Skocz do zawartości
michbest

Klipsch RF-52 vs Klipsch RF-62 - ktoś słuchał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś słuchał i miał okazję porówać te kolumny? Zastanawiam się nad zakupem. Wiadomo...im mniej zapłace tym lepiej dla kieszeni :lol: Różnica w cenie to 800zł za parę... Aktualnie posiadam onkyo 606 w przyszłości będzie 805/806.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem dodać że teraz mam Heco Victa 700. Czy przesiadka na któres z tych klipsów bedzie odczuwalna na onkyo 606?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomiałem dodać że teraz mam Heco Victa 700. Czy przesiadka na któres z tych klipsów bedzie odczuwalna na onkyo 606?

Ja mam rf62 + onkyo 605 i do filmów są mega wypas a i stereo nie kaleczą . Nie znam kolumn Heco ale mogę się wypowiedzieć co do Klipsch. Mają naprawdę niezłego kopa , głośniki stworzone do kina domowego , mają dużą skuteczność niespotykaną w tej klasie i nie jest to chwyt marketingowy ale naprawdę wymiatają. Duża skuteczność daje to że nie trzeba mocno odkręcać "manety gazu" żeby zaczęły grać w pełnym paśmie. Jak dla mnie to zakup rf62 był strzałem w dyche . Poczytaj może wątek http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13262 trochę tu na temat klipsch wspólnie wybazgraliśmy. Co do porównania rf52 vs rf62 to niestety nie porównywałem bo od razu założyłem sobie ten przedział cenowy , rf62 ma 16,5 cm głośniki a rf52 13,5 cm więc zasugerowało mi to że różnica też będzie ;/

ps.

co do heco wydaje mi się ze to będą jednak różne klasy głośników i raczej różnica powinna być bardzo duża

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak RF-52 pewnie maja slabszy bas skoro średnica miejsza. Dzieki za odp :)

wiesz rf62 bassem też nie powala (zapewne 52 będzie mniejszy) ale mają bardzo dobre wysokie i średnie tony a to najważniejsze do kina bo do basu jest sub , najlepiej też Klipsch coś z serii reference RW10d albo coś lepszego jak jest kasa :)

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to już sam nie wiem. U mnie może być problem z subem z powodu braku miejsca (tylko 22 m). Może gdzies bym upchnął ale musiałbym pokombinować. Teraz z Heco Victa 700 w kinie nie narzekam na brak basów. Pod tym wzglądem sa super. Napewno sub to sub nie ma o czym mówić ale jest ok. Brakuje mi dynamiki w stereo. Szczególnie w rocku. Pewnie to przez to że amp jest A/V a glośniki nie sa super klasy dlatego i to i to pewnie musiałbym wymienić zeby sie rozkoszować słuchaniem mocnych rockowo-metalowych kawałków. No ale po kolei i zacznę chyba od głośników. Tylko teraz tym brakiem mocnych basów w tych klipsch'ach mnie rozbiłeś :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm to już sam nie wiem. U mnie może być problem z subem z powodu braku miejsca (tylko 22 m). Może gdzies bym upchnął ale musiałbym pokombinować. Teraz z Heco Victa 700 w kinie nie narzekam na brak basów. Pod tym wzglądem sa super. Napewno sub to sub nie ma o czym mówić ale jest ok. Brakuje mi dynamiki w stereo. Szczególnie w rocku. Pewnie to przez to że amp jest A/V a glośniki nie sa super klasy dlatego i to i to pewnie musiałbym wymienić zeby sie rozkoszować słuchaniem mocnych rockowo-metalowych kawałków. No ale po kolei i zacznę chyba od głośników. Tylko teraz tym brakiem mocnych basów w tych klipsch'ach mnie rozbiłeś :/

bez przesady to ze napisałem ze nie powalają basem to nie znaczy ze nie ma basu , ja słucham głównie zespołu queen i tam na prawdę dobrze sobie radzą nawet bez suba , a co do wielkości pokoju to powiem ci tak ja mam pokój niecałe 20m2 i mam takiego suba http://www.klipsch.com.pl/index.php5?theme...;product_id=364 wiem że to extrem ale basu mam tyle ile potrzebuje i jeszcze 70% rezerwy ;)

