Skocz do zawartości
Lukasz436

Podwyżka cen płyt Blu-Ray. 109 pln a nawet drożej.

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='gloszuk' post='140885' date='08.01.2009, 13:06 '].......
W Anglii wydatek na plyty czy perfumy to cos normalnego. Bonda na bluray kupi w UK kilkanascie tysiecy ludzi, a w Polsce kilkaset. I to jest jeden z powodow dla którego wytworniom nie chce sie otwierac przedstawicielstw w takich krajach jak Polska. A co za tym idzie Polska w wielu kwestiach staje sie krajem drugiej kategorii. Ceny wyzsze, a okladki gorszej jakosci (np. Indiana Jones czy Bondy). Przeciez swego czasu i Warner i Universal mialy w PL swoje przedstawicielstwa. No i zrezygnowały.
.......[/quote]

Wydaje mi się, że nie doceniasz rynku Blu-Ray. W Angli Mroczny Rycerz sprzedał się w nakładzie 200 000 szt w przeciągu tygodnia! Na całym swiecie sprzedaż tego tytułu wyniosła 2 000 000 szt w pierwszym tygodniu.
Rynek ma potencjał także ten polski - zobacz dział i sprzedaż na Allegro. Ilościowo jest to niewiele jakieś 5% ale kwotowo to już 15% rynku BD/DVD.

Na koniec w sprawie dystrybutorów. Zniknięcie Warnera moim zdaniem to był raczej wybieg dzięki któremu mozna się było wycofać ze starych umów. Z tego co wiem siedzą tam te same osoby które siedziały za czasów Warnera, mają te same strony internetowe, na tym samym komputerze nawet moje konto w klubie DVD pozostało ze starych czasów.

Na koniec jedno zdanie na temat filmów Galapagos na Allegro za 55 zł. Kupiłem, płytę otrzymałem kurierem. Wydanie polskie Galapagos. Edytowane przez gees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Saturnie z ciekawości zerknąłem na półkę BD i ..... faktycznie ceny większości to 109-129 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, istnieje u nas rynek BD czy nie. Na otwarciu CH Forum w Koszalinie, w ogródku MM było nawet spore miejsce na BD. Zachodziłem tam wiele razy w ciągu dnia, bo trzeba było pilnować pierwszego dnia otwarcia. Mimo niesamowitych tłumów (jak to zwykle przy otwarciu nowego MM) czułem się jak Alien w dziale BD. Nikt się tam nie zatrzymywał, nikt nic nie kupował, nie oglądał. Stałem tam sam jak palec. Ile ludzi to chwali się, że ma PS3 bo ma odtwarzacz BR a nawet jednej płyty nie mają z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
119 zł za film to złodziejstwo-pieprzyc zlodzieji
całe szczescie za w necie filmow nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='140865' date='08.01.2009, 11:30 ']Co do nakładów takiego Galapagos na dystrybucję w kraju to zaznaczam, że dodałem też słowo "promocja". O tych kosztach zapomniałeś? To nie jest tak, że dystrybutor wyłącznie zajmuje się rozsyłaniem płyt. Bez marketingu (+ działania PR) i materiałów promocyjnych już się trudno cokolwiek sprzedaje. W przypadku pewnych hitów nawet inwestują w reklamę tv. Ale nawet standardowe reklamy w prasie, ulotki czy inne bajery (przecież ktoś jednak musiał zapłacić np. za koszulki czy breloczki rozdawane w MM do Dark Knighta) coś jednak kosztują :rolleyes:[/quote]
No dobrze, ale czy dodanie loga Blu-ray na reklamach tv, plakatach itp kosztuje aż takie pieniądze? Bo jeżeli można sprzedawać premierową płytę DVD za 50 zł i w tym są już wszystkie koszty o których piszesz (promocja, dystrybucja, marże wszystkich świętych) to sprzedaż płyty BD za 60 zł więcej jakoś mi "śmierdzi".

[quote name='benek07' post='140865' date='08.01.2009, 11:30 ']Masz oczywiście rację, że nie jest tak, że koszty wysyłki dotyczą tylko jednego tytułu bo każdy oszczędza i grupuje zamówienia. Niemniej jednak bywa tak, że w danym terminie jest tylko jedna premiera i siłą rzeczy z niczym nie można tego specjalnie łączyć (chyba, że ze starymi tytułami dodatkowo zamawianymi).
Naprawdę, uwierz mi, tę kwotę którą podałeś - 5 centów - za dystrybucję płyty na terenie Polski można między bajki włożyć.[/quote]
Ja dostałem bez żadnych negocjacji od pewnego serwisu zajmującego się odsprzedażą usług UPS cenę 24 zł (netto) za paczkę do 49 kg. Przy płycie ważącej 300 gramów można przesłać taką paczką 163 płyt co daje 17 groszy za sztukę. A coś mi się wydaje że taki Galapagos czy MM mają o wiele lepsze ceny wynegocjowane w firmach kurierskich.
Ale dobrze, nie to będzie nawet złotówka od płyty, to i tak nie usprawiedliwia 109 zł za płytę.

