Skocz do zawartości
figer

Czy mozna przelozyc karte z n-boxa do recordera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy jezeli kupilbym na jakims portalu aukcyjnym n-box recorder i przelozylbym do niego moja karte ze zwyklego n-boxa - czy to bedzie dzialalo?
Widze w instrukcji na s.9 (zaciagnalem PDFa), ze jest jakies ograniczenie.
Czy ktos probowal?
Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='figer' post='141998' date='13.01.2009, 22:11 ']Witam,
Czy jezeli kupilbym na jakims portalu aukcyjnym n-box recorder i przelozylbym do niego moja karte ze zwyklego n-boxa - czy to bedzie dzialalo?
Widze w instrukcji na s.9 (zaciagnalem PDFa), ze jest jakies ograniczenie.
Czy ktos probowal?
Dzieki za info[/quote]

Nie można. Karta jest sparowana z konkretnym dekoderem. Różne typy próbują naciągać naiwnych na zakup nbox recordera, z którym nic nie można zrobić.
Poza tym sprzęt do "n"-ki nie jest sprzedawany abonentowi a tylko wypożyczany na okres trwania umowy. Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DOkladnie jest tak jak mowisz marcus64.
Nie da rady wykorzystac karty przypisanej do danego boxa w innym boxie.
Sam to mialem okazje sprawdzic organoleptycznie.
Niech nikt nie wierzy w takie bzdury i naciagaczy na allegro.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='142010' date='13.01.2009, 21:37 ']DOkladnie jest tak jak mowisz marcus64.
Nie da rady wykorzystac karty przypisanej do danego boxa w innym boxie.
Sam to mialem okazje sprawdzic organoleptycznie.
Niech nikt nie wierzy w takie bzdury i naciagaczy na allegro.

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
Oczywiscie rozmawiamy dalej hipotetycznie - wiem ze n-box i recorder to wlasnosc N.
Jezeli przeloze karte z jednego boxa do drugiego i poprosze BOK o ponowne aktywowanie karty - to dalej nie bedzie dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj ze zrozumieniem

karta i dekoder sa sparowane ze sobą !
zeby ogladac kupiony ( skradziony ) dekoder, musisz miec sparowana z nim kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='figer' post='142134' date='14.01.2009, 16:07 ']Oczywiscie rozmawiamy dalej hipotetycznie - wiem ze n-box i recorder to wlasnosc N.
Jezeli przeloze karte z jednego boxa do drugiego i poprosze BOK o ponowne aktywowanie karty - to dalej nie bedzie dzialalo?[/quote]

Nie będzie działało. Proces parowania następuje w momencie aktywacji usługi i jest nieodwracalny. Nie istnieje w "n" takie pojęcie jak ponowne aktywowanie karty na drugim dekoderze. Jeżeli z jakichś powodów otrzymujesz od operatora drugi dekoder to tylko razem z kartą.
Na tym chyba zakończymy te dywagacje bo to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wyczerpujace wyjasnienie problemu.
Rozumiem, ze jak pojde do przedstawiciela N i zaplace 350 za wymiane n-boxa na recordera - to bede musial oddac stary dekoder wraz z karta i otrzymam nowy z nowa karta.
Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I powiem ci ze warto dać te 350zł. Wiem coś o tym ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to już tylko dekodery z twardym, za często zdażają sie ciekawe programy w tym samym czasie. Np. dzisiaj siatkówka na Polsat sport i sport extra w tym samym czasie. Bez nagrywania mogiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli ktos zgubi karte,lub pozre ja pies?Tak jak bywalo to w Cyfrze....Pomijam juz kare,nie chce mi sie wierzyc,ze wymieniaja takze tuner.Moze da sie kupic recordera,zglosic zagybienie karty,a pozniej sparowac nowe nabytki ;) To tylko taki pomysl,nie posiadam juz N-ki i tak sie tylko zastanawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ kombinujesz jak koń pod górę....

Nie wiem jak tu można zgubić kartę skoro nawet jej nie widać, a w większości boxów otwarcie kieszeni na kartę graniczy z cudem, tak twardo działa mechanizm kieszeni. 99% użytkowników to nawet nie wie jak taka karta wygląda, ba pewnie nawet nie wiedzą gdzie ona jest, a kolega by zaraz chciał gubić.

Takie "zgubienie" jest zatem grubymi nićmi szyte. To tak jak byś chciał zgubić dysk ze środka recordera, albo inne części. Dostęp jest równie trudny. Dobrze Ci radzę odpuść sobie, zresztą nie ma co nabijać kasy przekrętasom wyłudzającym sprzęt.

Ludzie sobie nie zdają sprawy, ale i tak to się ostatecznie na nich odbija, bo koszty eksploatacji platformy rosną z punktu widzenia dostawcy usług. Co się przekłada z kolei na wzrost abonamentu z czasem. A jak cena idzie w górę o 6zł, to krzyk jest taki że w Australii słychać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się wtedy stanie? Prosta sprawa - płacisz karę i wymieniasz cały zestaw:

dostajesz nowy dekoder z nową kartą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co dalej wałkować ten temat? Wszystko zostało już wyjaśnione w pierwszych postach. A niedowiarkom zadającym głupie pytania sugeruję przekonać się organoleptycznie, czyli kupić najprawdopodobniej kradziony nbox i kombinować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...