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miło ;) czy taki subik może stac przy ścianie i nie bedzie dawał zniekształceń? Nadaje sie do słuchania muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upchniesz sub? Niemozliwe. Faktycznie jak słuchałem muzy z klipsch rf62 to w moim odczuciu było brak basu. No ale jakie to ma znaczenie skoro po podłączeniu sub było idealnie ;)

Autorus

Tez mam pokój 22m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ok właśnie zobaczyłem że kosztuje 4000 zł. Dla mnie to za dużo. Kobieta chyba by mnie zabiła jakbym tyle wydał na jeden głośnik haha. Już słysze te wrzaski ;) Myśle ze jeśli chodzi o suba to pewni starczyl by mi JBL z serii ES 150 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe ok właśnie zobaczyłem że kosztuje 4000 zł. Dla mnie to za dużo. Kobieta chyba by mnie zabiła jakbym tyle wydał na jeden głośnik haha. Już słysze te wrzaski ;) Myśle ze jeśli chodzi o suba to pewni starczyl by mi JBL z serii ES 150 :(

a myślisz ze moja wie ile on kosztował ? oj było by krucho jak by się dowiedziała , moim zdaniem najważniejsze żeby w kolumnach frontowych był wysokie i średnie dobre bo sub ci bas załatwi a jak będą kiepskie wysokie i średnie to już nic z tym nie zrobisz. Ja za suba tyle nie dałem bo ponad 4 tys to też dla mnie dużo w zasadzie bardzo dużo ale powiem ci że się mocno zawiodłem na kolumnach jbl es , akurat nie słuchałem suba wiec polecam po testować zanim kupisz. Tam gdzie ja kupowałem powiedzieli mi że bardzo fajnie gra ten klipsch http://www.klipsch.com.pl/index.php5?theme...;product_id=302 cos pewnie taniej na pewno się znajdzie a mając troszkę więcej kaski to warto było by brać np. tego http://www.klipsch.com.pl/index.php5?theme...;product_id=361 pewnie za 1800 zł gdzieś znajdziesz to jest ta sama seria co rf62. No chyba ze mocno Ciebie ogranicza budżet to do tego jbl es porównał bym tego klipscha za 1299 zł może się okazać że gra dużo lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże te cholerstwa. Budżetowo ok. Juz JBL ES 150 mnie troche przerażał rozmiarami a Ty mi podsyłasz jeszcze wieksze ;) W miejscu gdzie mógłby ewentualnie stać sub jest lekko ograniczone (z lewej otwierają sie drzwi do pokoju a od prawej komoda). Maksymalną glebokośc jaką biore pod uwage to 38/40 cm. Stałby z 4 cm od ściany. Wierzę raczej w suby u których mozna zobaczyc głośnik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duże te cholerstwa. Budżetowo ok. Juz JBL ES 150 mnie troche przerażał rozmiarami a Ty mi podsyłasz jeszcze wieksze :( W miejscu gdzie mógłby ewentualnie stać sub jest lekko ograniczone (z lewej otwierają sie drzwi do pokoju a od prawej komoda). Maksymalną glebokośc jaką biore pod uwage to 38/40 cm. Stałby z 4 cm od ściany. Wierzę raczej w suby u których mozna zobaczyc głośnik :)

Duże niestety muszą być taka fizyka , jak chcesz żeby dobrze grały. Niestety braku miejsca się nie przeskoczy ale ja bym stawał na głowie żeby jednak w mieścić takiego :) Najlepiej udaj się gdzieś na odsłuch np tych dwóch subów i jak zobaczysz że np. klipsch będzie grał dużo lepiej od jbl to zrobisz wszystko żeby go upchać :) A co do budowy suba to dla mnie nie robi to zupełnie różnicy czy głośnik widać czy nie zobacz na mojego ! wszyscy mają kwadraty a ja mam trójkąta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własne widziałem Twoje foty. Nie wydaje Ci sie że masz je za blisko ściany? Ja początkowo ustawiłem swoje na 10/15 cm od ściany. Cos mi nie pasowało. Za dużo brudnego basu jakby. Błąkal sie gdzieś za długo. Po kliku dniach odsunałem na 30/40cm rożnica kolosalna. Bas bardziej zwarty, szybki i tez mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własne widziałem Twoje foty. Nie wydaje Ci sie że masz je za blisko ściany? Ja początkowo ustawiłem swoje na 10/15 cm od ściany. Cos mi nie pasowało. Za dużo brudnego basu jakby. Błąkal sie gdzieś za długo. Po kliku dniach odsunałem na 30/40cm rożnica kolosalna. Bas bardziej zwarty, szybki i tez mocny.

