Skocz do zawartości
  • 0
ronaldi

Format dżwięku w grach na PS3 i Onkyo TX-SR606

Pytanie

Mam taki problem który mnie dręczy i nie daje spokoju , może ktoś będzie łaskawy mi pomuc. Mam amplituner Onkyo TX-SR 606 podłączony do konsoli PS3 kablem HDMI i teraz tak jak oglądam film na DVD to na wyświetlaczu amplitunera pojawia się czerwona ikonka DD oznaczająca że słysze dzwięk Dolby Digital ale jak odpalam jakąs gre na PS3 to mimo że na pudełku od gry jest wyraznie narysowany znaczek Dolby Digital to na amplitunerze wcale mi się nie pojawia czerwona ikonka DD , czy to znaczy że dzwięk w tej grze nie jest odtwarzny w DD, a jeśli tak to jak zrobić żeby był? Może mam jakiś tryb 'listening mode' włączyć , poco one wogle tam są czy amplituner sam nie może dobrać najlepszego trybu dla danje gry , jaki jest najlepszy i który wy używacie ? Aha i jeszcze jedno, czy w opcjach dzwięku PS3 lepiej jest ustawić dzwięk LPCM czy bitstream? Sorry jeśli te pytania są głupie ale to mój pierwszy amplituner w życiu i zupełnie się na tym nie znam a instrukcja też wile nie mów na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='macek.g' post='132048' date='19.11.2008, 15:12 ']Gra przykladowo PES2008,09 na ampli swieci sie DD.[/quote]

Kurcze no to mnie załamałeś teraz , bo też mam tą gre i mi się nie świeci na czerwono znaczek DD. Jak pierwszy raz odpaliłeś gre to odrazu ci się świeciła czy coś ustawiałeś w opcjach gry albo amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ronaldi' post='132033' date='19.11.2008, 15:18 ']Mam taki problem który mnie dręczy i nie daje spokoju , może ktoś będzie łaskawy mi pomuc. Mam amplituner Onkyo TX-SR 606 podłączony do konsoli PS3 kablem HDMI i teraz tak jak oglądam film na DVD to na wyświetlaczu amplitunera pojawia się czerwona ikonka DD oznaczająca że słysze dzwięk Dolby Digital ale jak odpalam jakąs gre na PS3 to mimo że na pudełku od gry jest wyraznie narysowany znaczek Dolby Digital to na amplitunerze wcale mi się nie pojawia czerwona ikonka DD , czy to znaczy że dzwięk w tej grze nie jest odtwarzny w DD, a jeśli tak to jak zrobić żeby był? Może mam jakiś tryb 'listening mode' włączyć , poco one wogle tam są czy amplituner sam nie może dobrać najlepszego trybu dla danje gry , jaki jest najlepszy i który wy używacie ? Aha i jeszcze jedno, czy w opcjach dzwięku PS3 lepiej jest ustawić dzwięk LPCM czy bitstream? Sorry jeśli te pytania są głupie ale to mój pierwszy amplituner w życiu i zupełnie się na tym nie znam a instrukcja też wile nie mów na ten temat.[/quote]

mam 2 gry-Motorstorm i Ratchet & Klank i obie na amli sa w DD, ściagnąłem demo NBA 2009 z PS Store i jest DTS ! z tego co pamiętam dzwięk ustawiłem na bitstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='kriss33' post='132188' date='20.11.2008, 14:19 ']mam 2 gry-Motorstorm i Ratchet & Klank i obie na amli sa w DD, ściagnąłem demo NBA 2009 z PS Store i jest DTS ! z tego co pamiętam dzwięk ustawiłem na bitstream[/quote]
Jestem prawie pewien, że jeśli konsole masz podpiętą pod ampli kablem HDMI i wybrałeś opcję auto przy ustawianiu dźwięku to nie zobaczysz ani ikony DD and DTS ( tak jak u mnie ). Będziesz widział napis multichannel czy coś podobnego. Jeśli zaś w opcjach wywalisz wszystkie inne ustawienia i zostawisz DD i DTS to ampli je "zaświeci".