[quote name='benek07' post='140865' date='08.01.2009, 11:30 ']Jeszcze jedno; rzeczywiście jak najwięcej każdy dystrybutor stara się sprzedawać bezpośrednio ale jednak trochę znaczących pośredników (specjalistycznych hurtowni) cały czas funkcjonuje. Oni też muszą zarobić.[/quote]
Może i funkcjonuje, ale z tego co wiem od sprzedawców internetowych to nigdzie tak tanio jak w MM/Saturn nie kupisz, bo oni biorą bezpośrednio od dystrybutora. Przy większych ilościach można u kierownika takiej placówki wynegocjować dodatkowo rabaty a zarówno dystrybutorzy jak i te "specjalistyczne hurtownie" leją na małych sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aldo' post='140929' date='08.01.2009, 17:55 ']119 zł za film to złodziejstwo-pieprzyc zlodzieji
całe szczescie za w necie filmow nie brakuje[/quote]

Uwielbiam temat o filmach z sieci.... Mój główny punkt programu. Życzę miłego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwielbiam takie filmy
Ostatnio kumpel sie pdoniecał gwiezdnymi wojnami 1920x1080 - caly film miał 7 GB :rolleyes: - wiadomo jak to wygladało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='140981' date='08.01.2009, 21:00 ']Uwielbiam temat o filmach z sieci.... Mój główny punkt programu. Życzę miłego oglądania.[/quote]
A dziękuję, właśnie ciągnę koncert Bocelliego, który został wycofany ze sprzedaży z jakiś powodów. 23 GB, pełna płytka, tylko wypalić na BD-RE i oglądać, a na pewno bardzo miło będzie się oglądać (i słuchać).

Prawda jest taka, ze niestety przy tych cenach płyt, ciągnięcie całych obrazów płyt BD i składowanie ich na dyskach twardych zwraca się po 5 ściągniętym filmie (łącze 10 mbps - 89 zł, abonament binarek - 90 zł, dysk 1 TB - 360 zł, razem 530, czyli koszt 5 filmów, każdy następny jest za darmo, a na 10 mbps można przez miesiąc calutki dysk 1TB zapełnić). I o ile dawno już nie wpadłem na pomysł zassania DVD z sieci, bo po prostu wolę sobie kupić w sklepie i mieć oryginał, tak BD ciągnę na potęgę.

[quote name='mobor' post='140986' date='08.01.2009, 21:26 ']Ostatnio kumpel sie pdoniecał gwiezdnymi wojnami 1920x1080 - caly film miał 7 GB :rolleyes: - wiadomo jak to wygladało[/quote]
Ja tam się cały czas podniecam, no ale moja wersja ma 18 Mbps <_<

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I oby dwie wersje gwiezdnych wyglądają lepiej niż w zeszłym roku o tej samej porze na canal+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='140989' date='08.01.2009, 21:37 ']A dziękuję, właśnie ciągnę koncert Bocelliego, który został wycofany ze sprzedaży z jakiś powodów. 23 GB, pełna płytka, tylko wypalić na BD-RE i oglądać, a na pewno bardzo miło będzie się oglądać (i słuchać).

Prawda jest taka, ze niestety przy tych cenach płyt, ciągnięcie całych obrazów płyt BD i składowanie ich na dyskach twardych zwraca się po 5 ściągniętym filmie (łącze 10 mbps - 89 zł, abonament binarek - 90 zł, dysk 1 TB - 360 zł, razem 530, czyli koszt 5 filmów, każdy następny jest za darmo, a na 10 mbps można przez miesiąc calutki dysk 1TB zapełnić). I o ile dawno już nie wpadłem na pomysł zassania DVD z sieci, bo po prostu wolę sobie kupić w sklepie i mieć oryginał, tak BD ciągnę na potęgę.


