Skocz do zawartości
cacumen

Czy telewizory "Samsung" obsługują standart DVB-C??

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie modele i czy w ogóle telewizory "Samsung" mogą odbierać sygnał DVB-C ??
Czy ewentualnie można tu wykorzystać złącze CI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie modele i czy w ogóle telewizory "Samsung" mogą odbierać sygnał DVB-C ??

Czy ewentualnie można tu wykorzystać złącze CI ??

Ja mam serie 6 z wbudowanym tunerem DVB-C i bez problemu lapie free view. Tyle ze antena musi byc dosc dobra ze wzmacniaczem, bo maszyna laknie silnego sygnalu. Jest to telewizja cyfrowa, wiec przy spadku sygnalu obraz zaczyna sie pikselizowac i nie ma odbioru. Nie wiem czemu chcesz wykorzystac zlacze CI. Ono jest przeznaczone do kart dekodujacych telewizji kablowej. Do kazdego telewizora mozesz podlaczyc poprzez euro zewnetrzny tuner free view, ktory kupisz za kilkanascie funtow. Mowa oczywiscie przez caly czas o standardach UK, bo z tego co mnie wiadomo, to w Polsce nie ma DVB-C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piks

Ja mam serie 6 z wbudowanym tunerem DVB-C i bez problemu lapie free view. Mowa oczywiscie przez caly czas o standardach UK, bo z tego co mnie wiadomo, to w Polsce nie ma DVB-C.

Dziękuję za informację , ale czy to na pewno sygnał DVB-C a nie DVB-T MPEG-4-bo ten format jest już w pierwszych polskich

przekazach dostępny. Pytam , bo"Sony" lub "Philips"przy swoich modelach podają ,że wbudowany tuner obsługuje oba standarty DVB-C i DVB-T a "Samsung" podaje tylko ten drugi w specyfikacji technicznej swoich LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informację , ale czy to na pewno sygnał DVB-C a nie DVB-T MPEG-4-bo ten format jest już w pierwszych polskich

przekazach dostępny. Pytam , bo"Sony" lub "Philips"przy swoich modelach podają ,że wbudowany tuner obsługuje oba standarty DVB-C i DVB-T a "Samsung" podaje tylko ten drugi w specyfikacji technicznej swoich LCD.

Ales mnie brachu przegonil :o Ale to dobrze, bo 90 kilo to znacznie za duzo...Polecialem najpierw po katalog i...nic tam nie znalazlem :lol:

Instrukcja od mojego TV, podaja tylko mlotki ze DTV (digital TV). Web site, ogolnikowo jakos. Ale na TV mam nadruk DVB. Polecialem na strych po stary tuner Free View ;) A tam tez tylko napis DVB. Sek w tym, ze nie wiem czy -C, czy -T. Doczytalem sie jednak, ze system ten dziala tylko w niektorych krajach Europy Zach. i Polski tam nie bylo :(

Szukaj dalej, jednak ja bym sie tym za bardzo nie przejmowal, bo za kilka lat (na moim terenie za dwa) system ten przejdzie do lamusa i zastapi go zaawansowany tuner HDTV.

Edytowane przez Soter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo za kilka lat (na moim terenie za dwa) system ten przejdzie do lamusa i zastapi go zaawansowany tuner HDTV.

Mój "Samsung" zgodnie ze specyfikacją obsługuje już DVB-T w formacie SD i FullHD,

ale DVB-C to standard C-"cable" łącznie z HD .....stąd moje dociekania.

Jak możesz zasięgnij informacji u providerów tv-cable u Ciebie-jaki standard obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz zasięgnij informacji u providerów tv-cable u Ciebie-jaki standard obowiązuje.

Prosze bardzo;

http://www.digital-tv-online.co.uk/virgin-media.html

http://packages.sky.com/buy/?CMP=KNC-UKesalesSearch

http://www.top10-broadband.co.uk/types/bro...and_digital_tv/

Jak troche pokopiesz, to pewnie znajdziesz. Dzwonic nie ma po co, bo jak zapytalem ich o formaty dzwieku, to zareagowali jakbym pytal o przepis na bombe atomowa :( . Tam siedza tepe paniusie ktorych zadaniem jest wyciagnac kase od klienta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo;

. Tam siedza tepe paniusie ktorych zadaniem jest wyciagnac kase od klienta :(

To prawie jak u nas-dzięki za linki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvb-t to naziemna cyfrówka

dvb-c to kablowa cyfrówka(i każda kablówka w takim nadaje ztymże jak we wszystkich dochodzi kodowanie mpeg 2 lub 4

dvb-h to mobilna cyfrówka

jesli masz miejsce na karte to podejrzewam ze masz dvb-c rowniez choc tego nigdy nie wiadomo bo daja nam ochlapy informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie modele i czy w ogóle telewizory "Samsung" mogą odbierać sygnał DVB-C ??

Czy ewentualnie można tu wykorzystać złącze CI ??

Seria B650 posiada tuner DVB-C MPEG2/MPEG4. Czyli teoretycznie można oglądać kablówkę cyfrową (kanały SD i HD) bez dekodera ale pod warunkiem, że kablówka dostarczy moduł dostępowy z kartą (do włożenia w złącze CI telewizora) i będzie to działać w tym TV.

Niestety nie wiem czy jakakolwiek kablówka oferuje taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...