Skocz do zawartości
Draj

a-110 - nie działają serwisy zewnętrzne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy ktoś ma pomysł na to dlaczego próba odpalenia czegokolwiek na zewnątrz kończy się komunikatem że żądanie nie może być zrealizowane? Począwszy od MSP do własnych linków dodawanych na próbę.

Podłączenie:

Popcorn podłączony jest po WIFI (>48MBs) do AccessPointa B/G który wychodzi dalej przez adsl. Do tego samego AP podłączony jest również mój komputer przenośny, na którym wszystko działa.

Co zostało sprawdzone:

- accesspoint działa poprawnie, nie ma zadnych reguł firewalla, przepuszcza ruch z IP Popcorna (sprawdzone na komputerze)

- Popcorn był ustawiany na DHCP, na stałe, i na różnych IP

- Popcorn ma sieć, widzi notebooka, AccessPointa, pinguje adresy zarówno wewnętrzne i zewnętrzne po IP i nazwie DNS

- Nie pomaga restart, zmiana sieci z B na G i odwrotnie

- Próbowałem odpalać zarówno wbudowane serwisy jak MSP, dodane przez siebie, zarówno po IP jak i DNS, wszystko kończy się komunikatem:

Żądanie nie może być zrealizowane

-odpalany z telnetu wget pobiera plik bez problemu

- ten sam plik zalinkowany w spreparowanym przezemnie htmlu umieszczonym na popcornie również działa.

Wygląda na to jakby sieć działała al nie przez GUI.

Skończyły mi się pomysly - kto pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wymyśliłęś coś z tą siecia? Mam podobny problem ale PH A110 podłaczony jest do routera po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogło sprowadzenie do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - niektóre routerki mają taki problem, że dns odpytywany przez PH tłumaczy dowolny adres na 1.0.0.0 (bądź coś równie idiotycznego), przy czym ping odpowiada normalnie, ale już wget nie. Rozwiązaniem jest zrezygnowanie z dhcp i ustawienie na PH stałego IP + dns z opendns.

Od tej pory wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...