Ja tam się cały czas podniecam, no ale moja wersja ma 18 Mbps ;)[/quote]

A ewentualne kary którą są naliczane za pobieranie zacytuję z oficjalnego e-maila: "nieoryginalnych filmów z sieci" wliczyłeś w budżet?? A naprawdę wysokość opłaty za 1GB ściągniętego np. filmu jest dość wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, wczytaj się w ustawę o prawie autorskim oraz w różne interpretacje a także stanowisko samej policji (prezentowane m.in. na łamach miesięcznika Chip, ale też w innych miejscach) i prawników. [u]Ściąganie[/u] muzyki i filmów z sieci jest całkowicie legalne. Udostępnianie oczywiście jest nielegalne, ale samo ściągniecie filmu jest tak samo dozwolone jak przegranie od płyty od kolegi. Oczywiście wszystkie płyty ściągam od znajomych z USA, którzy specjalnie dla mnie je udostępniają. PS. Na wszelki wypadek, żeby nikt nie przechwycił pakietów z filmami przeznaczonymi dla mnie, transmisja jest szyfrowana protokołem SSL... :)

A tak swoją drogą to skąd wytrzasnąłeś opłatę za ściągnięcie 1 GB filmu? :) Rozumiem, że xvidy i reencody są tańsze od "pełniaczów"? ;) A mp3 przeliczają na MB czy też od GB kasują?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz436 szczerze to powiedzmy sobie że jako osoba z tam tej strony nie możesz powiedzieć nic innego. Tylko proszę Cię spójrz na to realnie i powiedz czy ceny jakie są w Polsce nie są chore i tu nie chodzi tylko o blu-ray ale również o CD i DVD które są do przełknięcia ale na zachodzie są niższe a płace minimalne wyższe. Tylko na samym Blu-rayu jest błędne koło ludzie nie kupują bo są wysokie ceny. Ceny są wysokie bo ludzie nie kupują. Ale ludzi nie zmienisz a ceny zmienisz. Co prawda też ktoś z branży tłumaczył że dystrybutorzy wolą mieć pewny zysk na tysiacu sztuka za 120zł niż na dziesięciu tysiącach za 69zł. Czemu nikt u góry nie pojmuje że liczy się ilość jeśli chce się mieć dużą kasę.
Może złym porównaniem będzie Polsat ale CP poszedł właśnie w te stronę ma 3miliony klientów przy niskim abonamencie. Tylko tu jest trochę inny rynek i klienci mają wybór.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym jak to jest, że ta sama płyta na allegro sciągnięta z UK, której cena zawiera: koszty dystrybutora UK, marżę tegoż dystrybutora, marżę sprzedawcy, koszty wysyłki do Polski, marżę sprzedawcy (a w tym koszty wystawienia aukcji, koszty prowizji allegro) oraz koszt przesyłki w kraju i tak jest tańsza niż zdjęta z półki w MM?
Może po prostu nie podwyżki, nie biadolenie dystrybutorów o niskiej sprzedaży tylko najzwyczajniej w świecie ktoś nas robi w konia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='141011' date='08.01.2009, 22:54 ']Lukasz436 szczerze to powiedzmy sobie że jako osoba z tam tej strony nie możesz powiedzieć nic innego. Tylko proszę Cię spójrz na to realnie i powiedz czy ceny jakie są w Polsce nie są chore i tu nie chodzi tylko o blu-ray ale również o CD i DVD które są do przełknięcia ale na zachodzie są niższe a płace minimalne wyższe. Tylko na samym Blu-rayu jest błędne koło ludzie nie kupują bo są wysokie ceny. Ceny są wysokie bo ludzie nie kupują. Ale ludzi nie zmienisz a ceny zmienisz. Co prawda też ktoś z branży tłumaczył że dystrybutorzy wolą mieć pewny zysk na tysiacu sztuka za 120zł niż na dziesięciu tysiącach za 69zł. Czemu nikt u góry nie pojmuje że liczy się ilość jeśli chce się mieć dużą kasę.
Może złym porównaniem będzie Polsat ale CP poszedł właśnie w te stronę ma 3miliony klientów przy niskim abonamencie. Tylko tu jest trochę inny rynek i klienci mają wybór.
Pozdrawiam[/quote]

