy to bedzie 720p czy 1080i(p), za mala przekatna obrazu. Swojego 32A330 mam podpietego pod n recordera i programy w HD wygladaja bardzo ladnie, co do tej plazmy LG, to nie moge sie wypowiedziec, bo nie mialem stycznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, stacje HD nadaja w 1080i, natomiast jesli myslisz o 32', to i tak nie zobaczysz roznicy w jakosci obrazu, czy to bedzie 720p czy 1080i(p), za mala przekatna obrazu.

To mnie oswieciles:) Caly czas myslalem,ze nadaja w 720i/p.

Mozesz jeszcze pochwalic sie jak wygladaja katy widzenia w tym Samsungu? Czy ogladajac pod katem 45st beda duze znieksztalcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ironizujesz czy faktycznie tak myślałeś :rolleyes:

Stacje HD nadają w Max 1080i co nie znaczy, że w tej rozdzielczości musisz oglądać.

"720" jak najbardziej sobie możesz ustawić.

Edit: Tak to miało wyglądać.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ironizujesz czy faktycznie tak myślałeś

Nie ironizuje-bylem przekonany ,ze nadaja w 720p/i-moja niewiedza w tym temacie:)

Stacje HD nadają w Max 1080i co nie znaczy, że w tej rozdzielczości musisz oglądać.

720i jak najbardziej sobie możesz ustawić.

To akurat wiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ironizujesz czy faktycznie tak myślałeś :unsure:

Stacje HD nadają w Max 1080i co nie znaczy, że w tej rozdzielczości musisz oglądać.

720i jak najbardziej sobie możesz ustawić.

Hmm, 720i? Jeszcze się z takim wynalazkiem nie spotkałem, co by 720 linii z przeplotem wydawał na wyjściu, a tym bardziej przyjmował.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 720 lini ogólnie miałem na myśli, a literówka "i" tak z pośpiechu wskoczyła bo akurat klikałem res na swoim nboxie i sprawdzając to co koledze pisze "720p",.. i na końcu zostawiłem 1080i u siebie.

Zresztą już edytuję :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz jeszcze pochwalic sie jak wygladaja katy widzenia w tym Samsungu? Czy ogladajac pod katem 45st beda duze znieksztalcenia?

Pod tym katem, da sie jeszcze ogladac :) , choc bardzo rzadko tak na niego patrze, zazwyczaj leze na lozku - wprost na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...