wylot bassreflexu jest ok 30-40 cm od ściany mam troszkę wysunięte do przodu ale ustawiałem do testów dużo dalej od ściany i jakości poprawy nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to tak ;) Ja mówiłem o poprawie 10/15cm kontra 30/41 cm. W kazdym razie na Twoje klipsy sie zdecydują raczej jak bede wiedział że i suba dokupię. Chciałbym jednak byc pewien ze jeśli pozostanę bez suba to basów w kinie mi nie zabraknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro tak to tak :) Ja mówiłem o poprawie 10/15cm kontra 30/41 cm. W kazdym razie na Twoje klipsy sie zdecydują raczej jak bede wiedział że i suba dokupię. Chciałbym jednak byc pewien ze jeśli pozostanę bez suba to basów w kinie mi nie zabraknie.

w filmach na samych rf62 będzie basu sporo , mniej jest w muzyce , oczywiście inaczej brzmi bass z frontów a inaczej z suba . Nie ma możliwości żeby z frontów uzyskać choć w połowie bas taki jak ze suba. Musiał byś je odsłuchać bo co innego znaczy dla mnie średni bas a co innego dla Ciebie . Może stwierdzenie że brakuje basu w twoim przypadku brzmiało by: basu jest wystarczająco , ciężko przekazać na papierze jak gra bas w głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem o Dali Ikon 6. Podobno sa na tyle dobre że nawet słyszałem stwierdzenie ze są bliskie dźwiekowi sprzętów hi-end a sa w podobnej cenie - 3100 zł za pare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duże niestety muszą być taka fizyka , jak chcesz żeby dobrze grały.

Kupiłem żonie książkę pt "Perfekcyjna Pani domu" napisaną przez znaną z TVN Anthea'e Turner.

Wg tej pani (a teraz również mojej żony) czasy gdy sprzęt ma być przedłużeniem męskości i ma być ogromny już ponoć minęły,

w tej chwili miniaturowy zestaw jest na tyle dobry że zagra jak ten duży :(

Proponuję więc kupić mały komputerowy zestaw 2.1 firmy Tracer.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zona ogląda na tvn te programy nałogowo :) ale na razie do takich wniosków nie doszła :) I całe szczęście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze pada pytanie po co takie wielkie kupiłeś , te stare były małe i zgrabne , jak odpalam muzę albo film pytam - teraz już wiesz ? i słyszę - no niech ci będzie . Na szczęście słyszy różnice chociaż sama przyznaje że do szczęścia jej wystarczą głośniki wbudowane w tv ale to pewnie przekornie tak mówi żeby mi nie dać zbyt dużej satysfakcji bo mogło by to pociągnąć za sobą lawinę zakupów

co do dali icon 6 też czytałem dobre opinie ale np. gość od którego kupowałem rf62 twierdził ze rf62 lepiej grają niż icon6 bo też miał je w tamtym czasie w ofercie i mówił ze porównywali , ja niestety nie miałem okazji ale z tym stwierdzeniem że ocierają się o hiend to gruba przesada chyba ze ktoś uważa że głośniki za 5 tys to hiend tylko jak nazwać takie za 30 tys >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i tu się mylisz moim zdaniem bo hi-end nie odnacza najdroższe tylko najlepszy produkt. Jedni zbudują dzieło za 10.000 zł a inni za 20.000 bo sie liczą bardziej :) Poza tym raczej nie porównywałbym kolumn sprowadzanych ze stanów na rynek polski z kolumnami z niemiec takie jak Heco i Magnat. Trzeba jakość dźwięku i ew. wykończenia porównać a nie opierac sie tylko na cenie. Oczywiście cos tam nam cena podpowie ale to nie może być wyznacznik.

Co do Dali ikon 6 i Twoich klipschów to klasa podobna a czy lepsze czy gorsze to tylko od danego ucha zależne wiec raczej nie można sie wyrazić w tym przypadku: to jest lepsze a tamto gorsze. Bo dla Ciebie zaletą może być lekkie wybicie góry kiedy ja cenię sobie naturalność dźwięku i dla mnie to bedzie wada :)

Co do narzekania naszych lepszych połówek to wkońcu nie czuję się samotny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...