Skocz do zawartości
bogge

HDMI problem Playstation3 - telewizor LG 32LC52'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Wczoraj mój syn usmiechnął się szeroko do taty :P, kiedy usłyszał że miejsce konsoli Playstation3 zmieni miejsce "zamieszkania" i przeniesie się z salonu, do pokoju latorośli - wszystko to z powodu zakupu stacjonarnego odtwarzacza blu ray. Radość jednak trwała dosyć krótko, bo po podpięciu konsoli do telewizora zonk - brak połączenia po hdmi :)

Po włączeniu konsoli słychać dźwięk w głośnikach, ale brak obrazu. Co ciekawe, po wsunięciu płyty z grą, czy też filmem konsola "nawiązuje połączenie" z telewizorem, można grać, oglądać film, ale po próbie wejścia do menu konsoli - traci wtedy połączenie.

Sprawdziłem port hdmi w telewizorze, śmiga ok - podłączyłem pod niego DVD z hdmi, jak również nowo zakupiony odtwarzacz blu ray i wszystko w porządku - nie ma żadnego problemu, czy też konfliktu. Problem występuje jedynie przy konsoli. Sprawdziłem również połączenie konsoli na 2 różnych kablach hdmi, również nie działało, a raczej działało tak, jak za pierwszym razem, czyli film/gra uruchamia się po jakimś czasie, nie mam dostepu do menu.

[b]Jeśli macie jakieś sugestie, lub praktyczne rozwiązanie problemu będę wdzięczny. [/b]

Model telewizora [b]32LC52[/b]


P.S.

Próbowałem również "sztuczek" z wyłączaniem konsoli trzymając przez 10 sekund wyłącznik aż do "pyknięcia" aby zresetować ustawienia zabawki, ale to nic nie daje niestety.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w ustawieniach Settings -> HDMI nie masz czasem dopuszczalnej rodzielczosci 1080i lub 1080p, a tv jest tylko 720p. Na poprzednim tv odznacz check boxy 1080p i 1080i i zapisz ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem usunięty - skonsultowałem się z maniakami PS3, którzy występują na forum PS3 i doradzili, abym do skutku "resetował" konsolę wciskając power na 5 sekund. Po entym razie zaskoczyło i wreszcie w pokoju syna PS3 śmiga aż miło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...