Ależ oczywiście. Ja Tobie przyznaję całkowitą rację pod względem cen za płyty Blu-Ray. 109zł, 119zł za nośnik gdzie w Anglii kosztuje maks 79zł. Jak zniknęła promocja 3 w cenie 2 od razu postanowiłem że będę kupował maks 1 płytę w miesiącu. Jednak promocja się pojawiła. Wtedy mogę kupić trochę więcej. Płyty z wydawnictwa Galapagos staram sie kupować najtaniej gdzie się da: ewentualne promocje MM, Saturn, Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z jednej strony faktycznie dystrybutorzy olewają nasz kraj bo rynek jest biedny. Ale niestety to nie cała prawda ;) Popatrzcie ne teufel, nie wysyła do Polski , choć my chcemy kupić. Paranoja? Nie , Stereotypy. Oni nadal myślą ze my jesteśmy w UE tak na chwilę i z przypadku. Niestety widocznie nie potrafimy się przebić jak takie małe Czechy :) , a nie wnikając w szczegóły co niektórzy ciągną nas w ogon tej europy.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu ukazały się raporty (chyba z OECD czy innej tego typu organizacji) dot. rozwarstwienia w zarobkach. Niestety, Polsce, ze stosunkiem rozwarstwienia 1:14 (średnia płaca wśród 10% najniżej zarabiających do średniej płacy wśród 10% najlepiej zarabiających) jest jedną z najwyższych. Np. w Skandynawii ten współczynnik jest w ok. 1:5. Jasnym jest, że bliżej w związku z tym nam do zbójeckich republik bananowych (ok duże rozwarstwienie jest w USA ale to zupełnie inna bajka) niż krajów cywilizowanych. Spłaszczenie dochodów powoduje, że dramatycznie zwiększa się ludzi mogących pozwolić sobie na więcej luksusu. Jak kiedyś rozmawiałem z dystrybutorem dlaczego nie zdecyduje się na radykalne podwyższenie nakładu z radykalną obniżką ceny, to powiedział mi, że obawiają się czy to coś da? Być może sprzedałby tyle samo jak z wyższą ceną a zostałby z kupą niewykorzystanego nakładu. Być może miałoby to sens (tak sobie gadaliśmy) gdyby była to decyzja większościowej grupy dystrybutorów i poparta (TO WAŻNE) wycofaniem się z biznesu insertowego. To powie wam każdy dystrybutor; inserty bardzo popsuły rynek, przyzwyczaiły ludzi, że płyty powinny być za góra 5-9 zł (i to z kolorową gazetą). Miały oczywiście też swój pozytywny wkład w rozpowszechnienie (pod strzechami) odtwarzaczy dvd.
Premierowe dvd są teraz po 30-50zł ale jak takim ludziom wyjasnić sens ceny 100-120 zł za płytę Blu-Ray? Jeśli my-maniacy jej nie akceptujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Star Wars to nie wydano ich chyba jeszcze na BD, więc nawet nie ma na co wydać kasy. Przy obecnych złodziejskich cenach płyt BD większosci pozycji nie opłaca się kupować na własność. Każdy kupuje to co chce zatrzymać w wysokiej jakości, na swojej półce. Widać jak tu w dziale sprzedaż, ludzie usiłują pozbyć się "pochopnie' nabytych płytek. Albo je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też przeszedł już 'szał' za jakością obrazu i teraz znacznie ostrożniej dokonuję zakupów. Tyle, że nie ma za bardzo co. A słabe filmy systematycznie się pozbywam. Ostatnio Transformersów - co za kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarcinC' post='140853' date='08.01.2009, 10:05 ']Można odebrać osobiście.[/quote]

a ja jak najbardziej polecam....i to w 100%....

jak przyszła paczka to po otwarciu uśmiechnęła mi się paszcza, a kopara opadła kiedy odpaliłem Speed Racera, a następnie Beowulfa... i za 2 tytuły 128PLN z przesyłką bardzo ekspresową....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='141031' date='09.01.2009, 09:17 ']Panowie, ...
... a nie wnikając w szczegóły co niektórzy ciągną nas w ogon tej europy.
Autorus[/quote]

A może właśnie trzeba by się wdawać w szczegóły, piętnować tego typu zachowania i postawy, bo w przeciwnym wypadku nic się nie zmieni. Mało tego,
w następnym rozdaniu przez bierną postawę i "nie wnikanie w szczegóły" mogą wrócić, zgarnąć wszystko, wypłynąć a wtedy żegnaj euro, szanse, dotacje i wiele, wiele innych ... Wiem, wiem offtop i wogóle ale właśnie na przekór to może moderator zmieni temat wątku i po sprawie, bo mam wrażenie że wypowiedzi już dawno są poza tematem a krążą dookoła. Znaczy się uogólnić temat, bo nie dotyczą on tylko i wyłącznie GALAPAGOS!
@Autorus podpisuję się pod Twoją wypowiedzią i na przyszłość wdawaj się chłopie w szczegóły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...