Skocz do zawartości
zborek

pytanie odnośnie modelu a656...ale i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zauważyłem taki tekst w instrukcji do Samsunga A656:
"Środki ostrożności, które należy zachować przy odtwarzaniu nieruchomych obrazów.
Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
• Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”.
Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
• Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
• Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego. Aby zapobiec powstawaniu tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć ‘jasność’ oraz ‘kontrast’."

czy takie rzeczy są "standardem" w przypadku tv LCD, czy też tylko w przypadku np tego modelu Samsunga??
wydawało mi się, że taki problem był w dawnych plazmach i nie występuje w przypadku LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, to jest standardowa formułka, jak w autach camperach:
"zabronione jest w trakcie jazdy opuszczanie stanowiska kierowcy i przechodzenie do części mieszkalnej, w celu zrobienia sobie herbaty, bo grozi to wypadkiem".
Formułka dla idiotów, ale w USA kiedyś w jakimś kamperze jej nie było, i gość, który poszedł na chwilę do części mieszkalnej rozwalił auto i następnie wywalczył odszkodowanie 2 mln $ z powodu braku w/w formułki...

jak zostawisz LCDka w trybie dynamicznym i wyjedziesz na 2-tygodniowe wczasy, a w tym czasie świeciło się będzie żółto-pomarańczowe logo Polsatu i się wypali, to żebyś po powrocie nie zgłaszał reklamacji, że wyszedłeś tylko na sekundę do kibla i się wypaliło...

takie zjawiska mogą sporadycznie, a raczej teoretycznie, przydarzyć tak na LCD jak i na plaźmie... Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok; czegoś takiego nie widziałem w instrukcji np w innym konkurencyjnym sprzęcie; i stąd chciałem to wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz, to tak jak jeden producent kominka napisałby w instrukcji, że jak w trakcie palenia ogniska włożysz rękę do środka, to się poparzysz albo spalisz, a drugi nie napisze, bo to jest oczywiste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówicie ze czysto teoretycznie to jest to zapraszam do przeczytania mojego wątku dotyczacego powidoków w samsungu na lcd. Takie rzezczy sie zdarzaja i powiem wiecej wczoraj właczony miłem jetix moze z 40- 50 minut i po przełaczeniu kanału na inny pod kątem patzre a tu k...na napis jetix.
Poprostu wiem napewno ze samsung ma lipne matryce przynajmniej w moim przypadku tak jest i widac ze w innych tez nie najlepiej jesli juz wala takie zapisy w gwarancjii czy instrukcji.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na to rada. Co jakiś czas wrzucic na ekran śmieci, tzn jakiś pusty kanał i niech sobie pogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tamtym roku ktoś pisał że własnie przez oglądanie w formacie 4:3 wyskoczyły mu na krawędziach tego formatu dziwne linie

eh im szybciej odejdzie ta technologia tym lepiej zawsze coś Edytowane przez kunaq72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...