Skocz do zawartości
slavoll

mkv2vob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
filmy w formacie mkv, do których wczesniej wgrałem polskiego lektora,chcę przekonwertowac na vob'y.Zamierzam uruchomić je potem na PS3.
Używam do tego mkv2vob.
Problem w tym,że po przerobieniu pliku poczatek filmu jest zsynchronizowany a wraz z jego postępem, dźwięk i obraz rozchodzi się (audio w pliku mkv jest oczywiście ok)
Nie wiem,co jest tego przyczyną...
Spotkaliscie sie z tym...?


Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie zła ilość klatek, ktoś gdzieś pisał o takim samym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość klatek jest zgodna.
Problemem okazało się być pierwotne przesuwanie ścieżek audio względem filmu.
Używając mkvmerge ,korzystając z delay przesuwałem o kilka sekund ,tak by pasowało.
Problem tkwi w tym,że mkv2vob nie uwazględnia tych różnic czasowych przy konwertowaniu pliku.
Teraz kiedy scieżka dźwiękowa nie pokrywa się z filmem , opóźniam ją innym programem i dopiero gotową wklejam za pomocą mkvmerge.
I wszystko gra :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam inny problem.

Mam film

RELEASE.NAME..: The.Chronicles.of.Narnia.Prince.Caspian.2008.1080p.
BluRay.DTS.x264-ESiR
RELEASE.DATE..: 17.11.2008
THEATRE.DATE..: 09.05.2008 (Festival Internacional de Cine Acapulco)
RUNTiME.......: 2:29:58
SiZE..........: 12.3 GB
ViDEO.CODEC...: x264
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 10168kbps
RESOLUTiON....: 1920x800 (2.40:1)
AUDiO.........: English DTS 5.1 @ 1.5mbit
AUDiO.........: English Commentary Vorbis 2.0 @ 80kbps
SUBTiTLES.....: Eng,Fin,Fre,Dut,Por,Spa,Swe - ASS
SOURCE........: The.Chronicles.of.Narnia.Prince.Caspian.2008.1080p.
Blu-ray.NORDiC.AVC.DTSHD-GMoRK

do tego są polskie napisy w formacie SRT.
W katalogu jest tylko film i napisy o takiej samem nazwie. Load Subtitles From SRT jest zaznaczone. Preffered Subtitle Language mam ustawione na POL jak biore NONE to nie chce przerobić filmu. I w ten sposób jak przerabiam film to zamiast polskich napisów mam angielskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilość klatek jest zgodna.

Problemem okazało się być pierwotne przesuwanie ścieżek audio względem filmu.

Używając mkvmerge ,korzystając z delay przesuwałem o kilka sekund ,tak by pasowało.

Problem tkwi w tym,że mkv2vob nie uwazględnia tych różnic czasowych przy konwertowaniu pliku.

Teraz kiedy scieżka dźwiękowa nie pokrywa się z filmem , opóźniam ją innym programem i dopiero gotową wklejam za pomocą mkvmerge.

I wszystko gra :)

A czym przyśpieszasz zwalniasz dźwięk? szukam właśnie czegoś poręcznego ale za bardzo nie mam pomysłu a muxowanie 4,5gb co chwile żeby sprawdzić czy w porządku jest trochę męczące.

Pozdr, Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przesuwania ścieżki dźwiękowej, stosuję program Delaycut.

Oznaczam "Original Lenght", opóźniając lub przyspieszając tylko "start".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!ja mam podobny problem.w filmach w formacie mkv synchro jest ok.natomiast po konwersji mkv2vob audio jest przesunięte i nie pasuje do obrazu.próbowalem konwersji gotsent 0.23,ale jest bez zmian.problem jest w tym,że tylko niektóre filmy mają zwalone synchro(tylko po konwersji).czy ktoś może mi pomóc.dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mi pomoże? Mam koncert Tiesto 22gb. Plik z rozszerzeniem ts dżwięk DTS HD MA w mkv2vob występuje problem z kodekiem audio.

Podzieliłem więc plik na części po 4gb i wrzuciłem do PS3 niestety brak dźwięku, jak wciskam select podczas odtwarzania filmu brak jest ścieżki audio, oczywiście na kompie gra bez problemu. Nawet jak w tsMuxerGui zaznaczę opcję downconvert DTS-HD to DTS to i tak na plejaku pokazuje mi brak ścieżki audio. Ktoś spotkał się z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak:

W TsmuxeR wrzuc plik i wejdz w zakladke "split & cut", zaznacz w dziale "SPLITING" 3-cia pozycje i wpisz 4 ( czyli 4GB ).

Nastepnie zaznacz na dole " Create Blu Ray Disk" i podaj sciezke zapisu na jakis dysk w formacie FAT 32 i nacisnij start.

Jak program skonczy muxowac to bedziesz mial dwa pliki ktore wrzucisz do folderu ktory wczesniej stworzysz ( np. Dj Tiesto vol.1 )

Nastepnie sciagnij program "AVCHDManager1400" i skopiuj go takze na dysk gdzie masz juz plik z Dj Tiesto. Jak klikniesz na program to ci pokaze twoj plik w programie. To wtedy zaznaczasz plik i naciskasz na "AVCHDMe" i nastepnie na "Make Default". No i teraz podlaczasz pod konsole i cieszysz sie pelnym dzwiekiem czyli HD-MA.

Nie wiem czy jasno napisalem.... Jesli jest jakis problem to prosze pytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zrobiłem wszystko wg wskazówek, stworzyłem obraz Blu Ray podzielony na 4gb, zassałem wersję AVCHD1630 (nowsza nie wiem czy dobrze) znalazł plik kliknąłem w "AVCHDMe" i na "Make Default". W wersji końcowej otrzymałem katalog AVCHD a w nim dwa następne BDMV i CERTIFICATE. Podłączam dysk pod PS3 i nie gra. W katalogu BDMV a w nim STREAM mam 6 plików po 4gb z rozszerzeniem MTS ale gdy je klikam znów mam obraz bez ścieżki audio. Nie wiem czy dobrze zrobiłem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczysz dysk do konsoli i nacisniesz na Joystiku "x" wyswietli folder AVCHD.

Jeszcze raz "x" i powinno sie odpalic ze wszystkimi dzwiekami.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehee... Ale pucha mi się cieszy. Tydzień nad tym siedziałem i nic. Jesteś wielki :))) Teraz śmiga :) Nareszcie dziś sobie posłucham Tiesto. Jak jesteś z łodzi to flaszkę stawiam :) Dzięki za pomoc. A tyle się namęczyłem żeby to zassać i myślałem że do kosza poleci. A jeszcze jedno pytanie jak można. Jest możliwość zgrania tego na stałe do konsoli? Bo jak zaznaczam kopiuj katalog to tylko mts'y mi się kopiują. Ale kompresja dźwięku niesamowita 4,5-5,7 Mbps i chaptery nawet są. Jestem zadowolony :))) Jeszcze raz wielkie dzięki. Miałem jechać właśnie do laski ale gdzie tam słucham koncertu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da sie skopiowac z tym dzwiekiem samych plikow MTS.

Ale ciesze sie, ze ci sie udalo. Milego sluchania :).

Niestety mieszkam w Berlinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...