Skocz do zawartości
marximus

SAMSUNG PS50A451 wszystko o ...

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma obecnie na rynku lepszej oferty pod względem jakość/cena.

3000 zł za TV 50" to niezła okazja, jeszcze niedawo ten model w tradycyjnych sklepach kosztował ponad 4000 zł

dokładając więc koło 500-700zł zamiast popularnych 42" możemy mieć 50"

To bardzo kusząca propozycja

Niestety nie wiedziałem tego modelu, i nie wiem jaki ma obraz. Ciężko go trafić w tradycyjnych sklepach

Zamierzałem kupić Panosonic PY8 , czyli 42" FHD ale po tym jak zobaczyłem samiego za 3000 i 50" szczena mi opadła, 200zł zostaje i zamiast 42" mam sporo większy, olbrzym dosłownie.

Różnica tylko w HDR zamiast FHD (no i może jakość ciut gorsza,ale nie wiedziałem wiec nie wiem),

zacząłem więc zastanawiać się czy napewno mi potrzebny FHD no i doszedłem do wniosku że niekoniecznie.

Więc znalazłem już sklep internetowy i dziś lub jutro będe zamawiał, chce jeszcze zobaczyć go na żywo, z tym może być problem, dzisiaj zrobie sobie objazd po sklepach.

Wracając do TV, sporo dobrych opini o nim jest na anglojęzycznym forum

http://www.avforums.com/forums/plasm...-ps50a457.html

wprawdzie piszą o modelu PS50A457 ale to jest chyba to samo tylko z DVB

Sprzęt ma wysoki noty, podaje kilka linków do testów i opini użytkowników (model PN50A450)

http://review.zdnet.com/product/flat-panel...50a450/32815318

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....9776&page=2

dane techniczne się nie pokrywają dokładnie

* HD Ready - Rozdzielczość 1365x768

* Kontrast 30.000 , dynamiczny 1,000,000:1

* Jasność: 1500 cd/m2

* Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz

* (eliminacja efektów smużenia i płynny naturalny ruch)

* 18 bitowe przetwarzanie obrazu (262,144 poziomów szarości) bardzo ciekawy parametr bo np. najnowaszy Panasonic PY80 FHD ma 5000

* Kąt widzenia (poziomy/pionowy) ponad 175°/175°

*

* Panel z technologią Filter Bright oraz powłoką antyrefleksową

* (pochłanianie zewnętrznych refleksów światła)

* Technologia DNIe Plus (Digital Natural Image engine)

* Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie

* (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)

*

* Technologia Silhouette Editor

* (redukcja fałszywych konturów - naturalny wygląd ludzkiej twarzy w ruchu)

*

* Digital Noise Reduction (Cyfrowa redukcja szumów)

* Filtr grzebieniowy 3D

*

* Funkcje Auto Pixel Shift i All White, Signal Pattern, Side Grey zapobiegające wypaleniom pixeli

*

* Funkcja oszczędzania energii (Inteligent Power Saving)

*

* PIP (1 tuner)

*

* Dźwięk SRS Trusurround

* Moc akustyczna 2 x 10 W 2x15 Sam. pl

* Do 100,000 godzin pracy matrycy

* Złącza HDMI ver. 1.2 z technologią HDMI-CEC (Anynet+)

* Konsumpcja mocy 450W 470 W sam pl

* (poniżej 1W w trybie czuwania)

*

* Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, S-Video, kompozytowe (AV)

* Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x2, PC (D-SUB),

te dane znalazłem na stronie jakiegoś sklepu które się w miarę pokrywają ze specyfikacją PS50A457 na stronie Samsung UK ( http://www.samsung.com/uk/consumer/d...XXU&fullspec=F )

natomiast Samsung polska ( http://www.samsung.com/pl/consumer/d...XXC&fullspec=F )

podaje trochę inne dane

na naszym rynku jest to PS50A451

i ciężko znaleźć testy w sieci tego modelu

bo na świecie jest znany jako PN50A450 (tak podejrzewam) i po wpisaniu tego wyskoczy nam sporo informacji

znalazłem też takie info

Samsung PN50A450 (in USA)

PS50A450 in Australia, PS50A450P1 in Asia, PS50A476 in the UK and Europe,

100% pewności nie mam że to jest to samo co nasz PS50A451

Polska to dziwny i specyficzny rynek, wielu producentów na naszym rynku ma sprzęt którego nie znajdziesz w Europie, podejrzewam że często różnice są tylko w nazwie pokierowane tym na jaki rynek model jest przeznaczony albo może to jakieś zubożone wersje, śmieci i odpady :) w co wątpię

może ktos go ma i powie o wadach i zaletach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam model niższy czyli ps50a410. Widziałem jak mój stał obok 451 i nie zauważyłem żadnej różnicy w obrazie dlatego wziąłem tańszy. 410 nie ma nawet technologii 100hz, ale zaciekawiło mnie dlaczego nie zauważyłem różnic w odtwarzaniu obrazów i zadzwoniłem sobie do Samsunga, powiedzieli mi, że nadrabia to elektroniką /oprogramowaniem/.

Co do obrazu to jestem naprawdę bardzo zadowolony. Tuner Polszajsu podłączony pod echostara przez zwykłe euro obraz bardzo dobry /szczególnie TVN i Polsat info/, dvd po komponencie i tu już próg wyżej. Czekam na tuner hdmi i wtedy musi być już tylko bajka. Tv ma ciepłe kolory, fajny kontrast. Dźwięk nie jest rewelacyjny, ale ja akurat jak coś oglądam już z uwagą to podłączam dźwięk przez amplituner. Najważniejsze jest to, że tv ma spory zapas regulacji a to świadczy o tym, że trochę posłuży. A na końcu argument b.ważny cena. Ja wziąłem na raty bez procentu w Makro za 2890. Jak masz gotówkę i możliwość zakupu tego wyższego modelu za 3tys, to się nie zastanawiaj.

pzdr. Wieczornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...