Skocz do zawartości
Soter

Jaki Blu-ray do starego Onkyo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam AV maniakow i zaczynam od pytania...
Od ponad dziesieciu lat bezawaryjnie sluzy mi stary, poczciwy TX-DS 474. Na pokladzie tylko DD, bo DTS juz przez analog z dekodera. I tu wlasnie mam problem, bo dzwiek z tej maszyny calkowicie odpowiada moim wymaganiom i warunkom lokalowym (15m2). Amplituner wspolpracuje z kolumnami Tannoy Mercury. Nie za bardzo wiem czy podlaczajac Blu-ray analogiem 5.1 do amplitunera uzyskam DTS z moich plyt DVD i czy musi to byc 5.1, czy moze to byc odtwarzacz z wyjsciem 7.1, a podlaczone tylko 5.1? Teraz, czy te nowe formaty dzwieku zagraja z moim amplitunerem przez analog 5.1? Bo w sumie ta konfiguracja kolumn mi odpowiada. Ale jesli mialbym stracic nowe formaty dzwieku to pokusze sie o Onkyo TX-SR806 z wszystkimi dekoderami na pokladzie i na dodatek certyfikatem THX Ultra2 Plus. Do tego Samsung BD-P2500, (a bo Anynet+ co mi zagra z LE46A686M), a mojego sterego przyjaciela oddam synowi do kompa i MP3. Tylko czy jest sens? Chcialem juz kupic ten odtwarzacz Samsunga i sprobowac metoda prob i bledow, a tu mi sie trafilo to forum :rolleyes:
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w najbliższej przyszłości nie będziesz wymieniał amplitunera to sensowny wydaję się zakup przyzwoitego BD z dekoderami i analogowym 5.1 Zerknij na trochę starawą [url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]listę[/url] i coś Ci może przypadnie do gustu, choćby Sam 2500.

Ale najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek kosztownym, bedzie zakup np. TX-SR806 i DV-BD606 lub nowszy już zapowiadany :rolleyes:

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, przynioslem z gory, z sypialni jeszcze jeden klocek (cd Onkyo) i tak ladnie mi to teraz w komplecie wyglada (trzy srebrne klocki), ze jeszcze chyba poczekam ze zmiana pieca...Lista jest pomocna, ale BD-2500 ma wyjscie 7.1 , lista pokazuje 5.1 Czy mozna go podlaczyc do mojego amplitunera i zostawic dwa wyjscia niewykorzystane, czy to zagra? Jakie konkretnie formaty uzyskam wtedy na moim piecyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...