Skocz do zawartości
mbatman

WYbór i kompletacja sprzętu kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Obecnie posiadam: Sony KDL 40Z4500, Ampli Pioneer 916, Nagrywarka z HDD Pioneer, korzystam z dobrodziejstw kablówki Astera.

Moje preferencje: Zamiana nagrywarki na jakiś odtwarzacz sieciowy z możliwością nagrywania filmów z TV, chciałbym również zrzucuć całą moją kolekcję DVD ok 100 płyt na HDD udziądzenia, koniecznie musi odtwarzać pliki AVCHD bo mam kamerę Sony Full HD oraz inne pliki full HD. Do tego amplituner do obsługi zestawu głośników Bose Acoustimass 10, najlepiej taki z wysokiej półki co by miał szeroki możliwośći. Przydało by mi się również radio internetowe ponieważ przy obecnym ampli mam problem ze złapaniem poprawnej jakości stacji eska itp. Proszę również o podpowiedź jak złapać w Warszawie naziemna telewizję cyfrową. Chciałbym przeznaczyć na ten cel max. 6-8 tys. Będę wdzięczny za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do powyższego, koncentrując się w pierwszym rzędzie wyborze na Ampli do mojego zestawu proszę o sugestie co wybrać. Nie chcę oszczędzać na sprzęcie zwłaszacza że chciałbym żeby miał szerokie zastosowanie i funkcjonalność nie mniej jednak nie chcę sprzętu superprofesjonalnego za 6-10 tys ponieważ mój zestaw głośników nie będzie w stanie nawet wykorzystać jego full możliwości. Z tego co udało mi się wyczytać na forum to najlepszy dla mnie byłby ampli z średnio wysokiej półki, mam tu na myśli: H/K AVR 355( ok. 3500 zł, podoba mi się design), Onkyo 806( niespecjalny design), Denen 2808, Pioneer Lx51. Proszę o wsparcie doradcze bo już mnie głowa boli od tego co tu czytam. Mogę wydać na ampli do 5 tys!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, hm kupujesz w kiepskim okresie gdzie cenki mocno podskoczyły. JA bym Ci polecił 905 onkyo. Model sprawdzony, ma go sporo osób na forum. Ale w jakiej cenie można go znaleźć pojęcia nie mam :)

Moze być też 806, ma go tez kilka osób. Do wyrwania w tamtym tygodniu za 2850.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Onkyo? Zauważyłem że na tym forum faktycznie króluje ta marka jako najsolidniejsza vs atrakcyjnośc cenowa. Jakieś dwa tygodnie temu gość w Waw proponował mi 905 w cenie 4 tys. Może jeszcze ją ma- muszę sprawdzić. Pozostaje pytanie z mojego poprzedniego postu 905 ( jednak 1000 zł droższy) czy 806- na temat tego modelu tez krąży mnóstwo różnych w tym negatywnych opinii- że odchudzony itd. Pytanie czy ten sprzęt Onkyo ma dobre skalery wideo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu wybierałem denona.

Jednak od czasu pojawienia sie dekoderow hd w amplitunerach,wedlug mnie onkyo wygrywa stosunkiem cena-i to co oferuje.

Nad wygladem mozna dyskutowac,ja bardziej preferuje denona,ale 4308 jest duzo za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za sugestie ale dalej nie wiem co miało by przemawiać za tym monstrum 905- wiem że to wypas ale i niesamowity prądożerny potwów- czym się różni od niego 806 opócz tego że zużywa mniej prądu i jest lżejszy? Wczoraj mocno się zastanawiałem nad H/K model 355, nie ukrywam że podoba mi się design tej marki ale czy opórcz tego że nieźle wygląda i ma przyjazne menu czy może się równać z Onkyo 806 czy 905? Rozumiem że Pionek waszym zdaniem odpada? Pomóżcie mi się zdecydować w tym tygodniu chciałbym już coś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam 806 od dwóch tygodni,przesiadka z pionka vsx 714,sprzet bajka ,na początku tylko nauka z konfiguracją,ale potem sam miód,filmy grzmią jak burza wiosną,polecam w stu proc,,kupiłem w sklepie internetowym foto-audio,za 2850,ale ta cena juz raczej nieaktualna ale za około 3 k mozna znależc,gorąco polecam,super sprzet i napewno spełni twoje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma radio internetowei wejęcie LAN? Mogę kupić od ręki w warszawie za 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy 806 ma scalery Video HDMI, nic na ten temat nie ma w opisach produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...