Skocz do zawartości
madoleo

Jaki LCD kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W styczniu nosze sie z zamiarem kupna telewizora lcd. Bylem juz zdecydowany na Sonego KDL-40W4500, jednak prezentacja w sklepie KDL-40Z4500 dala mi do myslenia. Plynny obraz, duzo "bajerow". Ostatnio widzialem rowniez w sklepie Samsunga LE40A786 na diodach LED i obraz byl chyba lepszy niz w serii Z. Samsung jest w cenie Sonego serii W i sporo tanszy od Sonego serii Z. Nie kupuje raczej telewizora na rok, wiec wybor musi byc trafny. Co bede ogladal? Naziemna telewizje Freeview (MPEG2), bluray Sony S350 (czeka w pudelku na nowy telewizor), Nintendo Wii, ew za jakis czas Popcorn Hour A110.
Ogladalem tez plazmy Panasonica, jednak jakos bardziej jest przekonany do LCD.
Im wiecej czytam, tym mniej jestem zdecydowany na cokolwiek. Podobno w Samsungu tryb 100Hz nie jest zbyt dopracowany i chyba to jedyna rzecz jaka mnie powstrzymuje przed 100% zakupem tego telewizora. A moze nie jest tak zle? Bede ogladal filmy, nie bawil sie plytami testowymi.

Z gory dzieki za sensowne podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że styczeń to słaby miesiąc na zakupy z dwóch powodów:
1. Ceny utrzymują się jeszcze te od świąt "choinkowych"
2. W lutym po styczniowych targach CES zazwyczaj do sklepów docierają nowsze modele

Kilka ładnch lat temu w styczniu kupiłem sobie topowy TV i kino domowe. Zadowolony byłem przez miesiąc.
Pamiętam jak na początku marca ceny tych sprzętów spadły o 25% bo wyszły nowsze fajniejsze modele w cenie moich. Edytowane przez Vasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno ceny mają wzrastać od nowego roku, ale być może tego typu info służą zwiększeniu sprzedaży w okresie świąt. Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko tak sobie mozna czekac i czekac, bo co chwile cos nowego wychodzi, ostatecznie moge poczekac do lutego, tylko czy na pewno pojawia sie nowe modele. Zeby tylko z lutego nie zrobil sie kwiecien, badz maj.
Wracajac do Samsunga, bedzie to dobry wybor? Czy moze gorszy/slaby tryb 100Hz bedzie przeszkadzal w ogladaniu filmow? Edytowane przez madoleo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='madoleo' post='138040' date='22.12.2008, 19:26 ']Tylko tak sobie mozna czekac i czekac, bo co chwile cos nowego wychodzi, ostatecznie moge poczekac do lutego, tylko czy na pewno pojawia sie nowe modele. Zeby tylko z lutego nie zrobil sie kwiecien, badz maj.
Wracajac do Samsunga, bedzie to dobry wybor? Czy moze gorszy/slaby tryb 100Hz bedzie przeszkadzal w ogladaniu filmow?[/quote]


Ja miałem podobny dylemat...
Chciałem kupić SONY 46W4500, ale ponieważ święta blisko, tego TV nie było w zasięgu do dostania, to wziałem Samsunga LE46A786.
Słyszałem opinie, że funkcjonalność jest porównywalna, a sprzedawca sam sobie wolałby to kupić... hehehe... wiadomo... każda pliszka swój ogonek chwali.
Brak mi porównania, doświadczenia z tym modelem (kupiłem go wczoraj) więc jak coś poogladam, to może jakieś uwagi dorzucę.

Pierwsze wrażenia, to HD odbiera ładnie (mam satelitę), SD nie za bardzo, ale to jest mankament, który dotyczy wszystkich modeli.
Nie zdąrzyłem jeszcze go wyregulować... może będzie lepiej.
W każdym razie porównanie z plazmą Panasonica 42', którego miałem okazję ogladać w "warunkach domowych" jest chyba lepszy.

Sam jestem ciekaw, czy słusznie zrobiłem.
Może ktoś podpowie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze nie masz dostepu do prawdziego HD (blu-raya). Jak troche pobawisz sie telewizorem, podziel sie swoimi spostrzezeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='madoleo' post='138040' date='22.12.2008, 18:26 ']Czy moze gorszy/slaby tryb 100Hz bedzie przeszkadzal w ogladaniu filmow?[/quote]

Czy ktoś w temacie z wiedzą i doświadczeniem mógłby się ustosunkować do tej informacji, że Samsung póki co nie ma dopracowanego technologii 100 hz, bo przyznam, ze zdarzyło misię już usłyszeć taką opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...