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ciekawe,ale u mnie jest tak gdy gram np. PES-a swieci sie DD i w paru jeszcze innych,natomiast gdy gram np ,czy GTA,BOND i wiele innych mam MULTICH.,czy inny jaki sam wybiore w DSP.Gier mam ponad 40.Wszystko na tych samych ustawieniach konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='tomekfff' post='132202' date='20.11.2008, 14:50 ']Jestem prawie pewien, że jeśli konsole masz podpiętą pod ampli kablem HDMI i wybrałeś opcję auto przy ustawianiu dźwięku to nie zobaczysz ani ikony DD and DTS ( tak jak u mnie ). Będziesz widział napis multichannel czy coś podobnego. Jeśli zaś w opcjach wywalisz wszystkie inne ustawienia i zostawisz DD i DTS to ampli je "zaświeci".

Pozdrowienia
Tomek[/quote]

Chyba masz racje bo jest dokładnie tak jak mówisz , konsola podpięta przez HDMI i opcje dzwięku wybrane auto , a na wyświutlaczu ampli pisze napis 'multichannel', jeszcze się upewnie jak wróce do domu. Ale podstawowe pytanie czy w takim wypadku słysze dzwięk DD lub DTS i tylko nie widze ikonki na ampli , bo jesli tak to w sumie małe piwo. Tomekfff a ty jak masz ustawione u siebie, wybrałeś opcję auto czy wywaliłeś wszystkie inne ustawienia i zostawiłeś tylko DD i DTS? Bo jak wywale wszystkie inne poza nimi to np. wtedy nie będe miał innych formatów jak True HD itp.?? Edytowane przez ronaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
jestem w posiadaniu ampl onkyo tx-sr606 podlaczona mam do niego konsole ps3 teraz zamierzam dokupic kolumny pioneer s-v610 nie wiem czy bedzie to udany zakup czy wybrac cos innego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='milki68' post='132450' date='21.11.2008, 22:43 ']jestem w posiadaniu ampl onkyo tx-sr606 podlaczona mam do niego konsole ps3 teraz zamierzam dokupic kolumny pioneer s-v610 nie wiem czy bedzie to udany zakup czy wybrac cos innego ...[/quote]

Ja polecam Jamo 606, idealne połączenie z onkyo 606, ów taki zestaw sam mam i polecam, ale żeby przekonać się udaj się na odsłuch. Jak masz duży pokój to wersja 607. Dobór kolumn to już indywidualna sprawa. Innych opinie są też ważne bo mogą naprowadzić na dobrą drogę, ale najważniejszy odsłuch.
Z tego co widzę co te pionki to plastiki? Moim zdaniem z daleka od plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='kriss33' post='132188' date='20.11.2008, 13:19 ']mam 2 gry-Motorstorm i Ratchet & Klank i obie na amli sa w DD, ściagnąłem demo NBA 2009 z PS Store i jest DTS ! z tego co pamiętam dzwięk ustawiłem na [b]bitstream[/b][/quote]
hmm, czytałem, że to daje się jak używasz kabla optycznego a po hdmi włączasz pclinear. to jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tomekfff dzięki za pomoc , miałeś racje jak wyłączyłem pozostałe formaty z opcji dzwięku w konsoli i zostawiłem tylko DD i DTS to na amlpitunerze zapala mi się odpowiendia ikonka. Duże dzięki. A czy podczas oglądania filmów na Blue-ray należy spowrotem te wszystkie opcje włanczać , czy wystarczy jak przestawie wysyłanie dzwięku jako LPCM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ronaldi' post='132829' date='24.11.2008, 11:19 ']Tomekfff dzięki za pomoc , miałeś racje jak wyłączyłem pozostałe formaty z opcji dzwięku w konsoli i zostawiłem tylko DD i DTS to na amlpitunerze zapala mi się odpowiendia ikonka. Duże dzięki. A czy podczas oglądania filmów na Blue-ray należy spowrotem te wszystkie opcje włanczać , czy wystarczy jak przestawie wysyłanie dzwięku jako LPCM ??[/quote]
Sorki, nie było mnie.
Jeśli chcesz cieszyć się dźwiękiem HD to niestety, musisz mieć ustawione wszystkie opcje w auto i przesył dźwięki jako LPCM. Ale powiem Ci jeszcze jedno - nie ma sensu każdorazowo zmieniać ustawień. Pomimo tego, że ampli pokazuje ci Mulichannel w grach to faktycznie masz dźwięk w jakim gra została wydana tj albo DD albo DTS. Identycznie jest w przypadku przesyłu dźwięku HD przez LPCM - aplituner wyświetla tylko Multichannel pomimo tego, że faktycznie słyszysz DTS MA czy cokolwiek innego.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...