Skocz do zawartości
  • 0
magic7979

Wzmacniacz sygnału euro

Pytanie

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale chciałbym się dowiedzieć czy istnieje coś takiego jak wzmacniacz sygnału do kabla euro?
Pokrótce wyjaśnię w czym problem.Z dekodera wyprowadzam sygnał do 2 tv.Z jednego gniazda euro do magnetowidu a w drugim gnieździe jest rozdzielacz,który dzieli sygnał na 2 tv.Jeden z telewizorów jest połączony najtańszym kablem euro 20 metrowym.Wszystko działa bez zarzutu,kabel przez parę lat daję rade.Po wymianie telewizora na LCD,dekoder połączyłem z jednym z telewizorów przez hdmi a ten drugi dalej przez ten długi kabel euro.No i zaczęły się cyrki,na tv połączonym przez euro skacze obraz.Żeby normalnie oglądać muszę od dekodera odłączyć zarówno pierwszy tv(hdmi) jak i magnetowid,wtedy obraz jest normalny i przestaje skakać.Wiem,że to wina kabla ale jego wymiana odpada gdyż jest schowany w ścianie.Więc czy jest jakaś możliwość wzmocnienia sygnału po przez wzmacniacze czy jedynym wyjściem jest zakup splitera?Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wzmacniacz Ci nie pomoże :(

Prawda jest brutalna, wywalić kabel. Albo położyć drugi kabel HDMI i rozdzielacz hdmi. I dwa tv podłączyć kablem hdmi.
Co ty masz za dekoder?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Chcąc wzmocnić sygnał przesyłany za pomocą kabla euro, na dzień dobry musisz określić rodzaj sygnału jaki przesyłasz. Gniazdo euro-scart, jest gniazdem uniwersalnym i służy do przesyłania różnych typów syganłów: composite video, s-video, RGB, audio, a nawet są implementacje sygnału componentowego.

Więc najpierw musisz ustalić jaki sygnał przesyłasz. Jak już to będziesz wiedział, to wtedy łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie problemu.

Skoro zadałeś takie pytanie, oznacza to że nie jesteś biegły w tych sprawach. Moja propozycja zatem jest taka, może masz kogoś znajomego, posiadającego jakąś wiedzę na ten temat, poproś go aby się przyjrzał kablowi, zajrzał do wtyczek. Być może wystarczy jakiś prosty zabieg z uporządkowaniem mas. Może coś z nimi jest nie tak, dlatego obraz skacze. Wskazywał by na to fakt, iż po odłączeniu innych urządzeń obraz wraca do normy. Można też próbować pokusić się o przesłanie sygnału RGB zamiast composite Video, jeśli jest poprowadzona w kablu wystarczająca ilość żył sygnałowych.

Ale to wszystko wymaga już jednak pewnej wiedzy elektronicznej. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie wiem jaki masz dekoder,ale czy przypadkiem nie jest tak ze po kablu HDMI idzie ci sygnał 720 p/i bo jeśli tak to musiałbyś zmienić na HDMI na zwykły sygnał SD,gdyż dekoder nie ma możliwości wysyłania jednego sygnału po euro w jakości SD a drugiego po HDMI w jakości HD ,ewentualnie musisz oba TV podłączyć tylko przez euro bo nie wiem czy twój dekoder ma możliwość wypuszczania sygnału i po eur i hdmi równocześnie .Dlatego wcześniej ci to wszystko działało gdy było podpięte tylko przez euro . Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kolega mówi o dekoderze n. Tzn ze tak sie zachowuje.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dekoderze cyfry+ sygnał jest dostępny jednocześnie na wyjściu scart i hdmi i nie ma problemu tak jak w dekoderze n ze słynnym przyciskiem res bo po prostu w cyfrze nie ma czegoś takiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='autorus' post='135893' date='10.12.2008, 08:32 ']Prawda jest brutalna, wywalić kabel. Albo położyć drugi kabel HDMI i rozdzielacz hdmi. I dwa tv podłączyć kablem hdmi.
Co ty masz za dekoder?[/quote]

Wiem,że to byłoby najprostsze rozwiązanie ale nie możliwe do wykonania.Nie dawno położyłem tapety,panele i nie mogę tego wszystkiego rozwalić
Dekoder Cyfry + Philips HD 6201

[quote]Więc najpierw musisz ustalić jaki sygnał przesyłasz.[/quote]

W dekoderze mam możliwość ustawienia dwóch rodzajów przesyłania sygnału. RGB lub YPbPr problem występuje przy obydwóch.

[quote]prosty zabieg z uporządkowaniem mas[/quote]

Niestety nie wiem co to znaczy "uporządkowanie mas" ;)

[quote]nie jest tak ze po kablu HDMI idzie ci sygnał 720 p/i[/quote]

mam sygnał 1080i


Dodam jeszcze,że to skakanie obrazu nie występuje cały czas.Czasami jest tak,że przestaje skakać na kilka godzin,po czym zaczyna ponownie.Nie mam pojęcia co wpływa na to,że czasem skacze a czasem nie.No ale niestety przeważnie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Skoro masz sygnał 1080i to jest to sygnał full HD zmień na sygnał SD czyli najmniejszą rozdzielczość dostępną w dekoderze ,powinno pomóc.Jeśli nie to może faktycznie nie masz możliwości wysyłac jednocześnie sygnału po HDMI i EURO.Ewentualnie zobacz( bo pisałeś ze masz nowy TV) czy nie trzeba mu w danym wejściu przypisać czy jest to sygnał RGB czy YPbPr,nie wszystkie TV wykrywaja to automatycznie np.sharp Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...