Skocz do zawartości
Pawlack

350 czy 550 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie i Panie,


Zastanawiam się nad wyborem jak wyżej. Posiadam amplituner Denon 1905, który nie ma wejścia HDMI, ani nowych formatów dźwięku. Czy w takim razie byłbym w stanie osiągnąć coś ciekawego dźwiękowo, gdybym 550 podpiął po analogu do ampli ? Co mi to da ?


Czy i tak usłyszę tylko DD i DTS, więc wystarczy optyk/koaksjal z 350 ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wejście 5.1 więc wybierz taki player, który ma wyjścia analogowe 5.1/7.1 i tak go podłącz ( Sony 550 , Panas BD-50/BD-55 )

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='131184' date='14.11.2008, 13:59 ']Masz wejście 5.1 więc wybierz taki player, który ma wyjścia analogowe 5.1/7.1 i tak go podłącz ( Sony 550 , Panas BD-50/BD-55 )

.[/quote]


Zgadza się, mam w Ampli wejście 5.1, zresztą słuchałem dzięki niemu płyt SACD, miłe doznania :)

Rozumiem, że lepiej wykorzystać to wejście, niż koaksjal/optic ? A jeszcze raz spytam, Ampli przez Analog wypuści coś ciekawszego niż standardowe Dolby Digital czy DTS ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz tylko wejście analog 5.1 ? Bo jeśli 6.1 lub 7.1 to Panas 55 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='131261' date='14.11.2008, 19:33 ']Masz tylko wejście analog 5.1 ? Bo jeśli 6.1 lub 7.1 to Panas 55 ![/quote]


Jest 6.1, ale na dodatkowe głośniki musiałbym ścianę wyburzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pawlack' post='131292' date='14.11.2008, 20:40 ']Jest 6.1[/quote]


No żesz w morde - jakie 6.1 , jak masz 5.1 - nawet nie wiesz co masz ?
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images34.fotosik.pl/399/4b47c5a57b742202.jpg[/img][/url]
Człowiek chce pomóc, stara się ;) , a tu taka ... ignorancja ? ;)
A bieguśkiem do archiwum i do książek, podawanie na srebrnej tacy przestało być w modzie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='131302' date='14.11.2008, 23:38 ']No żesz w morde - jakie 6.1 , jak masz 5.1 - nawet nie wiesz co masz ?
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images34.fotosik.pl/399/4b47c5a57b742202.jpg[/img][/url]
Człowiek chce pomóc, stara się :lol: , a tu taka ... ignorancja ? :)
A bieguśkiem do archiwum i do książek, podawanie na srebrnej tacy przestało być w modzie ![/quote]


o żesz w mordę, sorry, masz rację 5.1. ufff, obejdzie się bez wyburzania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pawlack' post='131173' date='14.11.2008, 10:37 ']Szanowni Panowie i Panie,


Zastanawiam się nad wyborem jak wyżej. Posiadam amplituner Denon 1905, który nie ma wejścia HDMI, ani nowych formatów dźwięku. Czy w takim razie byłbym w stanie osiągnąć coś ciekawego dźwiękowo, gdybym 550 podpiął po analogu do ampli ? Co mi to da ?


Czy i tak usłyszę tylko DD i DTS, więc wystarczy optyk/koaksjal z 350 ?

dzięki[/quote]
A ja bym kupił...Samsunga BD-P2500 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, jeśli nie potrzebujemy analoga 7.1 to jest parę innych plejerów do wyboru. Ale jeśli się człowiek zgodzi na parę ograniczeń (profil 1.1 i brak DTS HD MA) to po annalogu (podobno ma 7.1) może bedzie dobrze brzmiał Pioneer BDP-51FD. Zapowiadany na listopad za 500 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bodex a nie orientujesz sie jak to jest w yamaszce 2700 bo tam jest wejscie analogowe 5.1 ale jest mozliwosc w menu przelaczam na assign i mozna podlaczyc 7.1 kanałow czyli co multi in ma tylko 5.1 ale po wlaczeniu funkcji assign to moge jako sur back wykorzystac wejscie stereo ? czy jak bo nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - do instrukcji marsz, albo z zapytaniem do dystrybutora ! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.
Napiszę tutaj, bo widzę, że temat został po krótce podjęty. Mam Denonka 1705, bez HDMI, do niego podłączone głośniki 5.1 . Rozumiem, że 550 sam przetwarza dźwięk na "analogowy HD". Czy jeśli podłączę 550 analogowo przez te 5.1 to nie obetnie mi tych dwóch pozostałychi po prostu je zmiksuje do 5.1? Chodzi mi o to, czy 550 będzie wiedział, że jest podłączone tylko 5.1, czy to co będę słyszał z zestawu 5.1 nie będzie obcięte o te 2 kanały (jeśli będą w nich inne dźwięki). Myślę, że jakoś wytłumaczyłem o co mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...